Přejít na obsah

Seiko SNZF11K1


Ketiv

Doporučené příspěvky

Ve svých třiadvaceti letech jsem dospěl k závěru, že už nastal čas, abych si koupil své první hodinky. Přičítám to i faktu, že jsem byl nesčetněkrát nucen vypnout mobilní telefon a jediná možnost zjistit přesný čas byla ta tam. Bohudík, nebo bohužel, jsem v eufórii po nových hodinkách narazil na toto fórum, což mi "sežralo" spoustu hodin ve zkouškovém, ale na druhou stranu otevřelo oči a hodinářský svět. Za to Vám díky:-). Okamžitě mi padla do oka značka Seiko. Příjemný design, relativně cenově dostupné hodinky s japonskou kvalitou. Jsem aktivní sportovec, ale mým snem bylo koupit model SARB 033 na "běžné" nošení do školy, práce. Bohužel cenový strop mi zatím neumožňuje dopřát si tuto vyšší hodinařinu a tak mi nezbylo, než se poohlédnout po levnější variantě. Tu mi do oka padly diversky se sněhobílým cifrem, krásnou lutenou a celkově, alespoň pro mě, masivnějším pojetím. A tak jsem je koupil z druhé ruky takřka nenošené. Při vyzvednutí z pošty a následném otevření jsem byl udiven, jak krásně v reálu vypadají. Nečekal jsem, že hodinky této cenové skupiny budou tak atraktivní na pohled.

 

Je tu ale jedno, možná dvě ALE, které mi celý dojem totálně pokazily :-/. Záhy jsem zjistil, že hodinky nejdou přesně a to o dost. Předcházejí se cca o 15s/1min. Takže hned při rozbalení odhalen problém a ne malý. Sice se v hodinařině nevyznám, ale předpokládám, že každý zásah zvenčí nedělá hodinkám moc dobře. Dnes jsem dorazil do Brna a půjdu s nimi k hodináři. Po korespondenci s prodejcem, který tvrdí, že hodinky byly bezvadné v době, kdy je dával na poštu, a že s nimi musel pošťák "strašně praštit" při převozu, mi napsal, že se na 100% jedná o zamotaný vlásek na setrvačce a že to spraví oprava za 50Kč. Fajn. Jsem sice důvěřivý člověk, ale pořád mě něco tam vzadu říká, že tomu tak úplně být nemusí, jak psal prodejce. Hlavně jsem zvědav, na kolik přijde oprava, aby se mi "levné" hodinky neprodražily třeba o třetinu jejich ceny. Tímto bych byl i rád, kdybyste sem napsaly možné scénáře, které budou slučitelné s mou situací, popřípadě jak právně zakročit, kdyby se oprava vyšplhala na více než 500Kč, protože to bych asi nevydejchal.

 

Na závěr ještě fakt, že jsem včera zjistil, byť to tedy nevím s úplnou jistotou, jelikož hodinky teď nenosím, že se datumovka přehoupla ze 13 rovnou na 15. Je to možné? Předbíhají se tak rychle, že už skoro nevím, kolik mají hodin, resp. den. Ale den v týdnu ukazuje MON, čili dnes ale datumovka 15., což už je úterý, pokud se nemýlím.

 

Možná trošku delší příspěvek, ale řekl jsem si, že je to můj v podstatě první a bylo by dobré se trošku více rozepsat. Fotky hodinek budou, až si trošku zkrátím tah a hlavně až budou OK.

 

