Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

..tak jsem po 20 letech ukončil spolupráci s Českou spořitelnou...

Tak tomu říkám masochista. 20let to už chce opravdu odvahu. Já s nima měl pár zkušeností a nikdy více. Např. takové finty jako odesílání dopisu při každé změně účtu. Fungovalo to tak, že při změně účtu odeslali dopis se stavem účtu a naúčtovali si za to 14,-Kč. Toto naúčtování pochopitelně vyvolalo změnu účtu, takže bylo potřeba odeslat nový dopis, za dalších 14,-. Když mi to takhle chodilo týden s tím, že mi odečítali po 14,-Kč, vypravil jsem se do banky a jim to přišlo naprosto normální, že se to takhle dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je myslim vic nez pravdepodobne, ze se tohle stane, to vlastne skoro hranici s jistotou.... PATRIKU!!!! 

Kamarádovi se to stalo. Prodal něco na Aukru a kupec nebyl spokojen, tak se chtěl takto "pomstít". Naštěstí měl kamarád účet u Citibank s tarifem, kde za příchozí zahraniční platby neplatil.

 

Zásadou tak je neznámým lidem nedávat číslo běžného účtu, ale jen nějakého "bezpečného", tedy ING, případně Zuno.

 

Případů, kdy lidem "vybrali" účet na přepážce jen díky znalosti jejich čísla a plus mínus napodobeného podpisu také není málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku - ty jsi negouš jako kráva!!! Takže až se mu to náhodou stane (a ty poplatky zaplatí), může zaplesat, neboť u ING by se mu to nikdy nestalo...

 

Předchozí příspěvek jsem psal z mobilu, tak to ještě trochu rozvedu.  Nedoporučoval jsem účet u ING rušit, když nic nestojí a přináší určité výhody:

 

1) neposílání jména majitele protiúčtu - představ si, že podpoříš nějakou organizaci - hnutí na podporu gayů, majitelů střelných zbraní, náboženskou společnost,... a nebudeš úplně nadšen, když by později unikl na veřejnost výpis z jejich účtu, kde budou jména majitelů účtů, ze kterých platby přišly. Teď ti to může být jedno, ale za pár let můžeš dělat např. v politice, případně ve firmě, která by s tím měla problém. Navíc spoustu obecně prospěšných společností má dnes transparentní účet. 

Pokud platbu odešleš z ING konta, které nebudeš nikde spojovat se svým jménem (např. v diskusích na Internetu), bude bez soudního příkazu téměř nemožné tě s ním identifikovat.

 

2) zahraniční platby - opět platí, neznámým lidem nedávat číslo svého běžného bankovního účtu. Kromě ING patří mezi "bezpečné" účty ještě Zuno, které má příchozí zahraniční transakce zdarma a některé tarify u Citi Bank. U drobných plateb některé banky tyto odesílají zpět, nebo připisují zdarma, ale spolehni se na to.

http://www.mesec.cz/clanky/velky-test-zahranicnich-plateb/

 

Já používám ING konto jako "univerzální příjmový účet". Vzhledem k tomu, že je to spořák, nepředpokládám, že by bylo v budoucnosti zpoplatněno. Dávám ho tak všude, odkud mi mají přijít peníze (od výplaty, přes bonusy od zdravotní pojišťovny, výdělky na Internetu, atd). Pokud měním bankovní účet, neřeším pak problém, že nevím, komu všemu jsem ho nahlásil a odkud mi mají přijít peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu říkám masochista. 20let to už chce opravdu odvahu. Já s nima měl pár zkušeností a nikdy více. Např. takové finty jako odesílání dopisu při každé změně účtu. Fungovalo to tak, že při změně účtu odeslali dopis se stavem účtu a naúčtovali si za to 14,-Kč. Toto naúčtování pochopitelně vyvolalo změnu účtu, takže bylo potřeba odeslat nový dopis, za dalších 14,-. Když mi to takhle chodilo týden s tím, že mi odečítali po 14,-Kč, vypravil jsem se do banky a jim to přišlo naprosto normální, že se to takhle dělá.

