Přejít na obsah

Pouštíte si chronograf?


Doporučené příspěvky

Jelikož mám na cestě chronografy, tak mě napadlo se zeptat, zda si někdy pouštíte stopky, aby hodinky působily živějším dojmem? Pomocí hledání sem nic nevypátral, ikdyž si pár příspěvků na tohle téma pamatuju, ale topic sem nenašel.

 

Mě se velká běhající sekundovka moc líbí. Jen mě napadají dvě věci. 1) Rezerva se asi se spoušteným chronografem zkrátí, ale jelikož jsou to automaty, tak mi to dvakrát nevadí. 2) Nevadí to strojku? Je tam nějaká maximální doba spuštení? Předpokládám, že asi není. Prostě to po 12 hodinách, na které jsou většinou psané subdialy, pokračuje snad vesele dále :clap:

 

Ale rád se poučím a vůbec mě zajímá jestli si stopky pouštíte jen tak pro potěchu oka :wine:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Měl jsem chronograf na IWC, na Bečkách a na Zenithech a ani na jedněch jsem ho prakticky nepoužíval... Na IWC jsem si měřil, za jak dlouho dojdu po třech lahvích červeného domu :D Kamarád, co si ode mě koupil Zenithy si ho zas nechává pořád v chodu, prý aby nezlenivěly... Jedno praktické využití, které jsem slyšel od městského tvora bylo, že chronograf používá, aby věděl, kdy mu propadá parkování v OC, kde se hodně pohybuje pracovně. Jinak když jsem jednou šel s kamarádem do letadla a on mě poprosil, abych mu změřil čas (létal IFR výcvik), tak se mi nepodařilo odšroubovat pojistky na Zenithech a byl jsem za vola :king:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zrovna včera přemýšlel, jestli mám založit vlákno o tom, že mě zajímá, kdo jak používáte chronograf :D Bo kromě toho, že se mi některé přehlednější chronografy líbí, tak si říkám, že bych pro ně neměl využití - možná si tak stopovat, za jak dlouho přeplavu bazén, ale zase ne všechny můžu mačkat ve vodě, co jsem tak četl...

:snorkle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

To já teda chronograf používám pořád - teda když mám na ruce chronografové hodinky, což je v zásadě jen při sportu nebo vaření, dokonce jsem jeden čas nosil vintage Seika s chronografem, která neměla stále běžící vteřinovku a kupodivu mi ani nechyběla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dvoje hodinky s chronografom so strojcekom Poljot 313.., scitac mam 30 minutovy, a v navode je ze by to nemalo bezat dlhsie. Ak vsak bezia stopky dlhsie, tak sa nic nedeje a scitac pocita od zaciatku. Ci to ma nejaky vplyv na strojcek neviem. Ak si videl niekedy mechanizmus chronografu, tak je to len jedno kolecko ktore spoji ozubene kolecko od malej sekundovky s koleckom pre velku sekundovku, aspon na mojich hodinkach. Rezerva natahu sa tym skracuje, u mojich hodiniek je to cca 5 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronograf pouštím pouze v případě, že potřebuji měřit časový úsek :-). Měl jsem však hodinky, které neměly normální vteřinovku (Blancpain Peking-Paris) a tam jsem měl chronograf poštěný stále. Nějak mě tam scházel při vypnutém chronografu pohyb a také jsem tak mohl sledovat odchylku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronograf pouštím pouze v případě, že potřebuji měřit časový úsek :-). Měl jsem však hodinky, které neměly normální vteřinovku (Blancpain Peking-Paris) a tam jsem měl chronograf poštěný stále. Nějak mě tam scházel při vypnutém chronografu pohyb a také jsem tak mohl sledovat odchylku.

 

To jsem rád, že je i někdo takový. Právě mě ta běžící vteřinovka fascinuje. Malinká není tak výrazná. A tak si asi udělám občas radost a pustím si ho na dýl :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...