Přejít na obsah

Pouštíte si chronograf?


Doporučené příspěvky

...A tak si asi udělám občas radost a pustím si ho na dýl :)

 

ke stesti staci opravdu malo ;)

 

ja s chronem nemam zadny kousek, ale zena ano a bezi ji nonstop, prave jako rucicka suplujici vterinovku.. zduvodnila to tim, ze chce vedet, jestli se ji hodinky nezastavily (jsou to kvarcky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ke stesti staci opravdu malo ;)

 

ja s chronem nemam zadny kousek, ale zena ano a bezi ji nonstop, prave jako rucicka suplujici vterinovku.. zduvodnila to tim, ze chce vedet, jestli se ji hodinky nezastavily (jsou to kvarcky)

 

a kolko jej tam vydrzi baterka? :D

 

 

ja nemam tiez ziadne chrono a neviem ci si niekedy kupim. Snad nejake Daytony alebo El Primero by som prezil. Chronograf povazujem za vizualne peknu vec, ale z praktickeho hladiska pre mna absolutne nepouzitelnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

já si je pouštim jenom pro radost, každý den je nechám obíhat tak 3 hodiny, líbí se mi to jak je to celý v pohybu :) a taky zbožňuju ten efekt překolpení minutového ukazatele, když je sekundová vteřinovka asi na 57. vteřině jak se to jakoby srovná a skočí tam další minuta, to miluju :) ! Vím že to umí Valjoux 7750 a teď to vím i o Chronomatech, ještě mi tu leží ty Revue T. tak to koštnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nepoužívám. Jen ho občas protáhnu. Prostě ho jednou za cca čvrt nebo půl roku zapnu na cca 14 hodin aby se trochu protočila i kolečka chronografu.

 

 

Aj ja dávam hlas tomuto spôsobu, pretože trvalé používanie, alebo nepoužívanie považujem za extrémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrono je ultimátní věc při návštěvě letiště. Tam parkovacím lístku není nikdy čas a já si nikdy nepamatuju, v kolik přijedu. Tak zapnu chrono a jdu. Pak už jen sleduju čas - super vychytávka. Dále je to stejné u parkovacích automatů, protože tam čas sice je, ale já si nikdy nezapamtuju v kolik to bylo a nece se mi kontrolovat lístek každejch pár minut :suicide_anim: Prostě já chronografy používám téměř každý týden a dost mi usnadňují život tím, že můžu myslet na různé voloviny, místo toho abych se soustředil na nepodsttné detajly, jako je čas parkování. Takže moje chrono běhají pravidelně. Někdy i 3x týdně. Občas se mi ale stalo, že jsem je opomněl vypnout a běžely i déle... HUPS :crying_anim02: :crying_anim02: Ale když byly na kontrole v servisu, tak prý OK.:smile_anim:

A souhlasím - ta jdoucí sekundovka je prostě dělá hezčími....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co všchno se člověk nedozví - nechávám ho běžet pořád, protože mi ta malá ručička nepřijde vizuálně dostatečná. Mě ani nenapadlo, že to může mít nepříznivý vliv na strojek.

 

A nějak jsem se divil, že se hodinky zastavily už po 42 místo 46 hodinách (ano, měl jsem zaplý chronograf, i když jsem je neměl térměř dva dny na ruce)... díky, díky, zase jsem o něco chytřejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Chrono je ultimátní věc při návštěvě letiště. Tam parkovacím lístku není nikdy čas a já si nikdy nepamatuju, v kolik přijedu....

Čas tam je, ale nemění tam barvu v tiskárně nebo co to je. Takže není skoro vidět. Ale všiml jsem si, že jim jdou hodiny většinou o 3-4 minuty pozdě. Oni to snad mají nastavené schválně, aby člověk musel platit.:(

 

A jen technickou - když dáváš smajlíky, musíš před i za nechat mezeru, jinak se nezobrazí (upravil jsem ti to v příspěvku).