Ona ČS umí být i velmi zajímavá banka, když si člověk vybere ten správný účet. Třeba taková ČS PREMIER s veškerými službami zdarma, kartou s cestovním pojištěním zdarma a vstupem do letištního salonku a dalšími službami (tzv. convenience) . Stačí na účtu dělat obrat 100 000 kč za měsíc (lze i uměle přeposíláním z jiné banky - zde se opět ideálně hodí ING konto, které neposílá jméno majitele protiúčtu, takže banka nepozná, že jde o účet stejného majitele, pokud by jí to v budoucnosti vadilo, zatím mám zprávy, že pokud je to účet u jiné banky, tak to neřeší). Služby těchto velkých bank člověk ocení, když bude chtít cokoliv mimo ty nejzákladnější jako je vedení účtu, karta a platby. Např. z mých cca 10 bank by mi šek proplatila jediná a to ještě kdo ví jestli (mám tam jen spořicí, nikoliv běžný účet). Takže nakonec jsem byl rád, když jsem ho udal u ČS :). Stejně tak pokud např. potřebujete koupit nějaké exotičtější měny, atd. Takově věci jako dokumentární inkaso nebo dokumentární akreditiv nemá spoustu bank ani ve slovníku. A nikdy neříkejte, že to nemůžete nikdy potřebovat :).

 

To, že si někdo vezme první účet, který mu "paní na přepážce" vnutí a pak nadává, že platí moc peněz - to je jeho lenost, že si nezjistil předem potřebné informace.

 

Já tedy účet u ČS nemám, pro mě je velkým problémem omezená historie pohybů na účtě (tuším jen rok), u FIO mám neomezenou historii, účet tam mám od roku 2006 (to byli ještě záložnou) a kdykoliv si můžu vygenerovat pohyby až k tomuto datu, pěkně na jedné stránce a pomocí CTRL+F na ní vyhledávat. Osobně považuji internetové bankovnictví FIO za nejlepší u nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové děkuji všem a hlavně Patrikovi

Zkusím dovysvětlit...Spořku jsem držel, protože jsem čekal na změnu fixace-překopávku hypnotéky a chtěl jsem od nich nemravný návrh, to kdyby Reifka byla ještě nemravnější...nebyla. Navíc je to ústav, který má u nás pobočku a díru ve zdi na penízky, znal jsem číslo účtu zpaměti, měli slušnou apku do iPhonu a net banking. Vždycky mě měla nějaká paní na starost, tak jsem nemusel stát fronty, pak je ještě u nás na vsi Killing Comercial Bank, ale k té mám echt odpor ještě z Komančova.

ING mám jen jako spořící, kdy tam byl úrok 2%, asi 5 let jsem nic neuspořil a to jsem ještě neznal chronomag...ale je pravda, že nic nestojí, tak ho nechám. Dá se z něj však platit jen na jeden účet...těch sto jednocentů, to je slušný JOKE pro Čtvrtníčka a podobná hovada...začínám o tom přemýšlet, dva - tři hajzly znám a 100EUR...za tu srandu....nooooo.

Posílat se dá na 3 tzv. registrované účty a navíc je nově možné je měnit i přes Internetové bankovnictví, pokud o tuto funkci požádáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....ČS PREMIER s veškerými službami zdarma, kartou s cestovním pojištěním zdarma a vstupem do letištního salonku a dalšími službami (tzv. convenience) . Stačí na účtu dělat obrat 100 000 kč za měsíc....

Mam pocit, ze tech 100k obrat neni jedina podminka, ze k tomu uctu je nejaka kreditka, na ktery musi bejt snad minimalne 400.000,-/rok utrata... kdyz neni splneno, vedeni uctu je 1200Kc/mesic.... jo a ten vstup do salonku zdarma byl tusim jen prvni rok....

Jako nevim presne, me driv kazdyho pul roku prisla obalka z rucniho papiru, ve ktery byl strasne osobni dopis, ze jako mi bude nejakej imbecilek behem tydne volat, tak pak vzdycky zavolal, sdelil mi vyse uvedene, ja mu rekl at se s tim necha vyfotit a pul roku byl pokoj... ted uz je to treba jiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tenhle účet nevyužívám, tak nevím, ale co jsem slyšel, tak ta kreditka není povinná a navíc když už ji máš, jde tam nějakým trikem ta podmínka 400 000 Kč útraty obejít.

 

Každopádně základní služby zdarma lze u ČS mít i na normálním účtu - http://www.mesec.cz/clanky/osobni-ucet-ceske-sporitelny-za-vernost-slevy/

 

Pokud má někdo u ČS např. hypotéku a nemůže tak odejít, tak se hodí. Nebo když má nějakou obcesi, že potřebuje každý den vybírat z bankomatu a má poblíž bankomat ČS, atd. Nebo pro ty méně obvyklé služby jako jsou šeky.

 

Já prostě nemám rád, když někdo zavrhuje nějakou banku jen proto, že on ji neumí správně využít (případně zneužít :) ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tenhle účet nevyužívám, tak nevím, ale co jsem slyšel, tak ta kreditka není povinná a navíc když už ji máš, jde tam nějakým trikem ta podmínka 400 000 Kč útraty obejít.

