Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Můj soukromý "minitest" (není započítána 1 % vratka u Hello, která by kurzy ještě více zvýhodnila)

 

Revolut:
25.10 250 UAH = 231,48 CZK (0,92592)
27.10. 20 UAH = 18,72 CZK (0,936)

Richee (stejný kurz by byl u Creditas)
28.10. (zaúčtováno 29.10.) 600 UAH = 556,96 CZK (0,9282666)

Alza (stejný kurz by byl u každé kreditky Hellobank)
28.10. (zaúčtováno 29.10.) 241,90 UAH = 222,88 Kč (0.9213724)
27.10. (zaúčtováno 29.10.) 43,00 UAH = 39,62 Kč (0.921353)
27.10. (zaúčtováno 29.10.) 33,50 UAH = 30,87 Kč (0.9214925)
25.10. (zaúčtováno 29.10.) 4 000,00 UAH = 3 685,44 Kč (0.92136)

mBank (Visa Svět)
25.10. (zaúčtováno 27.10.) 4000 UAH = 3 701,46 CZK (0,925365)
26.10. (zaúčtováno 28.10.) 2000 UAH = 1 850,73 CZK (0,925365)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo blokace Revolutu při překročení (neveřejného) limitu může přijít okamžitá blokace i v případě, že se Revolutu zdá platba/operace podezřelá - osobní zkušenost (zaslání malé částky na účet u jiného fintechu).

 

Opravdu platí že je to fajn služba, ale má svá rizika - horší kurzy o víkendu, neveřejné limity, blokace převodů ze strany některých bank atd. (a uživatel se přes jejich chat dovolá řešení mnohdy až za hodně dlouho).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám teď čerstvou, a ne moc příjemnou zkušenost s Revolut. otevřel jsem tam korporátní účty, proces byl dost náročný a trval asi dva dny, nicméně prošel jsem vším včetně doplňovacích údajů od complaints. No a cca za 20 dnů mi takhle v pátek večer, když už byly účty nadeponovány příchozími platbami, poslali email, že jako sorry, ale že už mi dál nemůžou poskytovat služby, a že si do dvaceti dnů mám peníze odeslat jinam.

Takže anabáze : chat....přestal fungovat, protože zůstala otevřená komunikace s touto informací a pokud ji nezavřou, nelze otevřít nový chat s dotazem. Takže dotaz sem...bez odezvy. Email : problém nějaký najít, ale našel se, odeslán. Ihned odpověď od robota,že to zpracují a do 15ti dnů dají vědět. Tak šup na FB...no a tam se člověk nestačí divit, že není sám s problémem... nicméně  žádná reakce dodnes od  Revolut adminů.Tak poslední pokus ještě Revolut community...no horor přes registraci až po to vyznat se, kam vložit dotaz/ stížnost...a čekat, až vás to vůbec pustí zadat nějaký příspěvek, O sz adminům se vám může jen zdát. Nicméně i to se nakonec zadařilo.

Týden se nic nedělo, peníze odeslali zpět (nicméně dodnes zpět nejsou u odesílatelů) a ticho po pěšině. Tak znovu kolečka chatu, mailů, atd. Dnes první reakce : odeslali jsme zpět, je to automatický proces, nevíme, kdy to bude mít odesílatel připsáno u sebe. Tak zase dotazy (páč hurá, info přišlo v chatu)...a zase ticho po pěšině. Nicméně email s podobným zněním též dorazil... No a po 15ti dnech skutečně napsal někdo ze stížností, žen mi nemůžou říct proč mi nemůžou dál vést účty, že přísné regulace a bezpečnost a kecy v kleci...prostě šablona, jen mění jména a data stížností :(

Takže výsledek necelého měsíce je : zrušený účet, nepřijaté platby odeslané zpět (14 dnů a zpět není nikde nic) a komunikace 0.

