Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Jdu si tak včera k měničce baterek a poprosím ji o jednu výměnu...

 

A ona: Hele, takových jsem už vyházela do popelnice.

Já na to: To mi ani neříkejte, tohle nechci slyšet.

Ona: Vy je sbíráte?

Já: No, tak něco sbírám. 

Ona: No podívejte, já tady mám takovou hromadu a jednou za čas ji vyhodím do popelnice.

Já: To jsou jako nevyzvednuté opravy?

Ona: Ne, to si tady lidi koupí nové: MPM, QaQ, JVD, Casia a ty staré mi tu nechají. 

 

V hromadě asi třiceti různých nefunkčních hodinek značek: Ruhla, Vostok, Noname jsem našel tyhle TV, které ještě nemám.. :D Zatřepu, otočím korunkou a vteřinovka se rozběhne. Jdou ještě teď po ránu. 

 

Já: Tak tyhle bych od vás s dovolením odkoupil.

Ona: To si vezměte, já bych je stejně vyhodila. 

Já: Tak já vám za ně dám aspoň dvě stovky na kebab... :D

Ona: Ne ne, jen si je vezměte.

Já: Tak děkuji, nashlé

Ona: Nashle

 

Budou potřebovat trochu péče, ale znáte to o tom darovaném koni..  :D

post-17158-0-39171200-1520580194_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, někdo netuší a vyhodí skoro všechno aniž by trošku zapátral jakou to má cenu. Můj bratr, před rokem věnoval komplet originál Jawu 555(pařeza) nějakému chlápkovi z práce. Když jsem se to dozvěděl, myslel jsem, že mě z toho vomejou. Dodnes to nemůžu rozdejchat. No a to co povyhazoval děda z půdy, když se uklízelo aniž by mi cokoli řekli, to nebudu radši komentovat.  :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeronimo, jsi mně pokazil celý den. Věřim, že se to stalo, tohle by nikdo nevymyslel :frusty:

A nedá mi to, nechceš 200,- na kebab? Přidám i 100,- na pivko. :cheers:   :rolleyes:

Stenly - Jawa 555 neni pařez, to je 550 To jen tak na okraj, praštilo mě to do oka. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasný, že ta Ruhla je funkční, dám ji do skříně naspod abych na to zapoměl. Bude ve dobré společnosti Ruhla hodinek se stopkami z roku 1976 které šly dva měsíce a ohnula 

se do pravého úhlu vteřinovka, když jsem ji  vynuloval. Howgh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden z příběhů, které Hudson10 slyšel a viděl: 

 

Po shlédnutí krásných pátečních foteček mě napadlo uveřejnit smutný příběh těchto zajímavých hodinek Enicar Sport.

Věnovala mi je paní, jejíž otec, Rakušák, bojoval jako tankista na východní frontě. Říkala mi, dle slov svého otce, že Enicar Sport dostávali jako služební hodinky rakouští velitelé tanků.

Jejich tank dostal na východní frontě zásah, a posádka se dostala do zajetí, a s otcem se ona shledala až v padesátých letech. Na moji otázku, proč je ciferník hodinek tak obitý, mi odpověděla: To je po zásahu sovětské protitankové střely (zřejmě nikoliv přímý zásah hodinek samotných). Můj osobní názor je, že tyto hodinky byly napadeny hodinářem za pomoci jeho vlastních ruk a šroubováku. Hodinky Enicar, průměr 34mm, nerez pouzdro, šroubovací víčko. 

post-37823-0-58336000-1520612482_thumb.jpg

post-37823-0-25384000-1520612493_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciferník bude smaltovaný a takhle u nožek se smalt vyštípne většinou po pádu hodinek na zem.

Ta historka je sice hezká, ale nevěřil bych tomu. Ty hodinky celkově vypadají výrazně mladší, tak z těch 50. let, jak jsem je našel třeba tady: https://www.pinterest.co.uk/pin/434808538997643333/

Navíc si moc neumím představit, že by někomu v zajetí nechali jeho hodinky. A že by vojáci fasovali sportovní hodinky taky ne. Tipuju, že si je pořídil po návratu (pokud je na té historce vůbec něco pravdy).

 

Podle té východní fronty by hodinky musely být vyrobeny nejpozději v roce 1944, a na to nevypadají.

Ale podle té ohnuté nožky asi minimálně jednu velkou ránu dostaly, z toho asi pochází ten ciferník.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tehdy se  zřejmě považovalo za sportovní to, co mělo odpružení a nerezové dno. A to Němci tuším měli jako podmínku pro vojenskou zakázku. Např. Revue sport se fasovaly stoprocentně a docela hodně. Taky by měly mít ty hodinky příslušnou ražbu vně dýnka. Ta centrální vteřinovka se vyskytovala ale dost zřídka v té době.

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...