Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

to Kamil: Pravda u nás nic nemají. Lovil jsem s přítelkyní v Praze,teď jsem tam byl na 2 dny, takže jsem toho dost oběhal, kupodivu jsem nekoupil všechny Primky co jsem viděl. Ale zklamal jsem se z Nuslí, tam jsem čekal nářez a kromě běžné produkce Primu (pouze pár kousků v jedné zastavárně) se nic nekonalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to odklizeč: Neboj, pokusím se, teda spíš přítelkyně, ona má větší štěstí. Např. mi volala, že sehnala akorát "takový malý hnusný dámský primky za 10Kč" a co myslíš, je to kalibr 80!

Ale co se pořád nedaří jsou původní Diplomat.

 

BTW: Nezajímá se někdo o vintage fotoaparáty a kamery, převážně české výroby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Takže tento model by vlastně měla být II. generace, jestli se nepletu. Všimněte se rozdílu mezi sklíčkem. První foto jsem dělal včera večer a až v tom detailu si všimnul, jak je sklíčko poškrábané. Pak jsem vzal Displex a rozdíl vidíte. Druhý obrázek je focený před chvílí a v reálu je rozdíl ještě markantnější.

PrimSportIIaaa.jpgPrimSportIIIaa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu, terminologii

 

Igen

IIgen jsem tu zavedl já a je tedy třeba říci, jak to posuzuji já.

 

Igen - je jasná

IIgen - soudkové pouzdro s plastovým kroužkem a se všemi svými variantami kalibrů a číselníků.

IIIgen - první sportovní model s chráněnou korunkou a kovovým kroužkem (v některých variantách vykládaným plexi kotoučkem obdobně jako u Igen) ve všech variantách materiálu (dělala se jak z mosazi, tak z nerezu), kalibru (mechanické i quartz) a designech číselníků a kroužků. Variant sportu IIIgen vzniklo strašně mnoho a bylo to dáno tím, že tento koncept umožňoval mnoho variant. Díky tomuto faktu však není IIIgen tak vyprofilovaný jako obě předcházející generace.

 

Posledním modelem generace Sport IIIgen byl téměř společenský model Dragman s unikátním designem číselníku, který se prodával pouze ve verzi quartz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kamil: trošku nerozumím otázce, ale pokud se mne ptáte s jakými kalibry se dělaly Sporty I a II generace, tak u Igen to byly výhradně kalibry 66 a 68. U Sportů IIgen to byla široká škála kalibrů (včetně 96 v leteckých hodinkách z roku 1976).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Hračička: Mám dojem, že si se právě připravil o dost peněz. Ze začátku jsem kupoval co jsem viděl, cena necena, ale vždycky jsem se rozmýšlel, když to bylo nad 800Kč. Většinou jsem pak nekoupil :)

Dnes již kupuji hodinky, které opravdu chci a vím, že je někdy budu nosit. Po vydařeném lovu v pátek mám Prim Sport I už 3 kusy, zachovalé tak akorát a cena za všechny 1200Kč.

Běžných kousků je v bazarech dostatek, ceny 100 - 200Kč jsou ty přijatelné. Takže jak píše Prim Je to šílené! (ceny za které jsi koupil).

to Lukas

 

No mame docela rozdilny strategie. Ja jsem driv kupoval vsechno co bylo Prim, a stalo do ctyr stovek. Ted si vybiram jen neposkozeny, zajimavy kousky, ktere rozhodne nehodlam tahat na zapesti, a pokud najdu neco co je ve vybornym stavu, a ma historii nebo nejakou neobvyklou variantu, tak na penize nekoukam. PRIM Sport I.generace ve vybornym stavu jsou za 2.200,- celkem prijatelny, ale spousta obycejnych 68 z osmdesatych let, po trech stovkach, nechavam pro dalsi kluky co sbiraji Primky lezet v obchode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to hracicka:

Tak nevím, strategie rozdílné asi nemáme. Píšu, že již nekupuji vše co vidím, ale vybírám si. To samé děláš i ty :) ale přeci jen nekupuji za každou cenu. Samozřejmě je cena 2200Kč za krásně zachovalé mechanické hodinky přijatelná, ale když se dají koupit i za desetinu a při velkém štěstí je od někoho dostaneš, tak pak mi ta cena trochu nesedí.

Problém je i ten, že pokud na vysoké ceny přistoupíš, tak pak již za míň v daném obchodě neseženeš.

Hodinky, které nehodláš tahat na zápěstí? Tomu nerozumím, kupuji ty, které chci nosit alespoň příležitostně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...