Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Jako myslíš, že to relativně moderní pouzdro bylo už z výroby osazeno tímhle starým kalibrem? :D

To pouzdro je na 99% Pobeda. Kalibr nikoliv.

Prostě kombinace poudro, kalibr a číselník. A nepatří k sobě nic z toho.

Rozteč 16mm a tvar pouzdra ukazuje na Pabědu, ale viděl už někdy někdo Pabědu v oceli? Ledaže by to pouzdro bylo z bílého zlata :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozteč 16mm a tvar pouzdra ukazuje na Pabědu, ale viděl už někdy někdo Pabědu v oceli? Ledaže by to pouzdro bylo z bílého zlata :lol:

 

To už jsem psal včera, že Pabědy bývaly v chromu, že je to divné.

Ale třeba je to chrom. Docente, rejpnul si do toho nožíkem? :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. ja vam taky rejpnu :) ted uz mam strach to udelat, protoze by to treba taky mohl byt chrom a nakonec tady budu za blba - no to prece po me nemuzete chtit! :) ale dobre, prokazu tu posledni kapicku odvahy a vecer to prozkoumam...

 

... pokud to bude chrom a ty ho zkur*** (jakože to bude chrom a ty ho zkur***), tak ti pošlu jedno origoš Pobeda pouzdro v NOS stavu gratis ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádný prolém. o víkendu to nafotím a dám to sem.

 

 

Trvalo to trochu déle než jsem plánoval, ale nakonec to dopadlo. Hodinky nešly nafotit s krycím sklem ( odlesky světla) a tak jsou "odskleny" a to včetně obruče skla. Každopádně jedná se o bastl jako hrom, ale klobouk dolů před tvůrcem. Mimochodem, byl to svého času směnový mistr na montáži hodinek v Eltonu.

 

post-1228-1236179626.jpg

post-1228-1236179635.jpg

post-1228-1236179648.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý bastl, ale já autora zas tolik neobdivuju. Pracoval tam, tak pro něj byla hračka udělat si extra pouzdro (pokud to pouzdro není Omega) s menším otvorem pro strojek. Ostatní dopasoval. Možností a času měl dost.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi dneska také zadařilo, ale u mámy doma, ještě že ty maminky nic nevyhodí. Ty malé primky s mimostředkou jsem málem oplakal, nosil jsem je asi ve třetí třídě a monogram na sklíčko vyškrábal kružítkem. Asi moje první limitka! Mají hezky vyváženou setrvačku. Ty červené měl bratr a ty ruhly mě překvapily. Pokovení 20 mikronů, kameny a hezky jdou. Kirovky mají překvapivě slušné pouzdro. Už se těším až je dám všechny do lesku. Kdybych použil slovník z aukra, tak je dám do intaktního stavu a vytvořím z nich pěkný konvolut! Omluvte fotky, nastříkal jsem to od ruky na lince a ve spěchu.

post-4049-1236460952.jpg

post-4049-1236460974.jpg

post-4049-1236460993.jpg

post-4049-1236461011.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To potesi:-))))

Ja uz nemam kde doma hledat, ale taky se mi povedlo nedavno ulovit par peknych vintage Primek. Uzij si objev... Maji v sobe proste to kouzlo sve doby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bravo, accutron - a prim má nové logo ! :) Lidová tvořivost je prostě paráda !

 

docente, ono nejen pouzdro, i ty strojky jsou jen 43 čísel od sebe, tedy pokud jde o pořadové číslo ! :D Já snad začnu to ldh sbírat jako další českou značku, z dnešního hlediska je to bastlení vlastně úplně košer !

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mám taky pár přírůstků, ty šedivé primky jsou z pozůstalosti mého dlouholetého vedoucího, kolegy a přítele, ty červené SPORT II mi v pátek dal kolega ("už jsem to chtěl vyhodit, opravovat to nnemá cenu") a ty Rakety s Vostokama jsem našel před časem doma - tedy ne že bych o nich nevěděl, ale teď se na ně dívám přece jen jinýma očima .. Pinkgoldy tam jsou přidány pro srovnání :)Tak zatím, Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky pár přírůstků, ty šedivé primky jsou z pozůstalosti mého dlouholetého vedoucího, kolegy a přítele, ty červené SPORT II mi v pátek dal kolega ("už jsem to chtěl vyhodit, opravovat to nnemá cenu") a ty Rakety s Vostokama jsem našel před časem doma - tedy ne že bych o nich nevěděl, ale teď se na ně dívám přece jen jinýma očima .. Pinkgoldy tam jsou přidány pro srovnání :)Tak zatím, Pepa

PS: Jen doplňuji informaci pro tolju - nabídka na renovaci Sport II. v Eltonu vypadá docela zajímavě, posuď to sám - šel bys do toho?

