Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Asi jsem fajnofka.

 

Každopádně Kolbenka se i za ten pouhý rok, co jí znám, hodně změnila, pokud jde o primky, ještě že mě rajcujou i Amfibie, známky, staré knihy .... a člověk si navíc občas i pokecá s podobně zklamaným chronopacientem.

 

Někdo tu zmiňoval zlacená pouzdra - osobně jsem byl svědkem, jak to asijský pár, vcelku slušně mluvící česky, kupoval čistě podle klíče "dvacet hodinek ve zlacených pouzdrech - jedno zda ruských, českých nebo jiných - jedno zda v chodu nebo s mrtvým strojkem - jedno v jakém stavu cifr - jedno v jakém stavu sklíčko nebo zda sklíčko vůbec je - a za primky s tvrdým zlacení 20 mikronů z šedesátých let byl tenhle páreček ochoten si trochu připlatit... a kromě zlacených pouzder hodinek se zajímal i o fullgold artefakty a zjevně tomu rozuměl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi hlava nebere... To snad ani nejde kupovat pozlacené hodinky s tloušťkou zlacení 20 ?m kvůli zlatu s vidinou výdělku. Nebo snad ano? Kolik tam toho zlata je? Typoval bych to na pár mg, víc to být přece nemůže!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nechápu. A navíc mě to samozřejmě štve, počet primek v hezkém stavu se logicky pomalu zmenšuje a tyhle podivné "nákupy" to ještě urychlují. Když mi hodinky vyfoukne jiný sběratel, nemám s tím problém, vím, že se dostaly do dobrých rukou a dostane se jim náležitě péče ... ale toto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena zlata, pánové, aby vám to hlava brala, se pohybuje stále někde kolem 1200 US$/trojská unce.

Dnes - http://www.kurzy.cz/komodity/zlato-graf-vyvoje-ceny/

Mrkněte na to z druhé strany než jako odborný chronomagor from cz, se zájmem o hodinky. Je mraky jiných lidí s úplně odlišnými zájmy a názory. Pak si zkuste jen odhadem kolik těch 20 mikronů dělá v obrovských kvantech českých a ruských hodinek, potažmo i jiných, kolik to hodí na zlaté burze a jak relativně snadno se dá zlato z této komodity  získat a nakonec vytěžit. Cena zlata stále pobízí recyklátory a nejen k takovýmto nákupům a postupům, takže tady jsou pro vykupovatele hodinky Prim zlatým dolem se vším všudy. Možná jsou zajímavé i ty jewels, ale o tom není zatím žádných zpráv. Stejné tak to probíhá se zajímavými cenami kovů při recyklaci počítačů, mobilů, atd. včetně všech možných konektorů. Výkupní cena zlata je jeden z důležitých aspektů globálního vidění světa a pokud jde o vybavení a laboratoře k recyklaci zlata, mrkněte se na net, abyste viděli, které státy jsou v tomto oboru mistry a přímo pány situace.  No a jinak se tato celá věc vzdáleně dá přirovnat k činnosti sběračů železa...... :photo:  :notworthy:

**

Z toho plyne, že nejen gold, ale i Gold Plaque hodinky půjdou pomalu nahoru. Cenový vývoj takových kusů bude dlouhodobý, ale stálý. Kdo je tedy má, ať  si je šetří ve sbírce pro radost, jinak to skonší ve šmelcu jako počítače 486/Pentium.

Schválně - víte jak skončily Vaše první počítače?

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nechápu. A navíc mě to samozřejmě štve, počet primek v hezkém stavu se logicky pomalu zmenšuje a tyhle podivné "nákupy" to ještě urychlují. Když mi hodinky vyfoukne jiný sběratel, nemám s tím problém, vím, že se dostaly do dobrých rukou a dostane se jim náležitě péče ... ale toto...

no ja, prostě jsou to dvě neslučitelné kategorie, watches for collectors and for gold scraping. Co se neudrží mezi sběrateli spadne do kategorie o patro níž, odkud není návratu. Asi tak, realita všedního dne, takže svých sbírek a artefaktů minulosti je zapotřebí si vážit, i když to jsou třeba jen Primky a ne švýcary zbožňovaných značek.

**

post-18915-0-77384300-1417619853_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po delší době mám docela zachovalý přírůstek Prim masivních "skoročtverců"  :) Hned se zařadily mezi mé oblíbené - i v dnešní době na mé ruce nositelná velikost 37 x 39 milimetrů a vynikající čitelnost pětiminutových indexů "signální" oranžové barvy i výplní ruček, což zvláště oceňuji.

post-19465-0-66272400-1418310790_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po delší době mám docela zachovalý přírůstek Prim masivních "skoročtverců"  :) Hned se zařadily mezi mé oblíbené - i v dnešní době na mé ruce nositelná velikost 37 x 39 milimetrů a vynikající čitelnost pětiminutových indexů "signální" oranžové barvy i výplní ruček, což zvláště oceňuji.

Vypadají fakt zachovale... Gratulace 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...