Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Může mít ciferník indexy  tištěné černou barvou a nápis Spartak modře? Viz. nedávno skončená aukce na Aukru.

Obecně lze vícebarevný tisk samozřejmě dělat, ale u Spartaků se to rozhodně nedělalo. Pokud existuje číselník, kde je logo Spartak jinou barvou než zbytek tisku, tak se na 100% jedná o bastl.

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně lze vícebarevný tisk samozřejmě dělat, ale u Spartaků se to rozhodně nedělalo. Pokud existuje číselník, kde je logo Spartak jinou barvou než zbytek tisku, tak se na 100% jedná o bastl.

 

Myslel jsem si to, ptal jsem se prodejce a tem mi dvě barvy potvrdil. Pro úplnost přidávám fotku.

 

post-967-0-81945700-1422437960_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde jen o to, zda více věříš aukraři nebo autorovi Knihy....

Pak je ještě drobný rozdíl v tom,  jestli prodejce v případě skutečného prodeje je jen aukrař nebo případně alespoň místní člen, ale i takovou situaci hravě smazává to, že tady je k dispozici odborné a adekvátní vyjádření Libora,

Jinak no commnet.  :photo:  :photo:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych věděl, jestli se tisk loga u Spartaků prováděl najednou s tiskem ciferníku, nebo jestli psané logo nemělo vlastní matrici. Není to totiž poprvé, co nad barevným logem dumám. Mohla být špatně rozmíchaná barva? Není to tištěné nadvakrát? Vypadá to totiž podle mého, že existují ciferníky vůbec prázdné, bez označení výrobce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, opät sa na vas obraciam,ci mi poradite. V jednom bazary som nasiel Sporty II vo velmi peknom stave,vlastne skoro ako nove. Len neviem,ci su vsetky diely original. Prosim pozrite vasim ockom. Dik

 

60688cbf78cc20c314edf214cd55b8df.jpg

 

eb5ee2c9401df27548707019fc20b325.jpg

 

595d684b51fdaf4b501b1a11295faad5.jpg

 

Sekundovka je zahnuta, neviem ci to tak ma byt. Kvalita foto nic moc,realne vyzeraju o dost lepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se to pokusel nafotit lépe bez sklíčka. Je pravda, že písmenka nejsou ve 100% kondici, ale snažil jsem se to srovnat s Spartaky, které jsou v Knize a styl písma je úplně stejný. Jinak barva čísel+ indexů je stejná. Nevím jestli se jedná o černou nebo o hodně tmavou modrou. :) Jinak je na fotce vidět že čísla mají také lehké otěry, což se projevilo i na nápisu, který taky vypadá divně :D

post-34013-0-77381700-1422454643_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se to pokusel nafotit lépe bez sklíčka. Je pravda, že písmenka nejsou ve 100% kondici, ale snažil jsem se to srovnat s Spartaky, které jsou v Knize a styl písma je úplně stejný. Jinak barva čísel+ indexů je stejná. Nevím jestli se jedná o černou nebo o hodně tmavou modrou. :) Jinak je na fotce vidět že čísla mají také lehké otěry, což se projevilo i na nápisu, který taky vypadá divně :D

Evidentne cifr cisteny chemickou cestou (Cif Power.....). Doba namoceni byla pretazena, potom at delas co delas i opatrne, pismenka se proste smeknou po cifru a vypada to takto, jako by rukou neumelou napsano. Dovedu si podle vysledku na foto predstavit,jak byl puvodni cifr zas...y. Vyzkouseno osobne s obdobnym vysledkem, ale ne na Spartakach, tolik jich zase nemam :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vašek12

já bych řekl, že jediná cesta jak skutečnou pravost těchto Spartaků na 100% určit je, že tvé Spartaky půjčíš na shlédnutí do ruky Liborovi, a ten ti také řekne se 100% zárukou, že to je či není originál z n.p. Prim, Nové Město nad Metují.

Jinak tady na Chronomagu se o tom může vést diskuse dlouho a stejně to je nejistá sezóna, maximálně s hodnotou Pravděpodobně.

Mít úzkoprofilové a vzácné Primky jako jsou Spartaky - z Aukra - je dle mého náhledu naprosto nedostačující záruka původnosti a originality. Ovšem z hlediska primkařského nadšení ti samozřejmě přeji, aby ti taková případná zásadní zkouška v Eltonu vyšla kladně...  :notworthy:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...