 

Každopádně základní služby zdarma lze u ČS mít i na normálním účtu - http://www.mesec.cz/clanky/osobni-ucet-ceske-sporitelny-za-vernost-slevy/

 

Pokud má někdo u ČS např. hypotéku a nemůže tak odejít, tak se hodí. Nebo když má nějakou obcesi, že potřebuje každý den vybírat z bankomatu a má poblíž bankomat ČS, atd. Nebo pro ty méně obvyklé služby jako jsou šeky.

 

Já prostě nemám rád, když někdo zavrhuje nějakou banku jen proto, že on ji neumí správně využít (případně zneužít :) ). 

 

Já přešel na Premier asi před dvěma měsíci. Podmínky "pozvánky" si můžete najít na internetu, je to tuším buď přes 100 tisíc měsíčně přítok, přes 2,5 milionu úvěr nebo přes 1 milion na účtu. Služba stojí 12 tisíc ročně, pokud splníte určité podmínky (ad a) zhruba dvojnásobky předchozích hodnot, ad B) obrat na kartách tuším 240 tisíc ročně), tak se poplatky neplatí.

 

Výhody jsou jednak toho pseudo VIP rázu (osobní bankéř i o víkendu, kafíčka atd.), tak i objektivní: žádné operace se neplatí zvlášť, dostanete perfektní kartu s cestovním pojištěním pro celou rodinu, vstupy do letišních salonků po celém světe (pořád zdarma), ostatní blbosti nevyužívám.

 

Kdybych to měl platit, určitě do programu nevstoupím, ale jelikož podmínku obratu na kartách splňuji, tak není o čem přemýšlet, je to rozhodně výhodnější než standardní účet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přešel na Premier asi před dvěma měsíci. Podmínky "pozvánky" si můžete najít na internetu, je to tuším buď přes 100 tisíc měsíčně přítok, přes 2,5 milionu úvěr nebo přes 1 milion na účtu. Služba stojí 12 tisíc ročně, pokud splníte určité podmínky (ad a) zhruba dvojnásobky předchozích hodnot, ad B) obrat na kartách tuším 240 tisíc ročně), tak se poplatky neplatí.

 

Výhody jsou jednak toho pseudo VIP rázu (osobní bankéř i o víkendu, kafíčka atd.), tak i objektivní: žádné operace se neplatí zvlášť, dostanete perfektní kartu s cestovním pojištěním pro celou rodinu, vstupy do letišních salonků po celém světe (pořád zdarma), ostatní blbosti nevyužívám.

 

Kdybych to měl platit, určitě do programu nevstoupím, ale jelikož podmínku obratu na kartách splňuji, tak není o čem přemýšlet, je to rozhodně výhodnější než standardní účet.

Vidím to podobně. Já zkrátka nemám rád takový ten přístup ode zdi ke zdi (ČS je banda zlodějů vs. ČS je super).

Jsem schopen si "postavit" díky využití služeb více bank výhodnější (a to o mnoho) produkt, ale dokážu si představit i horší (také o mnoho). Pokud někdo chce/potřebuje mít vše u jedné banky, může být ČS Premier zajímavou volbou.

A není nutné mít ani toho Premiera, účet zdarma (bez VIP služeb) jde postavit i ze základního produktu, při "vyrobení" obratu 100 000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... tak ja to neodsuzuju, ale i kdyby to bylo jen 240.000 rocne, tak to proste nedam... nebo nevim jak to zaridit, kdyz na to koukam, tak nejvetsi polozka na karte je palivo, cca 4k mesicne.... par dalsich plateb kartou je v zanedbatelne vysi... I Planet Ocean u AD jsem z pochopitelnych duvodu platil cash. Predstava, ze bych kazdej rohlik platil kartou a modlil se, aby to aspon tu dvacku za mesic dalo, aby me nevoblozili za vedeni uctu, me prijde uplne zvracena... to se na to muzu vy... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dvě zprávičky z bankovního prostředí, obě od GE:

 

1) GE rozšiřuje nabídku bezplatných účtů

http://www.mesec.cz/aktuality/ge-chysta-razantni-zmenu-v-sazebniku-rozsiri-ucty-zdarma/

 

