Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Jo ,a to jsem v předtuše lidské férovosti na ten účet poslal 1 korunu s prosbou o vrácení špatné platby a žádná reakce,lidi jsou svině,některý....

A nebo to třeba vůbec neviděl. Já bych si toho na běžným účtu všiml možná tak za měsíc. Navíc mám třeba i účty který použiju tak jednou za rok. Takže bych asi nedělal unahleny soudy, sehnal si od banky kontakt jak psal Patrik a zkusil to touhle cestou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ragu napsal:


A nebo to třeba vůbec neviděl. Já bych si toho na běžným účtu všiml možná tak za měsíc. Navíc mám třeba i účty který použiju tak jednou za rok. Takže bych asi nedělal unahleny soudy, sehnal si od banky kontakt jak psal Patrik a zkusil to touhle cestou.

No uvidím, v životě jsem přišel o víc😦.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Airbank se projevili jako pitomci, doslova. Raiffeisen je banda, od které po mnoha letech odcházím, strašně se zhoršili a teď mi pro refinancování úvěru u nich nabídli o dvě procenta horší úrok, než jsem tam na úvěru doteď  měl, fakt mě rozesmáli a z jednání jsem odešel. Příjemně překvapila  Česká spořitelna, byli ochotní a vstřícní, ale přišel jsem k nim v podstatě už skoro rozhodnutý a nedali lepší nabídku. Komerčku a ČSOB jsem vynechal z principu, už jsem u nich nejakou dobu byl a jako ke stálému klientovi se ke mně chovali o poznání hůř než k nově lákaným kavkám. Možná se po letech změnili, ale už mě to nezajímá, jednou stačilo... Slušně jednali i u Sberbank, ale ze slušnosti jsem se vrátil k EQUA, zdáli se mi nejsolidnější a v jednání se projevovali lidsky. Po tom, co lze na trhu zažít třeba s Uhnilkredit, je to doušek vody čisté... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Patrik napsal:

Jo, s Unicredit je těžké pořízení, už jsem je u finančního Arbitra jednou "potrénoval" a zrovna rozjíždím další spor. Na běžné "lidské jednání" moc nejsou.
Nicméně banka je povinna ti sdělit kontaktní údaje na majitele účtu a to zdarma (při prokázání právního zájmu), toho pak můžeš kontaktovat se žádostí o vrácení platby

Podle me to funguje tak, ze UCB kontaktuje banku prijemce s informaci/Reklamaci a preda informaci o chybne provedene platbe, resp. Tu zadost o vraceni penez. Pokud banka prijemce nereaguje, pak UCB urguje a kdyz vraceni neprobehne, je banka prijemce povinna sdelit udaje o prijemci. Tolik prakticka zkusenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, hinkle napsal:

Podle me to funguje tak, ze UCB kontaktuje banku prijemce s informaci/Reklamaci a preda informaci o chybne provedene platbe, resp. Tu zadost o vraceni penez. Pokud banka prijemce nereaguje, pak UCB urguje a kdyz vraceni neprobehne, je banka prijemce povinna sdelit udaje o prijemci. Tolik prakticka zkusenost. 

No jo,ale chtěli 500 kč poplatek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, hinkle napsal:

Tak muzes jim citovat Patrika vyse ohledne sdeleni jmena zdarma. Oni to po tobe budou chtit a pak se s nima muzes hadat pres arbitra.

Jinak to vraceni neni zadna prdel zejmena v pripade kdy posles penize na ucet v exekuci.

No je to složitý,kvůli 190ti korunám se nebudu pouštět do větší akce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jdu si pro radu. Resim s jednim americanem malej obchudek a mel by mi poslat prachy a trochu s tim bojujem.
Vytvoril jsem si na Revolutu USD ucet a zkopiroval sem mu udaje: Jmeno prijemce (tj moje jmeno), IBAN a BIC.

