Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

MBank, má na výběr mezi MC a VISA. Tak Visa má obchodní název VISA Svět, má velmi dobré směnné kurzy (ne tak dobré jako Hello, ale blíží se jim) a výběry nad ekvivalent 1500 kč v tuzemsku i zahraničí zdarma.

Není potřeba plnit jakékoliv podmínky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním k mBank: mají aktuálně akci, že když uvedeš doporučující kód (telefonní číslo ve formátu 00420) jiného klienta, dostaneš 1200 kč a on taky. Můžeš pak sám doporučit další tři:).

 

Určitě tě rád někdo doporučí. Já už mám "plno" , ale mám v zásobě dost kamarádů, kteří nemají.

 

Www.mBank.cz/1200

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nějakou chvilku projíždím mBank, že bych si založil účet, ale nejsem schopen se dopátrat, jaké jsou podmínky pro vedení účtu zdarma. Myslím tím, jestli je tam nějaká částka, která tam musí měsíčně proběhnout nebo tak něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MBank, Fio, Hello, Creditas/Richee, Equa a AirBank žádné podmínky pro vedení účtu zdarma, tuzemské platby a platební kartu nemají.

 

Ano, platba do ČSOB může být i z účtu na stejné jméno, jen nesmí být v rámci ČSOB, tedy ani z Poštovní spořitelny. KB je v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ping-pong a splníš podmínky u obou :D. U obou se počítají i hotovostní vklady a vklady přes bankomat (osobně vyzkoušeno, dokonce na několikrát - tj. poslal jsem na účet nějaký 20 000 Kč a pětkrát je u toho samého bankomatu vybral a vložil, zrovna jsem měl hotovost vázanou jinde, tak jsem to vyřešil takto)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muzi-spolkl-bankomat-v-turecku-kartu-a-prisel-o-penize-zastal-se-ho-ustavni-soud-40314760
Na ČS mám sám pifku (jeden spor jsem řešil přes jejich ombudsmana a byl jsem připraven to řešit až s ČNB), ale zrovna tady si myslím, že má pravdu, klient měl bezodkladně nahlásit ztrátu a kartu nechat zablokovat.
Každopádně se ukazuje, že je výhoda mít účet u banky spadající pod dohled ČNB, finančního arbitra (sám jsem vyhrál 3 spory s různými bankami v ČR) a jejichž jednání je možné napadnout u českých soudů. Být to nějaký zahraniční fintech (Revolut, Curve, Transferwise,...) tak má klient Smolíka Pacholíka.
Jestli chápu správně výrok ÚS, tak pouze případ vrátil zpět soudům nižší instance, vyhráno ale zatím nikdo nemá. Docela jsem zvědavý, protože to může mít docela negativní vliv na ochotu bank dávat na kartách použitelné limity - 100 000 Kč je docela dost (na běžné použití, v zahraničí to může být i celkem málo), případně omezovat použití karet v zahraničí - jako to má třeba Moneta, která bez předchozí žádosti klienta blokuje výběry z bankomatů ve vybraných zemích.
Jiný diskutující to docela trefně okomentoval:
No výrok ÚS je spíš o tom, že zákon chrání klienta před neoprávněnými transakcemi a zároveň očekává, že klient neoprávněnou transakci nahlásí v bance v okamžiku, kdy jí zjistí, přičemž banka do toho nemá tahat své smluvní podmínky, ve kterých požaduje, aby klient zablokoval kartu v okamžiku, kdy jí nemá ve své moci. Zákon je prostě nad smluvními podmínkami a ostatní soudy se musí řídit tím, co judikuje ÚS.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek;-), měl bych na vás prosbu / dotaz. Ve společenství vlastníků bytových jednotek jsme si odhlasovali úvěr na 4 mio na opravu stávající střechy. Chci se zeptat zda by mi byl někdo schopný poradit / nabídnout zajímavé podněty, zkušenosti, atd. Za zprávy do SZ nebo zde budu moc vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek;-), měl bych na vás prosbu / dotaz. Ve společenství vlastníků bytových jednotek jsme si odhlasovali úvěr na 4 mio na opravu stávající střechy. Chci se zeptat zda by mi byl někdo schopný poradit / nabídnout zajímavé podněty, zkušenosti, atd. Za zprávy do SZ nebo zde budu moc vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...