Jump to content

Jakou mate banku?

tharvi
 Share

Recommended Posts

Takhle zrána si chci z křesla nakoupit pár blbostí a hele: FIO mne nepustí na účet. Prý "vaše heslo vypršelo". Nové nenastavím, protože se tam nedostanu. Fakt super! Je jiná banka, která podobně nebuzeruje svý klienty? Jinak mi FIO leta vyhovovalo, ale když mne jednou někdo nasere, nenechávám to bejt. Co Air? U nich dobrý? Potřebuju dva účty, jeden korunovej, jeden v EURO. Ke každýmu kartu, debetky. Slušný interbanking a možnost větších vkladů i výběrů hotovosti na pobočce.

Mame v Air CZK i EUR ucet, internet banking v poho. Pobocek relativne malo, zalezi odkud jsi. Vybery a vklady hotovosti tam delas s plechovou bednou, cloveka k tomu nepotrebujes. Limity si menis online s okamzitou platnosti. Jako nekomu, kdo bankovnictvi a svetu jednicek a nul vubec nerozumi, mi ta banka vyhovuje moc :)

Edited by honza71

@Americkej zkusil jsi se přihlásit přes web? Asi vypršelo heslo do aplikace. Myslím že po roce se u Fia musí měnit hesla když nejsou dostatečně dlouhý a složitý (matně si vzpomínám že při poslení změně hesla to něco takového psalo).

• 2 weeks later...

Ahojte, viete mi niekto poradit ako najvyhodnejsie poslat platbu z Ceskej sporitelny na eur ucet na Slovensko? Lepsie posielat v CZK alebo v EUR?

Viem ze zo Slovenskej sporitelne do Ceskej sporitelny je vyhodnejsie posielat platby v v CZK aj ked je to EUR ucet.

Dik za postrehy.

Jednou jsem posilal na slovensko za hodinky a byl tam poplatek jako krava, kolem petikila, bohuzel detaily si nepamatuju, ale bud na pozoru

Edit: asi to bylo v czk na eurovej ucer

Wise (dříve Transfer Wise).

Takových služeb je samozřejmě více. Tohle mám vyzkoušené. Veškeré poplatky vidíš před odesláním platby.

Edited by Katchabba

Podle mě bude pro platbu CZK na EUR nejlepší použít transferwise (dneska WISE).

edit: Katchabba me o 3 vteriny predbehl.

Edited by Libor_OV

Dik Wise pouzivam asi to bude najlepsie. Zaujimave je ze ked posielame zo Slovenskej sporitelne do ceskej czk tak to vyjde rovnaki cca ako Wise, naopak uz nie... 

• 5 weeks later...

Přátelé, dotaz. Kolega ze zahraničí si tady založil firmu a hodlá se sem pomalu stěhovat, zařizuje si tady trvalý pobyt, převádí SPZ na auta apod. No a já mám generální plnou moc na zastupování jednatele firmy, pokud tady není. Zatím nebyl nic problém, až teď. Je třeba založit firemní bankovní účet. Zatím jsem zkusil čtyři banky, ale nikde jim nestačí generální plná moc, ale vyžadují osobně přítomnost jednatele. Ten je ale teď mimo Evropu a dostane se sem tak za čtvrt roku. Nevíte náhodou o nějaké bance, kde by to prošlo? Protože když někam zavolám, tak mi řeknou, že by to mohlo jít a abych přijel na pobočku, ale tam si vezmou plnou moc, pošlou ji na centrálu, týden čekám a pak to zamítnou kvůli "vnitřním předpisům".

• 2 months later...
před 2 hodinami, Beet napsal:

Budu zakládat Mall pay. Jestli někdo máte a chcete odměnu 500Kč, pošlete mi prosím pozvánku přes SZ.

Díky.

Vyřešeno na jiném fóru.

Zahlídl jsem reklamu na NEO účet od EXPO bank s úročením kompletního zůstatku 1,4%. Platí pro stávající i nové klienty. Měl by být za běžné úkony, včetně jeho vedení, zdarma. Využíváte někdo? A pasivně "jenom" jako spořící účet? Děkuji.

Zkušenost s NEO účtem nemám, ale pro pasivní "spořící účet" je ještě vhodnější účet "Dobrý klient" od Trinity, kde nabízí 1,58%. Jasně, furt je to méně, než aktuální inflace, ale cílem je aspoň minimalizovat ztrátu...

V 17. 8. 2021 v 9:42, Tittus napsal:

Přátelé, dotaz. Kolega ze zahraničí si tady založil firmu a hodlá se sem pomalu stěhovat, zařizuje si tady trvalý pobyt, převádí SPZ na auta apod. No a já mám generální plnou moc na zastupování jednatele firmy, pokud tady není. Zatím nebyl nic problém, až teď. Je třeba založit firemní bankovní účet. Zatím jsem zkusil čtyři banky, ale nikde jim nestačí generální plná moc, ale vyžadují osobně přítomnost jednatele. Ten je ale teď mimo Evropu a dostane se sem tak za čtvrt roku. Nevíte náhodou o nějaké bance, kde by to prošlo? Protože když někam zavolám, tak mi řeknou, že by to mohlo jít a abych přijel na pobočku, ale tam si vezmou plnou moc, pošlou ji na centrálu, týden čekám a pak to zamítnou kvůli "vnitřním předpisům".

Generalni plna moc bohuzel neprojde asi nikde.

Nevíte prosím někdo, jak to má dnes Erste Premier přesně s podmínkami? Myslím tím jestli minimálně těch 200 000 Kč musí být od prvního do posledního dne na účtu? Žádné jiné produkty u nich nemám :) 

Equa, a musím uznat, že zachránili pár peněz, kdy svou proaktivitou zabránili stržení platby e-shopem 2x po sobě. Cestovní pojištění ke kartě, výběry zdarma kdekoliv, a možnost mikroinvestování s každou platbou.