Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Tak hlásím úlovek při drancování příbuzných - při úklidu chaty na mně vykukly báječné 500501, kterýžto model od teď má u mně lidový název "taťkovky", dle nálady taky případně "fotrovky". Tatík k nim zahlásil,  že to byly jeho první hodinky, které dostal někdy v r. 1962 k desátým narozeninám, a měřily mu takt života  se všemi dětským a pubertáckámi radostmi a starostmi cca 8 let, kdy přešel na nějaké jiné stroje. Pak hodinky byly používán příležitostně, až se odstěhovaly na chatu, kde sloužily jako hodinky do lesa na houby - jako děcko jsem je tam potkával, ale pak se po nich slehla zem. Hodinky měly prasklé sklo u 6, což by  mně tolik nevadilo. Bohužel strojek se zdá být mrtvý - i když tatin tvrdil, že donedávna rozhodně šly... Korunka se zdá být natažená, víc dotáhnout  nejde, ale strojek ani ťuk. Po otevření vidím  s. 0111, zkusim jsem je profouknout bez efektu....takže asi poputují k hodináři, případně se pokusím sehnat jiný stroj...každopádně jsou to mé první PRIM s černým cifrem, do teď jsem se těmto variantám vyhýbal a vidím, že to byla chyba...

PRIM_kal_50_500501_01_Foto_01.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velda má pravdu. Nic co by nešlo rozleštit :guitar: . Jestli chceš, tak bych se na ně mohl podívat a rozchodit je. Su ale z Brna, tak to pro tebe bude asi trochu z ruky.

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skodna: velký dík - do Brna zajíždím každý týden, takže případně by se domluvit dalo, zatím to ale zkusím pořešit lokálně v Břeclavi - s ohledem na rodinnou  tradici těchto budíků se budu snažit udržet strojek co nejvíc původní, sklo asi vyměním, ta prasklina na skle nemá žádný "kultovní" příběh - pokud by se lokální mistr řemesla kroutil s opravou, pak bych se ozval o s prosíkem o pomoc  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...