No a on ted resi, ze po nem chce banka potvrdit nekolik veci. Za prve je IBAN Revolutu vedenej v Litve. To je ok, potvrdil ze je to spravne. Ale nasledne chcou adresu prijemce. Ma tam uvest mou realnou adresu trvaleho bydliste, nebo se tam ma uvest adresa Revolutu v Litve, kde je jakoze vedenej ten ucet? Pokud mou, opravdu je to potreba tam davat moji real adresu bydliste? Nevadi, ze moje adresa je v CR, ale potvrzena lokalita toho uctu v LT?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Happy88 napsal:

Jdu si pro radu. Resim s jednim americanem malej obchudek a mel by mi poslat prachy a trochu s tim bojujem.
Vytvoril jsem si na Revolutu USD ucet a zkopiroval sem mu udaje: Jmeno prijemce (tj moje jmeno), IBAN a BIC.

No a on ted resi, ze po nem chce banka potvrdit nekolik veci. Za prve je IBAN Revolutu vedenej v Litve. To je ok, potvrdil ze je to spravne. Ale nasledne chcou adresu prijemce. Ma tam uvest mou realnou adresu trvaleho bydliste, nebo se tam ma uvest adresa Revolutu v Litve, kde je jakoze vedenej ten ucet? Pokud mou, opravdu je to potreba tam davat moji real adresu bydliste? Nevadi, ze moje adresa je v CR, ale potvrzena lokalita toho uctu v LT?

Ako adresa pre dany ucel by malo stacit aj mesto, mnohokrat som to takto vyriesil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začína ma poslednou dobou kapku štvať Sberbank, majú prd pobočiek a appka v telefone nefunguje už niekoľko dní, zadám heslo a spadne. Prihlasovanie cez komp je na kontrolu príchodzích platieb dosť nekomfortné. Používate appku v telefóne a máte podobné problémy? Mám ioS 14.2.1, prestalo to fungovať v podstate z hodiny na hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 12. 2020 v 11:06, Happy88 napsal:

Jdu si pro radu. Resim s jednim americanem malej obchudek a mel by mi poslat prachy a trochu s tim bojujem.
Vytvoril jsem si na Revolutu USD ucet a zkopiroval sem mu udaje: Jmeno prijemce (tj moje jmeno), IBAN a BIC.

No a on ted resi, ze po nem chce banka potvrdit nekolik veci. Za prve je IBAN Revolutu vedenej v Litve. To je ok, potvrdil ze je to spravne. Ale nasledne chcou adresu prijemce. Ma tam uvest mou realnou adresu trvaleho bydliste, nebo se tam ma uvest adresa Revolutu v Litve, kde je jakoze vedenej ten ucet? Pokud mou, opravdu je to potreba tam davat moji real adresu bydliste? Nevadi, ze moje adresa je v CR, ale potvrzena lokalita toho uctu v LT?

No jestli můžu poradit: ta adresa, kterou odesílající banka požaduje zadat, by měla být totožná s adresou  majitele účtu (Revolut) kam tato transakce směřuje, tedy ta adresa, kterou máš uvedenou jako svoji adresu u svého účtu u Revolut. Jinak se může stát, že platba nepřijde, protože nebudou odpovídat údaje příjemce. Takto se to běžně děje např. s chybným názvem účtu (stačí například místo Limited napsat Ltd a platba se vrací). Jsou to nová celosvětová pravidla  dle AML požadavků. Bohužel, lepší už to nikdy nebude, spíš horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky oběma. Ten Amík si zalozil taky Revolut, s vidinou, ze to bude jednoduchy. A zatim se nedostal ani k tomu, ze si nabil na ucet penize. Nejde mu tam poslat pres Apple Pay, nejde mu tam poslat z debetni karty, kvuli nejakym mistnim restrikcim na strane ostatnich bankovnich instituci apod. A chcou po nem porad dalsi detaily

Jinak sem mu pro jistotu poslal svoje komplet bydliste, koukal jsem i do Appky Revolutu a tam mam vyplneno to same co sem mu poslal. Tak snad tohle bude ok.

Je to teda LT (Litva), nikoliv LV (Lotyssko).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...