 

Já občas pouštím chrono v autě na změření dojezdu někam mimo Prahu, jenže se pak stejně zapomenu podívat.:D Nebo ke stejnému účelu používám otočnou lunetu na potápkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To jsem rád, že je i někdo takový. Právě mě ta běžící vteřinovka fascinuje. Malinká není tak výrazná. A tak si asi udělám občas radost a pustím si ho na dýl :)

 

Tiež si väčšinou púšťam chronograf, na vintage je to OK, ale na novších sa po čase sám vypne, takže je po radosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mám na cestě chronografy, tak mě napadlo se zeptat, zda si někdy pouštíte stopky, aby hodinky působily živějším dojmem? Pomocí hledání sem nic nevypátral, ikdyž si pár příspěvků na tohle téma pamatuju, ale topic sem nenašel.

 

Mě se velká běhající sekundovka moc líbí. Jen mě napadají dvě věci. 1) Rezerva se asi se spoušteným chronografem zkrátí, ale jelikož jsou to automaty, tak mi to dvakrát nevadí. 2) Nevadí to strojku? Je tam nějaká maximální doba spuštení? Předpokládám, že asi není. Prostě to po 12 hodinách, na které jsou většinou psané subdialy, pokračuje snad vesele dále :clap:

 

Ale rád se poučím a vůbec mě zajímá jestli si stopky pouštíte jen tak pro potěchu oka :wine:

 

Měřím zadržení dechu a sem tam také nálev čaje v konvičce, zcela vyjímečně pak dobu kdy na něco čekám abych to nějak ukrátil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měřím zadržení dechu a sem tam také nálev čaje v konvičce, zcela vyjímečně pak dobu kdy na něco čekám abych to nějak ukrátil :-)

 

Konečně čajomil ;)

 

Dělám to stejně, resp. když experimentuji s novou směsí nebo vodou. Jinak náhledem/odhadem bez chrona. Zajímavé je, že nejlepší chuť trefím vždy, když zapomenu kouknout na hodinky...

 

 

Ono, se přiznám, na čaji mne, krom jiného, fascinují právě časové, teplotní i množstevní nuance. Jako Go a Šach.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně čajomil ;)

 

Dělám to stejně, resp. když experimentuji s novou směsí nebo vodou. Jinak náhledem/odhadem bez chrona. Zajímavé je, že nejlepší chuť trefím vždy, když zapomenu kouknout na hodinky...

 

 

Ono, se přiznám, na čaji mne, krom jiného, fascinují právě časové, teplotní i množstevní nuance. Jako Go a Šach.

 

Je to děsná alchymie, já právě když zapomenu hlídat čas tak je to v háji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se zeptám vysloveně hloupě, ale jako začátečník si to mohu dovolit :-)

 

Existují Chronografy s velkou vteřinovkou, která měří "obyčejný" čas a "stopkovou" vteřinovkou na malém cifru? Sám chronografy mám, ale stopky pouštím jen pro efekt, se stále běžící velkou vteřinovkou by se mi líbily víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se zeptám vysloveně hloupě, ale jako začátečník si to mohu dovolit :-)

 

Existují Chronografy s velkou vteřinovkou, která měří "obyčejný" čas a "stopkovou" vteřinovkou na malém cifru? Sám chronografy mám, ale stopky pouštím jen pro efekt, se stále běžící velkou vteřinovkou by se mi líbily víc...

 

Já vím pouze o chronografu, který má dvě centrální vteřinové ručky. Jedna je průběžná, druhá slouží chronografu.

Viz třeba tady: http://professionalwatches.com/2009/05/boutique_exclusive_jaeger-leco.html

 

Ale pokud bys je kupoval jen kvůli té průběžné vteřinovce, tak za tu cenu to asi stát nebude... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MOŽNÁ NEJSEM úplně normální, ale teď si hrají s tlačítky a pouštím si stopky.

Vždy jen na mechanikách, na E 7750 bo tam to tak hezky přeskakuje.

Je to asi ůchylka a to druhá.

 

Za první dostávám i kartáč od ženy a to NEKECÁM.

Sedím si takhle v křesle, sundám si hodinky a rukou imituji Watchvinder , který mám mimo jiné za sebou a poslouchám jak se mi hezky hodinky natahují a jak šustí ten rotor.

 

TAK Z TOHO JE MÁ ŽENA NA PRÁŠKY !!!

 

 

Je to asi v pohodě co? Nebo, že by už ne a bylo to moc jak říká má žena ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...