Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

To je šílené! Na jednu stranu mě to těší, na stranu druhou ne. Varuji Vás, nekupujte ty hodinky za každou cenu. Bylo jich vyrobeno opravdu dost na to, aby se našly pro každého zaníceného nadšence dvoje troje a bez paniky. Ani v mém zájmu není ceny bazarových kousků eskalovat. Minimálně do doby, kdy budeme schopni vyrábět vlastní strojek.

 

Věřím, že se k tomu dostaneme, protože by byla chyba propásnout vyjímečnou příležitost, dostat se do první ligy v absolutním měřítku.

 

Za 2.200,-Kč bych je koupil, kdyby byly jak nové a včetně původní průvodní dokumentace a balení, ale jinak ne!. Takový nákup Diplomatu (v podobném perfektním složení za 700,-Kč) považuji za rozumnou investici, ale pokud párkrát takto nakoupíte, už se levně nedostanete ani k ostatním zajímavým primkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to: Odklizec

 

Jsou na to jak jsou stare ve velmi dobrem stavu. Samozrejme bez papiru, a bez krabicky. Drobne skrabance na pouzdre, ale ne az do mosazu. Korunka i luneta puvodni, ve velmi slusnem stavu. Sklicko staci rozlestit, urcite ne vymenit. Originalni je z tlusteho plexi, a nova skla jsou o polovinu tenci. Jinak cifernik je puvodni a nevykvetly ( mnoho ciferniku PRIM SPORTek I.Gen, je uz pry v dost ponicenem stavu. A pouzdra byvaji osoupana az na mosaz.) Takove se daji pry sehnat do 1.000,- Kc, ale ja osobne nenarazil ani na jedny. Bral bych i je, pokud by byly do tisicovky. Druha generace se shani mnohem lip, ceny ponicenych uz od dvou stovek, a ve spickovem stavu tak 800,- treti generace je od 150,- do 350,-, a da se sehnat uplne bezne. Me ale slo o tu prvni generaci. Pokud mate nekdo tip, kde se daji sehnat, tak sem s nim. Koupim klidne dalsi. Myslim, ze za rok, za dva budou stat dvakrat vic. Jen pocet sberatelu PRIMek narusta geometrickou radou, a to o tomto foru, jeste skoro nikdo

nevi.

 

to: Saboter

Budes prkvapeny, ale burzy jsou s cenama podobne jako Antiky. Rozumny ceny jsou nejlepe od znamych, potom ze Zastavaren a Bazaru. A bude hur :-(. tedy pokud zacnou sbirat i dalsi. Ve vybornem stavu je tak desetina, v slusnem dvacet procent, zbytek jsou nosene a poskozene kusy. Ale i ty se prodavaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Já nevím, ale zdá se mi to moc! Jestli on Hracicka nemá podíly v několika starožitnostech nebo zastavárnách ;)

 

Do teď jsem žil v představě, že Sporty jsou první a druhá generace, o třetí slyším poprvé. Nemohl by někdo názorně vysvětlit rozdíly? Nejlépe obrázkově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Kamil:Je to II.generace.Ten tvůj obrázek.

Dodatek k té II generaci.Vyráběly se i ze strojkem Miyota,ale až v pozdější době.Dá se to poznat podle řízení datumu.Strojek Prim mezi 11.20 a 12.

Strojek Miyota dvě polohy korunky:1 poloha řízení datumu(mírné vytažení korunky)

2 poloha řízení ruček(úplné vytažení korunky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Kamila.

Prvni generace - nozicky, jednoduchy cifernik, datum. Barevne varianty, nejcasteji cerna, mene caste cervena a modra. Luneta Mosaz/Plast tisteny zespodu.

Druha generace - soudek, poprve pouzita plastova luneta, cifernik lehce modifikovany z I.generace, pozdeji pouzita modifikace s datem na pozici 6, barevne varianty: cerna, cervena-vinova,modra,bila,zelena

Treti generace - soudek s platovou lunetou - datum vzdy na pozici 3, cifernik opticky mensi, se stupnici okolo. V poslednim provedeni s automatem Miyota. Cifernik vzdy cerny, modifikovane barevne schema rucicek, stupnic a indexu.Jinak 1.generace se blbe shani. 3 generace je stale jeste nekde v prodeji. vzdy s Miyotou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro George. Jo to nove pozdro na automatech s Miyotou je z nerezu. Da se ale objednat ve velkoskladu v Pardubicich i nerez pouzdro do mechanickych Sportu III.gen, cena cca 650,- Kc .Jinak poznat se to da uplne jednoduse. Mosaz s povrchovkou je s vysokym leskem, zatimco nerez neni lestene na maximum, takze se mene leskne, a je celkove "kovovejsi".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Cyber patří tyto Primky http://xs.to/xs.php?h=xs58&d=05493&f=mojeprim.jpg do řady Prim Sport?

Domníval jsem se ,že byly vyráběny po generaci II soudek.Byly osazené strojkem 69 s automatem i s ručním nátahem asi kalibr 64(později jen Miyota).

Tak mě vyšla generace III. V případě,že se pletu smažu svoje příspěvky a všem se předem omlouvám za špatné informace. Odkaz již funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Nardin: fotka tam neni, ale po dlouhe serii "soudek" vyrabene pres ctvrt stoleti, bylo jeste par hodinek oznacovano SPORT s ruznymi pouzdry. Zrejme jsou oznacene SPORT, ale nevim jestli bych to nazval generaci.

Jinak pri obrovskem poctu vyrabenych variant, a kombinaci, je tezke se v tom orientovat zcela jasne. Ale oznaceni, ktere tu vetsina z nas pouziva, jsou zabehla, a dokud neprobehne podrobna katalogizace, tak budou vzdy drobne neshody v oznacovano jednotlivych modelu. To jedine co lze jednoznacne poznat, je kalibr ale i ten se vyrabel v ruznych variantach povrchovych uprav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Hračička: Mám dojem, že si se právě připravil o dost peněz. Ze začátku jsem kupoval co jsem viděl, cena necena, ale vždycky jsem se rozmýšlel, když to bylo nad 800Kč. Většinou jsem pak nekoupil :)

Dnes již kupuji hodinky, které opravdu chci a vím, že je někdy budu nosit. Po vydařeném lovu v pátek mám Prim Sport I už 3 kusy, zachovalé tak akorát a cena za všechny 1200Kč.

Běžných kousků je v bazarech dostatek, ceny 100 - 200Kč jsou ty přijatelné. Takže jak píše Prim Je to šílené! (ceny za které jsi koupil).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...