Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Tyhle nejsou z aukra-takovej krásnej bast mám přímo od eltonáka.Asi zkoušeli co všechno jde napasovat dohromady, věčer rozdělám a juknu jak je to přidělaný.Páska by ty roky asi nevydržela.Stejně potřebuju tyhle ručky a pouzdro na další pokusy.Tak mám aspoň dobrej základ:D

 

Pardon, překoukl jsem se. Ale zajímalo by mne, co teda je v tomhle:

http://aukro.cz/item1308029400_prim_17_jewels_s_lunetou_cerny_cifernik.html

 

post-5320-031523000 1291361827.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už sem byl v tom focení-nevíte někdo co je tohle a jak se do toho leze a co v tom je??Zatím fungujou,ale nenašel jsem žadnej otvor kudy do toho, abych to mohl rozkoumat :suicide_anim:

 

Podívej se do tohohle vlákna.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/33284-gumove-reminky-prim/

A taky je tím pádem rozřešeno, z čeho byly ty střeva v těch PS2 bastlech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavil jsem se o tom s hodinářem, říkal mi, že se do toho leze přes vrch a korunka se musí vytrhnout. Z devadesáti procent to ta stavěcí páčka vydrží, ale může se i stát, že praskne.

 

Korunka s natahovací hřídelí je skutečně u těchto hodinek vytrhávací. Není potřeba se obávat jejího přetržení,neboť na rozdíl od standardních natahovacích hřídelí má tato upravený tvar, který umožňuje její vytržení ze strojku. No a pak už stačí vydloubnout sklíčko a strojek vyklepnout z plastového pouzdra. Montáž hodinek je to samé, ale v opačném gardu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

To jsem si zase naběhl. Myslel jsem si, že jsem koupil pěkné primky s kalibrem 55 a ejhle! Když jsem je otevřel, tak jsem se nestačil divit. Mělo mě trknout nesmyslně vysoké číslo na dýnku a hlavně to, že je nízké - na kalibr 50-52. Ti hodináři byli hrozná "čuňata", anebo se jedná o dobový tuning ala swiss made. Spíš tuzing..

post-953-013520300 1302467763.jpg

post-953-016460900 1302467764.jpg

post-953-030917700 1302467765.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Díky za info. Hodinky prošly základním servisem - odstranění zbytků předchozích majitelů, přeleštění nejhorších škrábanců na skle. Ještě vhodný řemen a mohou vyrazit do ulic.

Pohled dovnitř mě potěšil: kal. 55 typ 014 - setrvačka se šroubky, Breguetův vlásek - staré PRIMky v plné parádě.

Tenhle pokus o makrofotku je dost brutální, ale líp to neumím ani já ani můj Panasonic. Aby byla vůbec vidět setrvačka a nejen šmouha, musel jsem to vzít s bleskem a to kvalitě fotky rozhodně neprospělo.

 

post-7426-037421600 1320964757.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

V stredu som kúpil v jednom bazáre tieto Primky. Sú vo veľmi dobrom stave, dá sa povedať, že sú ako nové. Vo vnútri sa nachádza kaliber 64, na ciferníku sa nenachádza nápis kde boli vyrobené. Myslím, že sa jedná o novší model. Nahodil som na len remienok, opravil som západku kola pérovníka (bola prasknutá pružinka západky)a dneska som bol u hodinára dať nové sklíčko. No keď som prišiel domov a lepšie som sa na hodinky zadíval, tak sa mi zdá, že to sklíčko k nim moc nepasuje; zdá sa mi moc "vysoké". Čo vy na to...

post-8214-002705900 1323451794.jpg

post-8214-003566300 1323451802.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...