Prim Sport II:

 

Kompletní vyčištění a seřízení strojku 800,-

 

Montážní práce 350,- - 1000,.-( záleží na stavu strojku)

 

vyčištění číselníku 100,- nebo nový číselník 600,-

 

nové ručky 400,-

 

nové kompletní nerezové pouzdro 1500,- (pouzdro, víko, plastové sklo, korunka a luneta.)

 

nové stěžejky 40,-

 

plastový řemínek 250,- (řemínek kožený, černý ? cena asi 960,-)

 

... a pro úplnost ještě cenová nabídka na renovaci těch Prim kalibr 68:

Prim ? kalibr 68:

 

kompletní vyčištění a seřízení strojku 800,-

 

vyčištění pouzdra 250,-

 

leštění a broušení víka 350,-

 

vyčištění ruček 100,- nebo nové ručky 300,-

 

vyčištění číselníku 100,-

 

plastové sklo 300,-

 

nový řemínek 250,- - 960,-

 

montážní práce 300,- - 1 000,-( záleží na stavu strojku)

 

nová korunka 250,-

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: Jen doplňuji informaci pro tolju - nabídka na renovaci Sport II. v Eltonu vypadá docela zajímavě, posuď to sám - šel bys do toho?

Prim Sport II:

 

......

 

Cenu renovace sport 2 do nerezu jsem přibližně znal, ale díky za potvrzení. Já osobně bych do toho nešel, protože sport 2 jsou pro mne zajímavé pouze sběratelsky a na běžné nošení se mi nelíbí. Pro nováčky je to jistě cenná informace, že doslova za pár kaček mohou mít na zápěstí legendu a sen mnoha malých i velkých kluků. Ale pozor, za bukem už jistě číhá nějaký mamlas, který ten cenový návrh renovace napadne jako předražený :lol2: .

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já mám v nerezu dvoje sporty, černý a modrý - ty dokonce na origo tahu z Trenčína :D a nosím je normálka. Ty černý spíš na sport a ty modrý , když se sladím barevně :D. Musím připustit, že legenda okolí prostě oslovuje, za pár kaček hodně muziky.

 

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenu renovace sport 2 do nerezu jsem přibližně znal, ale díky za potvrzení. Já osobně bych do toho nešel, protože sport 2 jsou pro mne zajímavé pouze sběratelsky a na běžné nošení se mi nelíbí. Pro nováčky je to jistě cenná informace, že doslova za pár kaček mohou mít na zápěstí legendu a sen mnoha malých i velkých kluků. Ale pozor, za bukem už jistě číhá nějaký mamlas, který ten cenový návrh renovace napadne jako předražený :lol2: .

Díky, já si to taky myslím a u těch "sportů" do toho každopádně půjdu. U těch druhých primek (kalibr 68) bude s eventuální renovací asi problém, možná bych jen (s Tvou pomocí obdobného charakteru jako jsem Tě poprosil o radu ve skupině ruských hodinek (vlákno "návštěva trhu") ohledně toho, co objednat z Parexa .., jestli bys tedy byl ochotný ten čas tomu věnovat, díky) objednal pokud možno co nejvíc náhradních dostupných dílů a pak požádal nějakého šikovného hodináře o další.

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já mám v nerezu dvoje sporty, černý a modrý - ty dokonce na origo tahu z Trenčína :D a nosím je normálka. Ty černý spíš na sport a ty modrý , když se sladím barevně :D. Musím připustit, že legenda okolí prostě oslovuje, za pár kaček hodně muziky.

 

Existujou vůbec nějaký primky, který bys nenosil? Žeby tyhle?

post-953-1237408186.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...