Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Když si vezmu průměrnou hodinovou mzdu v ČR a vynásobím to časem stráveným po bazarech, starožitníkách a internetu při hledání hodinek, tak asi přibližně na 2,589,658 kč. Ale extáze je z toho větší než na aukru :D :D

 

Super lup! Blahopřeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

post-13385-039937200 1287448324.jpgpost-13385-039937200 1287448324.jpgDobrý den, můžete někdo prosím poradit s identifikací těchto hodinek. Jsou celé v 14 K zlatu, údajně patřily hoch soudruhovi(i jméno znám). Funkční, ve sbírkovém stavu. Díky za informace. Patyelefantpost-13385-039937200 1287448324.jpg

 

Paty - jen pro pořádek - nedávej stejný příspěvek s fotkama do 2 vláken, tolika místa tu není a děláš v tom nepořádek. Pokud si i tak myslíš že příspěvek má co říct ve 2 vláknech, dej fotky do jednoho a do druhého jen odkaz na něj.

Jinak - tento model byl jeden z prvních po Spartacích a postspartacích kolem r.1960, možná mírně po, kalibr 50.

Přesně tyto hodinky ve zlatě jsem již jednou viděl, měly strojek TYP 0101, číselník i ručky stejné.

Stejný číselník se dával i do pochromovaných pouzder se zkosenými nožkami (tzv. fazetkami) s typem strojku TYP 011.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za pomoc Stanik73

 

 

 

Paty - jen pro pořádek - nedávej stejný příspěvek s fotkama do 2 vláken, tolika místa tu není a děláš v tom nepořádek. Pokud si i tak myslíš že příspěvek má co říct ve 2 vláknech, dej fotky do jednoho a do druhého jen odkaz na něj.

Jinak - tento model byl jeden z prvních po Spartacích a postspartacích kolem r.1960, možná mírně po, kalibr 50.

Přesně tyto hodinky ve zlatě jsem již jednou viděl, měly strojek TYP 0101, číselník i ručky stejné.

Stejný číselník se dával i do pochromovaných pouzder se zkosenými nožkami (tzv. fazetkami) s typem strojku TYP 011.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak už mám i modrásky ale ručky asi nejsou původní nějak víc svítí než indexy

 

Pěkný úlovek. :smile_anim:

Tyhle ručky se teď nápadně často objevují. Podle mého se někde objevily ve starých zásobách - a stoprocentně se montovaly do autohodin Prim, jiný model mi nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám i modrásky ale ručky asi nejsou původní nějak víc svítí než indexy

 

Pěkný úlovek. :smile_anim:

Tyhle ručky se teď nápadně často objevují. Podle mého se někde objevily ve starých zásobách - a stoprocentně se montovaly do autohodin Prim, jiný model mi nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný úlovek. :smile_anim:

Tyhle ručky se teď nápadně často objevují. Podle mého se někde objevily ve starých zásobách - a stoprocentně se montovaly do autohodin Prim, jiný model mi nenapadá.

 

Ale ty stejný teď dělá elton. Aspoň co mi posílali nabídku tak mají buď niklované nebo bílé a na minutové ručce je delší svítící pole než co byly na původních prvních SII-I.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačil by mi jen ciferník v použitelném stavu, všechno ostatní už mám připravené ...

 

Mne tiež, ale tých ciferníkov potrebujem ešte, aj niekoľko iných variantov, zopár ručiek, zopár.... :suicide_anim: ale ja sa ich dočkám :wallbash: V podstate by sa to dalo zariadiť kôpkou peňazí, a napríklad aukrom, ale to by už pre mňa nemalo to správne čaro :D . Upraveno uživatelem fcervenicky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Se mi dnes podařilo vydrancovat tenhle bastl sportu - sem si říkal co v tom bude za kalibr bez datumu a po vyšroubování dýnka na mě vykouklo další překvapení.Válel se tam nějakej kvarc.Asi nějakej prototyp ze zbytků na stole:)

 

Docela překvápko. Koukal jsem na ně na aukru, ale tohle mi nenapadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se mi dnes podařilo vydrancovat tenhle bastl sportu - sem si říkal co v tom bude za kalibr bez datumu a po vyšroubování dýnka na mě vykouklo další překvapení.Válel se tam nějakej kvarc.Asi nějakej prototyp ze zbytků na stole:)

 

Tak to je bastl jak prase!

Strojek je PRIM kal.200. Předpokládám, že u číselníku budou ulomeny nožky a místo nich použita oboustranná samolepka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle nejsou z aukra-takovej krásnej bast mám přímo od eltonáka.Asi zkoušeli co všechno jde napasovat dohromady, věčer rozdělám a juknu jak je to přidělaný.Páska by ty roky asi nevydržela.Stejně potřebuju tyhle ručky a pouzdro na další pokusy.Tak mám aspoň dobrej základ:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...