Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Budu refinancovat, ma smysl cekat jestli uroky pujdou dolu? Pripadne vyjednal ted nekdo nekde neco zajimaveho? Dik

 

Dnes mi volal poradce, že umí 2,09%. Detaily nevím.

Já pokles ještě očekávám, takže zatím vyčkávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v Trinity mi tez protahli kadak..

 

Vzhledem k vládou vyhlášenému nouzovému stavu v ČR a přijatým stabilizačním opatřením ze strany České národní banky jsme nuceni ukončit všechny současné marketingové akce týkající se spořicího účtu Výhoda+ k termínu 8. 4. 2020. Namísto akční úrokové sazby, kterou jste obdrželi v rámci marketingové akce ?Narozeninová Super Výhoda?, bude Váš spořicí účet Výhoda+ nově úročen sazbou 0,92 % p.a. dle aktuálně platného ceníku.

 

Este to poslou po pulnoci 9.4...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Equa bank je důležité doplnit, že 1,6% na HIT účtu je to pouze do výše 300k CZK a je nutné provést alespoň 3 platby kartou měsíčně (či mít investice).

 

Pak je zde Hello, která má stále 1,5% na 300k CZK - dokonce bez podmínek a Airbank - též 1,5% na 250k s podmínkou alespoň 5ti plateb kartou měsíčně.

 

Mno a pro velké hráče je zde Equa s MAX účtem - pásmové úročení prvních 500k za 0,2% a cokoliv nad za 1,5%. Oproti HIT je to bez podmínek.

 

Uvidíme, jak dlouho to vydrží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znižovanie úrokov sa samozrejme očakávať dá, skôr mi vadia spôsoby, akými to komunikujú. Aby sa človek o znižovaní úrokov dozvedel z hodinkového fóra, miesto od banky, mi nepríde moc na úrovni. Veľkohubé prehlásenia a "garancie" radi do mailu pošlú, ale pre klienta skutočne zásadné info pošlú do IB, ideálne neskoro večer v piatok s platnosťou od toho dňa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi potřebuji najít banku kde bude nejmenší rozdíl mezi prodejem a nákupem dolaru, jelikož to potřebuji převést do E-broker od Fio banky a tam nakoupit nějaké ETF. Když to udělám ve Fio tak je tam zhruba 1.2 Kč rozdíl nákup oproti prodeji, což je kolem 5 % ztráta jen kurzovním rozdílem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz na Patrika. U Sberbanky, je princíp ich kreditného obratu 50.000,- aby človek mohol mať učet Extra zadarmo, taký istý oko u ostatných bánk s touto podmienkou? Alebo to "kontrolujú" a snažia sa eliminovať preposielačov?

U starých účtů přeposílání normálně fungovalo. Není důvod, aby ne, pokud příchozí platba je z účtu od jiné banky. U příchozí platby banka vidí jen jméno majitele účtu a nemůže vědět, jestli "Josef Novák" z Komerční banky, je ten samý "Josef Novák" co má účet u nich. 

 

 

Chlapi potřebuji najít banku kde bude nejmenší rozdíl mezi prodejem a nákupem dolaru, jelikož to potřebuji převést do E-broker od Fio banky a tam nakoupit nějaké ETF. Když to udělám ve Fio tak je tam zhruba 1.2 Kč rozdíl nákup oproti prodeji, což je kolem 5 % ztráta jen kurzovním rozdílem.

 

Z bank mi přijde s nejlepšími kurzy Creditas. Kromě veřejných kurzů co má v kurzovním lístku, umí i individuální kurzy přes dealingové oddělení.

 

Případně si udělej účet u nějaké devizovky, sám mám u Akcenta, Fortissimo (Devizy.cz) a Easychange.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi potřebuji najít banku kde bude nejmenší rozdíl mezi prodejem a nákupem dolaru, jelikož to potřebuji převést do E-broker od Fio banky a tam nakoupit nějaké ETF. Když to udělám ve Fio tak je tam zhruba 1.2 Kč rozdíl nákup oproti prodeji, což je kolem 5 % ztráta jen kurzovním rozdílem.

na Degiru to směníš za střed a pár etf mají zdarma, ale tuším, že jen v eurech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ke Sberbank - snižuje taky - na 1,2 %.

 

Aktuálně tak 1,5 % u Monety do millionu u starých účtů a 1,2 % u nových. Bída, přišla na Kozáky :(

 

Na Monetu jsem zapomněl - 1,5% do milionu v celku je fajn. Určitě o 0,58% více, než Trinity po změně. :) Uvidíme, jak dlouho vydrží...

