Přejít na obsah

ROLEX - novinky 2011


Jarett

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 154
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem to zkoumal a nevím co si o tom myslet. Jako by ten jeden výřez byl dělaný čtyřmi paralelními nástroji nebo v různých směrech, sudý sem, lichý tam. Nemá to jinou hrubost nebo nerovnosti jen to hází jiný prasátka.

 

Co se týče tý Milisovy zteklý barvy na středovým důlku, to je imho daný lesklým asi lakovaným cifrem.

 

Edit, až najdu chvilku u PC, dám tohle na rolexforums. Uvidíme...

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do Rolexu se snad ani napsat nedá, nikde jsem nenašel ani žádný kontakt.

Všechno se musi řešit přes jejich AD.

 

Do Rolexu se pochopitelně napsat dá. Jako do každý jiný firmy. Základní mailová adresa je info@rolex.ch .

Už jsem to zkoušel a funguje to! :thumbsup_anim:

Jen, stejně jako je zautomatizovaná výroba, odpověď přijde od AUTOMATU.

Na druhou stranu je fajn, že tam mají snad všechny jazykový alternativy.

Třeba na email s příponou CZ chodí tato odpověď:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, ale porovnával bych to s Kč. Tedy pokud bych koupil v r. 1992 Explorery za 2700 USD v kurzu 29Kč/1USD tak oproti dnešnímu kurzu 16 Kč/1USD to již tak výhodně nevyjde, to je jasné.

 

Nic ve zlým, ale pokud nějakou myšlenku dokumentuješ na grafu vývoje ceny Exploreru v USD, a Rolády se vyráběj ve Švajcu (snad teda pořád, že jo :D), pak to musíš očistit o vývoj CHF/USD a CZK s tím nemá co dělat. To je zas jinej příběh, který je ale pak zase spíš o CHF, případně EUR a jejich vztahu k CZK. Chci jenom říct, že Rolády se zhodnocujou (nebo spíš jejich prodejní cena roste) docela slušně, ale není to zas tak bombastický, někde jsem to tady už počítal a vycházelo něco jako 6 nebo 7 % p.a. Likvidita Rolex investice je sice lepší než u jiných značek, ale taky to není žádná sláva, v porovnání s třeba akciema.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlým, ale pokud nějakou myšlenku dokumentuješ na grafu vývoje ceny Exploreru v USD, a Rolády se vyráběj ve Švajcu (snad teda pořád, že jo :D), pak to musíš očistit o vývoj CHF/USD a CZK s tím nemá co dělat. To je zas jinej příběh, který je ale pak zase spíš o CHF, případně EUR a jejich vztahu k CZK. Chci jenom říct, že Rolády se zhodnocujou (nebo spíš jejich prodejní cena roste) docela slušně, ale není to zas tak bombastický, někde jsem to tady už počítal a vycházelo něco jako 6 nebo 7 % p.a. Likvidita Rolex investice je sice lepší než u jiných značek, ale taky to není žádná sláva, v porovnání s třeba akciema.

 

 

Dnes jsem si místo hodinek na ruku vzal do kapsy jednu z akcií co mám v trezoru ... a bylo to na h...o, čas jsem odečítal z mobilu a akcie mi zavazela v kapse .... :D .... vrátím se zpět k hodinkám, které možná nejsou tak dobrá investice výnosová, ale o to lépe saturují mysl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlým, ale pokud nějakou myšlenku dokumentuješ na grafu vývoje ceny Exploreru v USD, a Rolády se vyráběj ve Švajcu (snad teda pořád, že jo :D), pak to musíš očistit o vývoj CHF/USD a CZK s tím nemá co dělat.

 

Možná si jenom nerozumíme, kurz USD/CHF přece s tím grafem nemá co dělat. pokud by byla tabulka s cenama v CHF vycházel by graf podobně, ale takovou bohužel neznám. Prostě ceny rostou v USA nezávisle na tom, zda je USD kurz 1:1 nebo 1:2 vůči CHF a tedy zhodnocení pro obyvatele v USA je evidentní, včetně započítání inflace.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná si jenom nerozumíme, kurz USD/CHF přece s tím grafem nemá co dělat. pokud by byla tabulka s cenama v CHF vycházel by graf podobně, ale takovou bohužel neznám. Prostě ceny rostou v USA nezávisle na tom, zda je USD kurz 1:1 nebo 1:2 vůči CHF a tedy zhodnocení pro obyvatele v USA je evidentní, včetně započítání inflace.

 

No, ten kurz CHF/USD s tím má co dělat hodně, Rolex vyrábí ve Švýcarsku, značnou část nákladů (budovy, platy, část strojního vybavení) má v CHF a ceny stanoví v CHF. Cena v USA je pak více méně násobek ceny v CHF současným kurzem USD. Pokud kurz dolaru proti franku bude klesat, cena hodinek v USA bude stoupat. V roce 1975 za jeden dolar bylo cca 2,6 franku, dnes je to jen 0,86. Takže značná část růstu ceny Exploreru z tvýho grafu jde na vrub znehodnocení USD vůči CHF. Je to zjednodušený, cena se nemění každý den, Rolex bude mít nějakou strategii pro USA atd., ale v zásadě je to tak, ceny Rolád v USA se mění také v závislosti na kurzu CHF a USD. Inflaci bych nechal zatím stranou, to je další příběh.

