Jump to content

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..

odklizec
 Share

Recommended Posts

Když si vezmu průměrnou hodinovou mzdu v ČR a vynásobím to časem stráveným po bazarech, starožitníkách a internetu při hledání hodinek, tak asi přibližně na 2,589,658 kč. Ale extáze je z toho větší než na aukru :D :D

Super lup! Blahopřeji.

• 2 weeks later...

post-13385-039937200 1287448324.jpgpost-13385-039937200 1287448324.jpgDobrý den, můžete někdo prosím poradit s identifikací těchto hodinek. Jsou celé v 14 K zlatu, údajně patřily hoch soudruhovi(i jméno znám). Funkční, ve sbírkovém stavu. Díky za informace. Patyelefantpost-13385-039937200 1287448324.jpg

Paty - jen pro pořádek - nedávej stejný příspěvek s fotkama do 2 vláken, tolika místa tu není a děláš v tom nepořádek. Pokud si i tak myslíš že příspěvek má co říct ve 2 vláknech, dej fotky do jednoho a do druhého jen odkaz na něj.

Jinak - tento model byl jeden z prvních po Spartacích a postspartacích kolem r.1960, možná mírně po, kalibr 50.

Přesně tyto hodinky ve zlatě jsem již jednou viděl, měly strojek TYP 0101, číselník i ručky stejné.

Stejný číselník se dával i do pochromovaných pouzder se zkosenými nožkami (tzv. fazetkami) s typem strojku TYP 011.

Díky moc za pomoc Stanik73

Paty - jen pro pořádek - nedávej stejný příspěvek s fotkama do 2 vláken, tolika místa tu není a děláš v tom nepořádek. Pokud si i tak myslíš že příspěvek má co říct ve 2 vláknech, dej fotky do jednoho a do druhého jen odkaz na něj.

Jinak - tento model byl jeden z prvních po Spartacích a postspartacích kolem r.1960, možná mírně po, kalibr 50.

Přesně tyto hodinky ve zlatě jsem již jednou viděl, měly strojek TYP 0101, číselník i ručky stejné.

Stejný číselník se dával i do pochromovaných pouzder se zkosenými nožkami (tzv. fazetkami) s typem strojku TYP 011.

• 4 weeks later...

Tak už mám i modrásky ale ručky asi nejsou původní nějak víc svítí než indexy

Pěkný úlovek. :smile_anim:

Tyhle ručky se teď nápadně často objevují. Podle mého se někde objevily ve starých zásobách - a stoprocentně se montovaly do autohodin Prim, jiný model mi nenapadá.

Tak už mám i modrásky ale ručky asi nejsou původní nějak víc svítí než indexy

Tyhle ručky se teď nápadně často objevují. Podle mého se někde objevily ve starých zásobách - a stoprocentně se montovaly do autohodin Prim, jiný model mi nenapadá.

Ale ty stejný teď dělá elton. Aspoň co mi posílali nabídku tak mají buď niklované nebo bílé a na minutové ručce je delší svítící pole než co byly na původních prvních SII-I.

Stačil by mi jen ciferník v použitelném stavu, všechno ostatní už mám připravené ...

Mne tiež, ale tých ciferníkov potrebujem ešte, aj niekoľko iných variantov, zopár ručiek, zopár.... :suicide_anim: ale ja sa ich dočkám :wallbash: V podstate by sa to dalo zariadiť kôpkou peňazí, a napríklad aukrom, ale to by už pre mňa nemalo to správne čaro :D . Edited by fcervenicky

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Se mi dnes podařilo vydrancovat tenhle bastl sportu - sem si říkal co v tom bude za kalibr bez datumu a po vyšroubování dýnka na mě vykouklo další překvapení.Válel se tam nějakej kvarc.Asi nějakej prototyp ze zbytků na stole:)

post-11859-065036100 1291322227.jpg

post-11859-019551500 1291322249.jpg

post-11859-040513800 1291322270.jpg

Se mi dnes podařilo vydrancovat tenhle bastl sportu - sem si říkal co v tom bude za kalibr bez datumu a po vyšroubování dýnka na mě vykouklo další překvapení.Válel se tam nějakej kvarc.Asi nějakej prototyp ze zbytků na stole:)

Docela překvápko. Koukal jsem na ně na aukru, ale tohle mi nenapadlo.

Tak to je bastl jak prase!

Strojek je PRIM kal.200. Předpokládám, že u číselníku budou ulomeny nožky a místo nich použita oboustranná samolepka.

Tyhle nejsou z aukra-takovej krásnej bast mám přímo od eltonáka.Asi zkoušeli co všechno jde napasovat dohromady, věčer rozdělám a juknu jak je to přidělaný.Páska by ty roky asi nevydržela.Stejně potřebuju tyhle ručky a pouzdro na další pokusy.Tak mám aspoň dobrej základ:D