2) s kartami GE nevyberete z bankomatu v některých exotičtějších zemích http://www.mesec.cz/aktuality/s-kartou-od-ge-nevyberete-z-bankomatu-v-nekterych-zemich/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj přemýšlím o běžném účtu od Equa bank jako mém hlavním účtu. Umí z mého pohledu vše co potřebuji (trvalá, inkasní platba, SIPO) Hlavní lákadlo jsou pro mě výběry hotovosti v ČŘ zdarma a v zahraničí za 9kč. Máte ho někdo a jaké jsou vaše zkušenosti? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Účet u Equa jsem měl, ale zrušil jsem ho. Ne, že by byl vyloženě špatný, ale kombinace ostatních účtů mi ho nahradí a vadila mi nutnost udržovat obrat nebo objem prostředků, aby byl účet veden zdarma. A celkem mě naštvalo, když jsem zjistil, že odboráři, případně klienti firmy Aquel (prodává vodní filtry s vysokou marží) tuto podmínku splňovat nemusí, takže impulsem ke zrušení byla tak i trochu "uražená ješitnost", to přiznávám :P. Pokud jsi ale v odborech, zřiď si účet přes ně, jednak dostaneš (tuším) pětikilo (snad vypláceno formou nějaké poukázky - do Tesca? ) a nebudeš muset splňovat podmínky pro vedení zdarma.

 

Pokud ho chceš jako jediný účet, proč ne, základní služby má zdarma. Některým lidem dost vadí, že neumí disponenda ani dodatkovou kartu, takže pro manžele se společným účtem moc vhodný není.

 

Kurz při platbě nebo výběru v zahraničí je průměrný (ani extra špatný, ani extra dobrý) a 9 Kč za výběr ze zahraničního bankomatu je skvělých. Pokud chceš kartu na placení v zahraničí, doporučuji můj článek http://www.mesec.cz/clanky/bude-vam-chybet-axa-bank/

 

Můj osobní názor je, že jejich současný "business plán" je neudržitelný. Málo klientů (jen asi 40 000), vysoká ztráta, malý rozsah služeb. Podle mého názoru do 5 let buď výrazně změní svůj ceník, nebo skončí, ale třeba se mýlím. Pokud bys měl problém výhledově změnit banku, tak Equa nedoporučím. Pokud s tím problém nemáš, klidně si tam účet založ a využívej služeb (zejména ty výběry z bankomatu jsou skvělé) dokud to jde. Celkem často mají na různých slevových serverech akční slevy, kdy si koupíš kupon za 20 - 30 Kč a při založení účtu a uplatnění kuponu dostaneš pětikilo. Naposledy to byl Slevomat a Zapakatel, taky Vykupto - v podstatě neustále na některém z nich je akce. Pokud zrovna nic nepoběží, můžeš využít někoho, kdo účet u Equa má - každý dostanete 150 Kč. Kdybys o nikom nevěděl, můžu zprostředkovat :).

 

Co se SIPO týče, tak bych zauvažoval o kreditce Citi Life. Při založení přes Internet je bonus 500 Kč (já měl tisícovku) a rok vedení zdarma a vrací 2 % z obratu, kam se počítá i to SIPO. Sice po tom roce stojí 50 Kč, ale jestli máš SIPO alespoň na 2,5 tisíce, tak se ti jen tím zaplatí a nákupy (platbami kartou) už jen "vyděláváš" :) A hlavně SIPO tím pádem platíš až o měsíc a půl později, peníze tak zatím můžeš využít jinak, třeba je nechat ležet na spořicím účtu, i když úrokové sazby aktuálně nejsou nic moc. Když už jsme u těch spořáků, tak Equa má aktuálně jeden z nejlépe úročených spořáků  - 1,6 %, stejně jako Air Bank (zde mám ale jako jeden z prvních klientů 0,2 % "doživotní bonus") a o fous víc než Wüstenrot, který má 1,5 (já mám 1,8 %, opět jako jeden ze starších klientů).

 

Další drobnost, která potěší, je to, že uživatelské jméno při přihlášení do internetového bankovnictví Equa je volitelné. Sice to musí být číslo (písmena nejsou povolena), ale furt lepší, než neměnné vygenerované bankou. Jako na FIO (zcela volitelné jméno i heslo bez "povinných znaků") to nemá, ale potěší to.

 

V tomto článku jsem porovnával možnosti nastavení limitů, je tam i Equa http://www.mesec.cz/clanky/limity-pro-platebni-karty-a-pro-prevody/

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to nějaká investiční skupina. S ROH by neměli mít nic společného, je to prostě početná cílová skupina, tak jim přišlo, že je to bezva nápad.

 

Jinak kdybys chtěl ten kupon na 500 Kč, můžeš zde :

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1108515&p=9597721#p9597721

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...