Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Otázka je, zda jsi přesáhl prodejem 100 tis. Kč, nezávisle na tom, zda to byl zisk, nebo ztráta.

https://www.penize.cz/dan-z-prijmu-fyzickych-osob/425326-jak-zdanit-prijmy-z-prodeje-akcii-a-podilovych-listu-investice-a-danove-priznani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100k celkovej objem, nikoliv zisk. Pokud to presahnes, tak si oproti tomu v danovym priznani ale samozrejme uplatnis nakupni cenu z doby, kdy to na Revolutu nakoupils.

Ten nakup, kterej provedes ted znovu (po vyberu z Revolutu) si pak uplatnis v budoucnu zase az prodas.
Pokud to vse nedrzels vic nez 3 roky a nesplils tim casovej test.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vyžádaném převodu peněz (Přidat peníze) se vše tváří, že proběhlo a autorizace v pořádku, ale peníze z Erste neodejdou a v Revolutu se objeví škrtnutá částka s hláškou zamítnuto. Dokonce přestalo fungovat i automatické dočerpání na účet nastavenou částkou. Přítelkyni to také jedna banka dělá, druhá je zatím funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze toto je nesmysl?

Prostřednictvím SEPA je možné posílat i koruny, to se ale obvykle pojí s vysokým poplatkem. Bezplatné bývají typicky jen platby v eurech, jenže pak se zase musíte spoléhat na méně výhodný kurz banky, přičemž Revolut spousta lidí používá právě proto, aby ušetřila na převodech měn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to nesmysl. Samotná zkratka SEPA znamená " Single Euro Payments Area". To euro je tam důležité, opravdu nejde jako SEPA poslat jinou měnu (tedy pokud se to neudělá tak, že např. CZK se smění na EUR a příchozí banka to opět smění na koruny, ale tam je pak ztráta na kurzu).

 

V jiných měnách tak jde o "ostatní zahraniční platbu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automatické dobití kartou Erste fungovalo naposledy 20.2. Pokud bych měl Revolut dobíjet platbou SEPA a v Eur, tak je to úplný nesmyl taková karta, protože převádět blbým kurzem Erste na Revolut nedává vůbec smysl, když peníze vydělávám v Kč a kdybych měl příjmy v Eur, tak nepotřebuju Revolut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Chtěl bych se zeptal, kam by jste uložili peníze. Nechci nějaké obchodování, nevyznám se v něm. Takže nějaká banka, spořitelna, nějaké asi uložení, nejlépe vedení účtu zdarma a nějaké výhody s kartou ,,nechci do mínusu,,. Poradíte ? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me by zajimalo, jak se zajistit proti riziku vs CZK, aby clovek mohl vypadnout z CR, kdyby doslo k podobny hruze jako v Kyjeve. Sice mam USD ucet u CSOB, ale ani nemam tucha, jak bych se k tem dve ste dolarum v zahranici dostal. Cash se mi nechce mit doma a hodinky taky nebudou optimalni platidlo pro prechod hranice. Mate nekdo treba ucet u US banky? Ten Revolut jsem bral jako moznost, ze to clovek vybere z BTC treba do AED, kdyby utekl do Emiratu, ale to bych tam musel mit ucet. Doufam, ze na to nedojde, ale zena plasi a pta se, jak bych to resil a ja vlastne zjistil, ze bych byl se svoji sazkou na hypo/nemovitosti docela namydlenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Josef01 napsal:

Automatické dobití kartou Erste fungovalo naposledy 20.2. Pokud bych měl Revolut dobíjet platbou SEPA a v Eur, tak je to úplný nesmyl taková karta, protože převádět blbým kurzem Erste na Revolut nedává vůbec smysl, když peníze vydělávám v Kč a kdybych měl příjmy v Eur, tak nepotřebuju Revolut.

Mě to z Erste karty  funguje, dneska jsem si dobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správně je to Rus a Ukrajinec, ale ten vznik a napojení přes otce majitele na Gazprom je pro mě nepřekročitelný. To jestli se s bankou bude něco dít, nechám na politicích. Nakonec i to neustálé prudění se zakázanými platbami (několikrát v měsicí mi zablokují kartu při zahraniční platbě), vyžadování různých dokladů, otravování nabídkami, akcie kdesi v USA u jiné společnosti atd. mě irituje. Ale každý má volbu, já už zvolil.

https://cc.cz/evropskou-startupovou-hvezdu-revolut-vybudovali-rus-a-ukrajinec-jeden-z-nich-ted-opatrne-naslapuje-kolem-kritiky-putina/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, revue gt napsal:

Ahoj,

Chtěl bych se zeptal, kam by jste uložili peníze. Nechci nějaké obchodování, nevyznám se v něm. Takže nějaká banka, spořitelna, nějaké asi uložení, nejlépe vedení účtu zdarma a nějaké výhody s kartou ,,nechci do mínusu,,. Poradíte ? 

 

Nejvyšší úročení bez ohledu na částku má (co vím) aktuálně Trinity a to 3,18 %. Internetové bankovnictví hrozné, neumí okamžité platby, nemá platební karty, takže kromě spořáku se na nic jiného nehodí (asi jako dříve ING)

 

Pak je tu ruská Expobank s 3,01, ale na tu bych momentálně asi nesázel.

Některé banky mají zvýhodněné úročení nizkých částek (v rádech malých stovek tisíc) - Hello, Air, Creditas (ta má až 3,6 %).

před 9 hodinami, uff napsal:

Me by zajimalo, jak se zajistit proti riziku vs CZK, aby clovek mohl vypadnout z CR, kdyby doslo k podobny hruze jako v Kyjeve. Sice mam USD ucet u CSOB, ale ani nemam tucha, jak bych se k tem dve ste dolarum v zahranici dostal. Cash se mi nechce mit doma a hodinky taky nebudou optimalni platidlo pro prechod hranice. Mate nekdo treba ucet u US banky? Ten Revolut jsem bral jako moznost, ze to clovek vybere z BTC treba do AED, kdyby utekl do Emiratu, ale to bych tam musel mit ucet. Doufam, ze na to nedojde, ale zena plasi a pta se, jak bych to resil a ja vlastne zjistil, ze bych byl se svoji sazkou na hypo/nemovitosti docela namydlenej...

V USA si účet tak snadno nezaložíš bez SSN a na dálku už vůbec ne. Nejlepší varianta mi přijde nakoupit americké akcie (něco konzervativního - tabákový průmysl, telekomunikace,...) přes amerického brokera. Pokud bys pak někam zdrhnul, založíš si tam účet, akcie na dálku prodáš a peníze s necháš poslat tam.

Další variantou je založit si účet v zemi, která nemám problém zakládat účty cizincům a má stabilní měnu, z Evropy mě napadá Švýcarsko, jenž to je moc malé a moc "blízko". Pak z doslechu (jedna paní povídala) se prý hodně využívá Singapur.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...