Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Tak jsem presel 3 mesice zpet k airbank a odchazim.

Zakoupil jsem v prubehu prosince-ledna obleceni na yoox (celkem) a cast jsem vratil, yoox mi poslal cast penez zpet (jedna se o vice 1000e) - taktez ve 3 platbach. Penize stale nikde, tak jsem si stezoval na yooxu a vcera jsem si zavolal do airbanky a tam mi slecna sdelila, ze se vsechny 3 platby z nejwkyho duvodu neschvalily a ze to dnes vyresi a zavolaji mi z reklamacniho.

A hadejte.. nikdo mi nezavolal a penize taky nikde.

Jak s operatorem-chces prodlouzit smlouvu tak nezapomenou zavolat, jak je problem tak je musim nahanet a nahanet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zacinal s Citi CSA, pri zrizeni k ni byl bonus 50 000 mil a diky ni jsem nyni v Mexiku a za letenku jsem zaplatil jen poplatky (asi 4400 Kc). Pak uz ale prestala plnit svuj ucel a tak jsem ji zrusil.

 

Nyni mam Citi Life, to je ta, co dava 2 procenta zpet. A to nejen z utrat, ale i ze SIPO, takze z ni platil plyn, elektrinu, spoluvlastnicke platby do SVJ (tedy neco jako najem) no a trochu mi pomaha tocit i kamarad (kdybyste mel nekdo zajem o blizsi info, tak pres SZ, ale jsem ted v Mexiku, takze az po 7. breznu). Mam ji od listopadu a uz jsem z ni vytahl 5 tisic (vcetne startovaciho bonusu 1000 Kc, bohuzel nyni dava uz jen 250 Kc). Prvni rok mam vedeni zdarma, nevim, jestli se tato akce vztahuje i na nyni vydavane karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem volal a prý je to v řešení a ozvou se mi a hezky mi připomněli, že na to mají 30 dnů. To je přístup.

Trosicku se banky zastanu - neni to jen v jejich rezii, tech prostredniku je tam hodne a u kazdeho z nich se to muze zadrhnout. Je pravdepodobne, ze u jakokoliv jine banky by to probihalo podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych chtěl místní znalce taky poprosit o radu. Můj kamarád má úspory něco přes 900k. Hledá nějaký účet, kde by ty peníze nechal dlouhodobě ležet a jednou ročně by si vybral úroky + nějakou částku k tomu. Prioritou je co nejvyšší výnos. A aby na ty peníze mohl sáhnout v případě nějaké nenadálé životní situace bez nějakých větších sankcí. Budu vděčný za nějaké tipy.

Pokud mu nevadi zalozny tak MSD (metunion.eu) ma na sporaku 2.8 procent a na terminacich 3.3 az 4.8 procent dle castky a doby ulozeni (6, 12 a 24 mesicu). Muze zvolit i nejakou kombinaci vice kratkodobejsich vkladu, ktere mu budou ruzne koncit tak, aby mel pokazde nejake penize k dispozici.

U mensich castek muze vyjit zajimave Artesa. Pripadne mrkni na aktualni nabidku Akcenty nebo AnoSD (ti maji ale vysoky clensky vklad - 17 000 Kc a ten neni pojisteny, ostatni zalozny maji clensky vklad v radu stokorun).

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám Citi Life již déle, skončila již mi akce na vedení zdarma, ale měsíčně jim dávám 50,- za vedení a 29,- za Citialert (aktivoval jsem si tuto službu, protože občas dávám ženě kartu na nákupy :eek: ). Průměrně s ním poplatím měsíčně tak 20tis., dostanu zpět 400,-. Pak pošlu z běžného účtu celou dlužnou částku a neplatím žádné úroky a vlastně vydělám. Už jsem z nich vytáhl 10tis. Za mě teda dobrý. Musím kouknout na to CSA, jestli to ještě funguje. Zní to heky.

Ja jsem zacinal s Citi CSA, pri zrizeni k ni byl bonus 50 000 mil a diky ni jsem nyni v Mexiku a za letenku jsem zaplatil jen poplatky (asi 4400 Kc). Pak uz ale prestala plnit svuj ucel a tak jsem ji zrusil.

Nyni mam Citi Life, to je ta, co dava 2 procenta zpet. A to nejen z utrat, ale i ze SIPO, takze z ni platil plyn, elektrinu, spoluvlastnicke platby do SVJ (tedy neco jako najem) no a trochu mi pomaha tocit i kamarad (kdybyste mel nekdo zajem o blizsi info, tak pres SZ, ale jsem ted v Mexiku, takze az po 7. breznu). Mam ji od listopadu a uz jsem z ni vytahl 5 tisic (vcetne startovaciho bonusu 1000 Kc, bohuzel nyni dava uz jen 250 Kc). Prvni rok mam vedeni zdarma, nevim, jestli se tato akce vztahuje i na nyni vydavane karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel bonusy na Citi ČSA snížili, navíc ČSA zvýšilo ceny letenek za bonusové body. Např. zajímavá Havaj, původně za 50 000 mil jen nově za 120 000 mil, Mexiko původně za 50 000 je za 55 000, atd. Aktuálně se už nevyplatí.

 

Navíc, nevím, jestli to ještě platí, ale bylo možné si převést Citi odměny na míle ČSA v poměru 1 odměna za 2 míle, ale jak jsem psal, už se to nevyplatí. To si spíše na Citi kartu navěš SIPO a na něj vše, co jde - elektřinu, plyn, nájem, pojištění, internet, telefon, kabelovku, penzijko, stavebko (jeden známej takhle splácí úvěr ze stavebka) a vůbec vše, co jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak by mně zajímalo, jestli když jsem podal příkaz 3.5.2013 pro převod z MSD ke dni 3.6.2013 jestli to proběhne. No ale dle info co mají na stránkách asi né :( Tož začátek příštího měsíce asi tímto bude velice krušný :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak by mně zajímalo, jestli když jsem podal příkaz 3.5.2013 pro převod z MSD ke dni 3.6.2013 jestli to proběhne. No ale dle info co mají na stránkách asi né :( Tož začátek příštího měsíce asi tímto bude velice krušný :(

 

Problémy mají teď dvě záložny. MSD nepřijímá vklady ani nevyplácí, uvidíme, jak dlouho to bude trvat. Celkem plodná diskuse je zde: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1103747&start=345

 

Další v problémech je WPB. Ta zajím jen nepřijímá vklady, ale údajně vyplácí. Na druhou stranu je s ní vedeno správní řízení.

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1189063&start=15

 

No uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Vklady jsou pojištěny a do vyhlášení insolvence se dále úročí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...