Ted večer  zareagoval z Community další podobně postižený soudruh a ptal se mě, jestli už je to vyřešeno, ta komunikacke atd...tak jsem takovýto podobný příspěvek pověsil pěkně na zeď, ať i ostatní nešťastníci vidí, jak to tu ( myslím v Revolut)chodí.

PS: A na té komunitě jsem byl zděšen, jak obrovské množství lidí tam řeší (a to už od roku 2014 minimálně) to, že se nemůžou dostat k penězům, že s nimi nikdo nekomunikuje, že mají zrušené účty, nebo jen karty, nedoručené odeslané platby apod. a bez možnosti to nějak řešit.... No, nejsem rád,že to nefunguje jak by mělo, ale je to tak. Trochu škoda, FinTechům fandím, sám jeden provozuji, a tohle je tak velký hráč (Revolut) že to dělá špatnou reklamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na co si stěžuješ teda vlastně?

Tak to je potom těžké, že... :)

Prostě není to tak funkční, jak by mělo být....je to FinTech, měl by být flexibilnější než banky.  Já rozumím tomu, že korespondují skrze Barclays , a ta jim zřejmě dává pohulit (aby byli papežštější než papež), ale tak by to právě fungovat nemělo, no. Tak nic, jen povzdech a sdílení zkušenosti. Třeba se to někomu bude  hodit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je potom těžké, že... :)

Prostě není to tak funkční, jak by mělo být....je to FinTech, měl by být flexibilnější než banky.  Já rozumím tomu, že korespondují skrze Barclays , a ta jim zřejmě dává pohulit (aby byli papežštější než papež), ale tak by to právě fungovat nemělo, no. Tak nic, jen povzdech a sdílení zkušenosti. Třeba se to někomu bude  hodit :)

No ale vem si, co by se stalo, kdyby sis vo tom nejdřív přečet to, co si s vo tom potom přečet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem včera ve městě a potřeboval jsem z firemního účtu vybrat 30 tisíc na pobočce, jelikož kartu nemám, nepotřebuji jí. A dneska ráno koukám na účet a výběr té srandovní částky mě stál na poplatku 75 Kč. Věděl jsem, že KB je nejhorší banka co znám, ale toto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem včera ve městě a potřeboval jsem z firemního účtu vybrat 30 tisíc na pobočce, jelikož kartu nemám, nepotřebuji jí. A dneska ráno koukám na účet a výběr té srandovní částky mě stál na poplatku 75 Kč. Věděl jsem, že KB je nejhorší banka co znám, ale toto.

Faktem je, že hotovostní operace jsou pro banky nákladné. Hodně z nich je dotuje alespoň pro vlastní klienty (a zpoplatňuje třeba jen "vklad třetí osobou"), ale za poskytování služby za nákladovou cenu (a možná ani ne, že těch 75 korun to nepokryje) bych se zrovna na banku nezlobil. Navíc umožňuje (alespoň k některým účtům) mít kartu zdarma a výběry z bankomatu zdarma. Tedy v tomto případě bych se KB trošku zastal, to mnohem víc vadí ten její "automatizovaný" přístup k AML.

 

Navíc má KB okamžité platby, tj. stačí převést na jiný účet (u jedné z bank, které okamžité platby podporují

https://www.mesec.cz/aktuality/okamzite-platby-umi-prijimat-uz-9-bank-odesilat-o-jednu-mene/

a vybrat u vybrané banky, která má buď výběry na přepážce zdarma (zcela jistě FIO (před pár dny zkoušeno) a snad i Creditas) a nebo kde máš k účtu kartu.

