Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

skutečně náramný kousek - žádná kombinace kovů, nepřeplácaný, nepopsaný a přestože chybí muška (jewels) nepůsobí nevyváženě a ta vteřinovka skoro není vidět (zas ten skener) - tak nějak bude působit vteřinovka v barvě ciferníku. Poměrně diskrétní logo. Vezměme si skutečně všichni ponaučení pro CH.L.E ! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slušná sbírka kalibrů. Zrovna ty hodinky, co máte v prvním řádku, pro jednoho zákazníka renovujeme. Tedy pokud se to dá renovací nazvat, protože pro ně vyrábíme úplně nové pouzdro, dýnko a korunku z masivního 18k zlata a sklo bude cylindrické safírové, jako u modelu Diplomat.

 

Bude to naprostá pecka. I ten kalibr 96 má svojí cenu.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peter

keď tak pozerám na tu zbierku hodiniek, ticho závidím

 

Ja som pobehal trochu Bratislavu, dosť Žilinu a Poprad a Našiel som akurát dva funkčné kusy, tých je však škoda na rozobratie. Aj keď ceny boli trochu prestrelené... 5000 za staré Primky aj keď zo zachovalým vzhľadom sa mi zdá veľa, najmä ak človek hľadá staré hodinky, aby ušetril 3000 na konverzii púzdra :)

 

na Slovensku asi v záložniach nejaia záujem..

 

mimochodom tie v štvrtej rade hneď prvé mám aj ja ale s kal. 52

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ziline je prd, bohuzel :( A celkove ve starozitnictvich se Primky moc nevedou a kdyz, tak jsou drahe. V zastavarnach je obvykle vetsi sance. Prave jsem byl v soku kdyz jsem na jednom miste kupoval 10 kousku a nektere za 30 a 50 KC :D Pristi tyden tam asi zase skocim dobrat zbytek, co jsem urcite prehlidnul.. Ruznych hodinek, vetsinou teda quartzu vietnamcskych srand tam meli opravdu hodne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,konečně jsem se dnes zaregistroval poté co jsem byl pasivní čtenář tohoto fóra. Chci reagovat na Odklízečův popis a fotky strojku PRIM 014. Také jsem ho v jedněch primkách objevil a vyvýšený můstek zřejmě slouží k pohonu centrální vteřinovky, která ale v Odklízečových primkách chybí. Pokud by to někoho zajímalo, tak na tomto můstku je vyraženo č. 64579 a na pouzdru hodinek 1280223.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To Watch..

Je to tak v prumeru 100-300 podle stavu hodinek. Nefunkcni tak za 50. U tech nefunkcnich by to nemel byt problem je opravit, protoze jde nejcasteji o pretrzene pero ;)

 

To Ondraj..

Sezen PRIM SPORT I v dobrem stavu a 1x96 je tvuj :D

 

To Prim..

Nemam paru kolik chtit za funkcni kalibr 96..tak do 600? Mozna i vic, to ale vite vy sam lip, jakou maji cenu, jenom nam ji asi nereknete? ;) TV ale z ruky nedam...na to jsou v prilis dobrem stavu a libi se mi ten tvar! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je třeba brát v úvahu, že Primek se vyrobilo 15 mil. kusů. Pokud je 40 bláznů, kteří teď Primky kupujou, tak je to na každého 375tis. hodinek. Takže pánové ještě se nám jich pár po světě toulá :) Ze začátku jsem nakupoval vše, teď jdu nad 150 - 200Kč opravdu vyjímečně, za opravdu povedený kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Lukas.. Dobre vedet ohledne 96. Priznam se, ze PRIM s kalibrem 97 jsem snad jeste ani nevidel? ;) A pritom podle PRIM stranek se vyrabel 10 let? Asi jich nebylo takove mnozstvi protoze byly uz tehdy zrejme dost drahe.

 

Ja uz taky nad 200 nejdu, maximalne u automatu bych zvazil vic, pripadne nejakeho pekneho kousku Sport1 a samozrejme puvodni Orlik :) Ted jsem koupil posledni varku, mam najekych 26 Primek :D 5-6 nejlepsich kousku si necham, zbytek pujde do PRIM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Watch: tady bych s Primem nesouhlasil, řekl bych, že nejlépe provedené strojky jsou vždy z první generace. Např.66 - 1 je napohled krásná upravená brusem, frézovaný nápis "Prim - Czechoslovakia", kdežto kal.66-4 matná ůprava strojku, bez nápisů, na pohled nic hezkého, alespoň ne pro mě. Samozřejmě zachovalost pouzdra může napovědět i o strojku, ale také to není pravidlo. Jinak i společenské hodinky se šroubovacím dýnkem měli i obyč. úpravu strojků, moje zkušenost.

to odklizeč: Co si o tom myslíš? Já mám teď něco kolem 30 hodinek, ale zatím mi chybí TV, ta Tvá je moc hezká i barevná :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...