Upraveno uživatelem Locky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tat ta trinity se mnou taky pěkně vykejvala. V neděli jsem založil a včera převedl všechny svoje prachy z creditas. Oni si hned sníží úroky jako by to tušili. No nic půjde to zpět do creditasu, mají tam mobilní bankovnictví a okamžitý převod ze spořáku na běžný. Úroky proti trinity o 0,12% menší. No co už prachy hold budou menší a my nebudem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku, chtěl bych se zeptat na dve veci. 1. Daji se někde v ČR vybrat z bankomatu eura? Vím, ze je tu euronet, ale ti mají asi velké poplatky. Jde mi o výběr ze zahraničí se zahraniční kartou, Junák s peníze bohužel dostat k nám nejde. 2. Sloučení Wustenrotu s Monetou bude znamenat konec výhodných úročení při stavebním spoření nebo to myslíš zachovají? Děkuji.

Upraveno uživatelem Petr R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.

O osud těch českých se nebojím (na rozdíl od španělských, italských, řeckých,...). Jiná věc je osud peněz jako takových, mám obavu z pádivé inflace, případně dalších administrativních zásahů státu (snad ne přímo měnová reforma, ale nějaké zdanění vkladů a podobně).

Patriku, ja se taky obavam inflace a znehodnoceni mych tezce naskudlenych uspor. Myslis, ze je vic safe poslat prostredky ze sporaku na umor hypo? Nebo je to fuk a kdyby doslo k brutal inflaci, tak bych stejne dluzil stejne a mohl stejne poslat v klidu na hypo, i kdyz by realna hodnota mych uspor byla treba polovicni? Se mi nejak nezda, ze by to odskakala banka a ne ja. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku, chtěl bych se zeptat na dve veci. 1. Daji se někde v ČR vybrat z bankomatu eura? Vím, ze je tu euronet, ale ti mají asi velké poplatky. Jde mi o výběr ze zahraničí se zahraniční kartou, Junák s peníze bohužel dostat k nám nejde. 2. Sloučení Wustenrotu s Monetou bude znamenat konec výhodných úročení při stavebním spoření nebo to myslíš zachovají? Děkuji.

Nevím o tom, že by některý bankomat u nás dával eura bez zúčtování na kartě v korunách (tzv. Dynamic currency conversion - obvykle "švindlkurzem" ), což je přesně to, co dělá Euronet. Tedy sice tam není klasický poplatek, ale vezme si to na kurzu.

 

Delší dobu slibuje eurové bankomaty AirBank, ale "skutek utek".

 

Snad by šlo obejít přes Revolut - z karty dobít eura, vybrat z bankomatu (ale to funguje jen pro nízké částky, do 200 GBP za měsíc) nebo poslat na účet (ať už s konverzí na koruny výhodným kurzem Revolutu, nebo přímo v eurech na eurový účet). Otázkou je, jak dlouho by to Revolut toleroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku, ja se taky obavam inflace a znehodnoceni mych tezce naskudlenych uspor. Myslis, ze je vic safe poslat prostredky ze sporaku na umor hypo? Nebo je to fuk a kdyby doslo k brutal inflaci, tak bych stejne dluzil stejne a mohl stejne poslat v klidu na hypo, i kdyz by realna hodnota mych uspor byla treba polovicni? Se mi nejak nezda, ze by to odskakala banka a ne ja. :)

Koule sice mám, ale ne křišťálové :). Když by došlo jen k inflaci, tak je to jedno, resp. by bylo lepší mít hotovost pro nenadálé výdaje, protože ochota banky půjčit (navýšit hypotéku) za stávajících úrokových podmínek bude velmi malá.

 

Ale teoreticky (doufám, že jen teoreticky) se může stát cokoliv, včetně nějakého zdanění nebo jiného krácení vkladů, což by se, pochopitelně netýkalo úvěrů.

 

Pro příklad měnová reforma v 50. letech krátila úvěry 1:5, ale vklady 1:5 až 1:50 (průměr za celou ekonomiku byl 1:10).

 

Osobně bych si určitě nechal prostředky nejméně na 3 měsíční výdaje, možná i na šest. U zbytku bych uvažoval jestli neumořit část hypo, pokud je nemůžeš nyní rozumně utratit (například vrazit do domu, do nějaké opravy či úpravy, která sice není nutná, ale o které stejně dlouhodobě uvažuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PetrR: možná kdybys přesněji popsal situaci, našli bychom jiné řešení. Proč potřebuje eura v hotovosti? O jakou částku má jít? Nestačí jen výhodná konverze do korun? Potřebuje vůbec hotovost, nestačilo by platit kartou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jde mi o to dostat peníze ze zahraničí, kam se dost dlouho asi nepodivame. Jasné, když je teď výberu v korunách, tak díky kurzu dostanu víc. Jenže mě tak napadlo, jestli je vhodně mít vše v korunách a nebšlo by lepší to držet radši v eurech, ať diverzifikuji riziko. Na druhou stranu, tenhle krach globální ekonomiky muže přinést i pokles eura/dolaru a pak asi zbývá pouze švýcarský frank, snad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...