 

Zvláštní případ je AirBank. Ta sice hotovostní přepážky nemá, ale z bankomatu je možné vybrat i bez platební karty - stačí požádat pracovníka v bance o vygenerování kódu (zdarma) s jehož pomocí je možné udělat 3 operace (vklad, výběr) v bankomatu. Další variantou je výběr na terminálech Sazky 

https://www.mesec.cz/aktuality/kombinace-air-bank-a-sazky-umozni-zasilani-drobne-hotovosti-v-realnem-case/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M10: Revolut je pořád jakási "betaverze", pro různé nadšence a "early adopters". Bohužel jim strašně moc škodí ten jejich member-get-member program, kdy lidé kvůli získání mrzkých třech stovek spamují různé diskuse (cestovatelská a finanční fóra) jak je Revolut nejlepší (nejlepší kurzy, všechno vždycky bez poplatku, všechno rychle a hned,...) i když to není pravda (často sami rozsah a kvalitu služeb Revolutu moc neznají).

 

Já fintechům fandím (sám mám Revolut i Curve), ale přistupuji k nim s opatrností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jepotom těžké, že... :)

Prostě není to tak funkční, jak by mělo být....je to FinTech, měl by být flexibilnější než banky.  Já rozumím tomu, že korespondují skrze Barclays , a ta jim zřejmě dává pohulit (aby byli papežštější než papež), ale tak by to právě fungovat nemělo, no. Tak nic, jen povzdech a sdílení zkušenosti. Třeba se to někomu bude  hodit :)

 

Firemní účet bych tam fakt nezakládal i když na začátku mě to napadlo kvůli častým zahraničním platbám, ale tohle fakt riskovat nebudu. Chápu, což se mi stalo, že mi nešlo odeslat peníze, protože systém si umínit, že jsem neposlal všechny ID a dokumenty a za den to vyřešili, ale aby nepřišly peníze kam mají, no to už nemá s bankou nic společného, holt ruská ruleta....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám smlouvu jak s Akcentou, tak s Easychange a Fortissimem (devizy.cz). Každé se hodí na něco jiného, "síla" Revolutu je zejména u malých plateb (což mohou být i tisíce EUR), o které devizovky (zejména Akcenta) nemají moc zájem, nebo na ně dávají horší kurzy (Fortissimo). Navíc u Revolutu jsou i ty malé platby bez poplatku (aspoň v některých měnách).

 

Zkrátka každé má svoji výhodu a nevýhodu, nelze jen nekriticky přijímat nebo naopak vždy odmítat. Proto říkám, že Revolut je dobrý pro zkušené uživatele, kteří se ve financích vyznají, ale nedoporučil bych ho běžné populaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám teď čerstvou, a ne moc příjemnou zkušenost s Revolut. 

Já měl kdysi stejnou zkušenost s PayPalem. Založil jsem si ho ještě ve státech a pak dost cestoval a pokaždé se přihlašoval odjinud. To jim nějaký SW vyhodnotil jako riziko a uzavřeli mi účet. Neměl jsem tam málo, trvalo pár měsíců, než jsem z nich peníze dostal (a to jsem tam i volal). Byl to fakt opruz, moje nejčtenější stránka na netu byla www.paypalsucks.com 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja resim nastesti jen eura a dolary, tzn mam eurovej a dolarovej ucet u sporitelny, odchozi platby realizuju ze svyho uctu a Akcentu mam jen jako online smenarnu. Ale jak rikas, kazdej si na to svoje musi najit jemu idealni reseni..

To bude do doby nez nekoho napadne zkontrolovat odchody na akcenty apod. Zejmena po zjisteni o kolik zacnou banky prichazet po aplikaci Sepa regulace....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I devizovky jsou docela pod dohledem a i v minulosti tam proběhly pečlivé kontroly. Jenže ony mají velkou výhodu - obchod zpravidla probíhá tak, že ho uzavřu (telefonicky, přes aplikaci), přijde mi potvrzení a teprve následně pošlu peníze. Tedy není prostor pro blokování prostředků. Také se mi stalo, že mi odmítli uskutečnit obchod (jiná devizovka, než Akcenta), ale prostě peníze poslali zpět (šlo o platbu výrazně převyšující mé běžné obraty a chtěli doložit fakturu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...