P.S.: Mám je teď vedle sebe, ale radost už dávno vyprchala:-/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To opravdu nepotěší a věřím, že ti to pokazilo radost z nových hodinek. Nevěš hlavu, po cestě s tím opravdu mohli pošťáci někde bouchnout a mohl by to být i jen slepený vlásek. Uvidíš co na to hodinář. Je v nich základní strojek, který je jednoduchý a i poměrně odolný. Držím palce ať to není nic komplikovanějšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje první automaty byly Seika pepsi. Kupoval jsem je jako nenošené přes kamaráda, a ze začátku šlapaly perfektně, ale časem se velmi snížila rezerva nátahu, takže i když jsem je měl celý den na ruce tak druhý den když jsem je vzal na ruku tak už stály. Děsně mě to štvalo, protože to byly první hodinky. Tak sem je vzal k hodináři. Musel je vyčistit, protože byl zatuhlý olej. Sice byly nenošený ale bůhví jak dlouho kde ležely. No a od tý doby jdou perfektně, rezerva nátahu řek bych tak 35 hodin, a šlapou tak 15 sekund do mínusu za den. Tak držím palce ať ta oprava moc nestojí a ať šlapou dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U automatickych hodinek v teto cenove kategorii je 15s denne rozdil prijatelna hodnota. Samozrejme se daji nechat trochu seridit hodinarem, obvykle jim taky musis dat nejaky cas na zabehnuti (maximalni natazeni, udrzovani nejakeho pravidelneho denniho rytmu)...pak by se presnost mela trosku vylepsit...ale "za par korun" v tomto smyslu nemuzes cekat zazraky.

Datum by o 2 dny samo od sebe samozrejme preskakovat nemelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U automatickych hodinek v teto cenove kategorii je 15s denne rozdil prijatelna hodnota. Samozrejme se daji nechat trochu seridit hodinarem, obvykle jim taky musis dat nejaky cas na zabehnuti (maximalni natazeni, udrzovani nejakeho pravidelneho denniho rytmu)...pak by se presnost mela trosku vylepsit...ale "za par korun" v tomto smyslu nemuzes cekat zazraky.

Datum by o 2 dny samo od sebe samozrejme preskakovat nemelo.

 

No, ale on píše v úvodním příspěvku 15s za 1 minutu !!!

Upraveno uživatelem Pavel K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U automatickych hodinek v teto cenove kategorii je 15s denne rozdil prijatelna hodnota. Samozrejme se daji nechat trochu seridit hodinarem, obvykle jim taky musis dat nejaky cas na zabehnuti (maximalni natazeni, udrzovani nejakeho pravidelneho denniho rytmu)...pak by se presnost mela trosku vylepsit...ale "za par korun" v tomto smyslu nemuzes cekat zazraky.

Datum by o 2 dny samo od sebe samozrejme preskakovat nemelo.

 

Nejde o 15s za den, ale pouze za 1 minutu, což je v přepočtu na 1 den neskutečných 21 600s :-)). Pokud mi to zítra vyjde, dám je k hodináři a pak se podělím o výsledek.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem si vyzvedl hodinky od hodináře. Opravoval zamotaný vlásek a něco s vodítkem. Jednoduchá oprava, říkal. Naštěstí ani moji peněženku to nezruinovalo, takže vlastně docela spokojenost. Doufám, že teď mi už budou dělat jenom radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On totiž ten občasný nutný zásah hodináře k těm mechanikám tak nějak patří - s tím jsme se všichni museli smířit. Je to daň za to, že na ruce nosíme takové to živé "něco" - prostě to vyžaduje péči.

 

Jinak pěkná volba, přeju ať slouží :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na první pohled, když jsem balík rozbaloval, připadalo mi, že je to dost pečlivě zabalené. Nějaký trošku tvrdší molitan, který byl ze všech stran hodinek. Dále vše zabalené do bublinkové fólie, to celé v menší krabici. I přes to se to stalo :-/.

 

Prosím Tě,jak to bylo vlastně zabalený?Když si představím kouli z novin a uprostřed ní hodinky,tak nevím,co by se muselo přihodit,aby se těm hodinkám něco stalo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO! Docela jsi mě tímto obrázkem vyděsil, jelikož když se laicky(bez lupy) podívám na opravené hodinky, které teď dělají cca -10s/den, tak ten drobný drátek není celý krásně stočený, ale na poslední "zákrutě" je to taky trošku ohlé, zhruba tak, jak je na té fotce. Mám reklamovat opravu?? Hodinky jdou celkem přesně(na jejich kalibr), ale pokud má být "drátek" stočený úplně celý, opravil to špatně. Co teď?

 

Malá ukázka toho, jak může vypadat "zamotaný" vlásek setrvačky...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...