 

Plácni si na ruku hodinky a buď happy a užívej si je, taky se mi ty tvoje GMT líbí, ale jestli chceš hodnotit nákup Rolád jako investici, musíš hodnotit výnos, kurzový zisky/ztráty (pokud nemáš příjmy a výdaje v CHF), riziko a likviditu. Vo tom to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex beru jako zajímavý hodinky, investovat nechci (nechci pak splakat nad výdělkem jako valná část lidí) mě stačí si hodinkama dělat radost. V podstatě mě stačí na to "selské počty" a vím, že když koupím letos např. Submariner, tak za 10 let nebudou mít hodnotu např. 30% původní ceny, jak je tomu u řady jiných výrobců. Když se podívám dnes na Explorer II z období 95-97, kdy stály 3000 USD, dnes se prodávají v průměru za 3900 USD. Tedy nelze se bavit v tomto případě o nějaké zajímavé investici, ale pouze o tom, že mají pořád svou cenu a to je přinejmenším příjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex beru jako zajímavý hodinky, investovat nechci (nechci pak splakat nad výdělkem jako valná část lidí) mě stačí si hodinkama dělat radost. V podstatě mě stačí na to "selské počty" a vím, že když koupím letos např. Submariner, tak za 10 let nebudou mít hodnotu např. 30% původní ceny, jak je tomu u řady jiných výrobců. Když se podívám dnes na Explorer II z období 95-97, kdy stály 3000 USD, dnes se prodávají v průměru za 3900 USD. Tedy nelze se bavit v tomto případě o nějaké zajímavé investici, ale pouze o tom, že mají pořád svou cenu a to je přinejmenším příjemné.

 

Ten Submariner nebude tak levný, ale dolar mezi tím o několikrát zdevalvuje, někde jsem četl, nevzpomenu si kde, že 1 dolar má stěží 20% hodnotu 1 dolaru z roku 1970. Takže užívejme hodinek, ať už rolexů nebo jiných, na investice je tu PP koupený a zavřený rovnou do trezoru, a nejlépe staré dobré zlato, stříbro a diamanty.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jediná kvalita je teda damasko ?? kromě vnitřku stěžejkový dírky, kde kraluje nomos - taky německý, takže koruna zůstane doma. Oboje jsou ale ještě nudnější než rolex, což je také vskutku pozoruhodný německý výkon, to málokdo dokáže. Rolex, ač šmejd leda pro cybera, jsou za to nejlepší investice v dolarech, i kyž nezapočítáš inflaci, leč bohužel nejhorší zrovinka v CZK, zejména, kupuješ-li je od non AD. Ten je sice dražší, než AD, ale zas má to, co AD nikoli.

 

S O D A !! A to máme mít z hodinek radost !

 

 

Nějakou dobu jsem absentoval, bojím se, že jsem přišel o dost srandy :D :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jediná kvalita je teda damasko ?? kromě vnitřku stěžejkový dírky, kde kraluje nomos - taky německý, takže koruna zůstane doma. Oboje jsou ale ještě nudnější než rolex, což je také vskutku pozoruhodný německý výkon, to málokdo dokáže. Rolex, ač šmejd leda pro cybera, jsou za to nejlepší investice v dolarech, leč nejhorší v CZK, zejména, kupuješ-li je od non AD. Ten je sice dražší, než AD, ale zas má to, co AD nikoli.

 

S O D A !! A to máme mít z hodinek radost !

 

 

Nějakou dobu jsem absentoval, bojím se, že jsem přišel o dost srandy :D :D

 

Nejlepší příspěvek za poslední dobu na fóru :D V podstatě jsi to tady pěkně shrnul.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem dělat nové vlákno, tak snad to zde může být. Nové ceny Rolex platné od 10.5.2011.

Převzato z Rolexforums: http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=175600&highlight=price+increase

 

Submariner

116610- $8,000.00

116613- $12,200.00

116619- $34,000.00

116618- $31,300.00

14060M- $6,300.00

 

GMT Master

116710- $7,900.00

116713- $11,750.00

116718- $29,500.00

 

Daytona

116520- $11,250.00

116523- $15,950.00

116505- $34,700.00

 

Deep Sea

116660- $10,650.00

 

Yachtmaster

16622- $11,200.00

11623- $11,800.00

 

Datejust II

116334- $8,600.00

116333- $10,800.00

 

Datejust 36mm

116234 Plain Dial on Jubilee Bracelet- $7,550.00

116200 Plain Dial on Oyster Bracelet- $$6,300.00

116233 Plain Dial on Jubilee Bracelet- $10,100.00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...