Přejít na obsah

Suunto CORE


vE13Lius

Doporučené příspěvky

2Vencalekl: Ano, je to jak píšeš - v klidu a jasném světle jsou i inverzní zkousnutelné, sám ale podstatnou část dne trávím i po kanclech, na chodbách a obecně v šeru - a tam už ta tmavošedá na černé fakt není žádná hitparáda. Minimálně tohle vídám u kolegových inverzních Corů, na které co chvíli brejlí - a představuju si jak "skvěle čitelné" jsou když někde v lese drncá na kole a nebo si jde večer zaběhat. Takže individuální je to hlavně v tom jak velkou míru praktičnosti digitálek je kdo ochotný obětovat ve prospěch designu. Ale když si uvědomím že v jiných vláknech se tu občas medituje i o "stealth" pilotkách se šedým ciferníkem i ručičkama (což už mi opravdu přijde jako totální protimluv a cypovina), není to ještě nejhorší... Jen ten příplatek přes 1000 Kč za to že Číňan na plastikových digitálkách otočil polarizační filtr o 90° oproti "regular" stavu mi přijde dost nepřiměřený, stejně jako další "příplatková vylepšení" v rámci celé řady Suunto Core (funkčnost všech modelů je naprosto stejná, jen některé "modernější" nemají otočnou lunetu) ... :thumbsdown_anim:

 

Jinak co se nákupů týče, spousta lidí si nová Suunta kupuje před sezónou - a doslova po pár nasazeních je na podzim nepoškozené prodává... B)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dovolím si lehce nesouhlasit. Mám díky své oční vadě problémy s viděním v šeru, používám Core s inverzním displejem a žádný problém. Měl jsem před nim Observer Black též s inverzním displejem a taky v pohodě. Je pravda, že jde o designovou záležitost, ale řekl bych, že na funkčnost hodinek při praktickém použití v terénu nemá typ displeje vliv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dostal Suunto Core a byl jsem z nich nadšenej... jenže po 20ti dnech jsem zjistil, že se mi o 25 sekund opozdily... Bral bych menší nepřesnosti v měření ostatních veličin, ale u času mě to fakt zaráží.

 

Mé dělají od změny letního času v Neděli 30.10.2011 krásné tři sekundy do plusu" Něco tam je u tebe špatně a myslím, že máš důvod k reklamaci"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Lukan: Obávám se že v servisu ti nejspíš řeknou něco jako "sekunda denně je pro quartz ještě v toleranci", i když to co popisuješ opravdu vypadá jako smůla na kus. Mě třeba od léta neudělaly víc než -1 sekundu (podle NTP; korekce letního/zimního času počítadlo sekund neresetuje) - ale je fakt že poslední 2 měsíce většinu času tráví při stabilní teplotě degradované na "stolní barometr"... :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde jsi je kupoval? Pokud u Klvače tak si myslím, že nebude problém je reklamovat, pokud ne, zkusil bych mu alespoň napsat, mám s ním dobré zkušenosti (suuntoshop.cz). Určitě bych to ale řešil, 25 sekund je hodně...

 

Tak jsem dostal Suunto Core a byl jsem z nich nadšenej... jenže po 20ti dnech jsem zjistil, že se mi o 25 sekund opozdily... Bral bych menší nepřesnosti v měření ostatních veličin, ale u času mě to fakt zaráží.

 

Upraveno uživatelem Vencalekl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Moje zkušenost s Core (Black-Yellow) jsou pozitivní byť až na druhý pokus. První hodinky jsem asi po roce reklamoval když přestaly reagovat tlačítka. Z finska jsem dostal za 3 týdny funglovky takže jsem byl nadšený z jejich přístupu. Potvrdilo se ale to, že první rok a mělo suunto problěm s kvalitou protože jsem nebyl sám . Od té doby však bez problému a to jenosém deně i při hrbé práci.

 

 

Vřele doporučuji těm kdo se teprve rozhodují.

 

 

... a na velikosti záleží :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli někdo sledujete cenu Corů, ale v poslední době jdou pěkně nahoru... To nám ty přírodní živly v Asii dělají paseku i tady.

No, snad se to brzy srovná a to myslím na hodinky až v druhé řadě...

 

Kdybyste někdo o tomto stavu věděl víc, sdílněte to, ať víme, na čem sme :worried_anim: .

Upraveno uživatelem Vencalekl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Vencalekl: No nevím, když mrknu třeba sem (mimochodem, jeden z mála e-shopů kde SKLADEM znamená skutečně SKLADEM!), tak změny jsou už snad rok +/- ve stokorunách. Těžko říct jestli se tímhle "dýcháním cenovek" jen korigují kurzové rozdíly (když jsme teda "ti velcí kluci s gulama co nepotřebujou Euro") a nebo si cifršpióni v konkurenčních obchodech dělají vatu na letní "cenové akce" - ale s "Asijskými živly" to asi moc společného mít nebude :whistling:

 

Apropos - docela by mě zajímalo kolik desítek let zas bude antimonopolním úřadům a komisím trvat, než se to svinstvo co se dnes děje v byznysu s HDD rozhoupou pokutovat. U operačních pamětí (které v roce 1993 podobným způsobem přez noc zdražily o 100%, pod záminkou jediné vyhořelé fabriky!) jim to trvalo tuším 17 let - když už na to všichni oškubaní kupující dávno zapomněli a státy se během několika let pokřivených cen blahosklonně napakovaly na DPH. Slušné označení pro ještě nohoráznější drzost dnešního duopolu WD-Seagate (okamžité zdražení o 100-200% + zkrácení záruk ze 3 na 1 rok, to vše pod banální záminkou jediné vyplavené fabriky) mě ani nenapadá. Snad jen "strčte si ty vaše podělané předpotopní i popotopní gramofony do :censored: "!

 

(tímto se omlouvám se za ne-zcela-hodinkovou úvahu...)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zase vždycky nakupoval ve www.suuntoshop.cz kde měli doposud nejlepší ceny toho, co jsem chtěl a skladovost byla samozřejmá. I v případě nejasností při obdržení zboží, vždy ochotně poradili. Nicméně teď tam šly ceny téměř u všech hodinek o 10 - 20% nahoru a to by musela koruna sakra lítat aby snaha o dorovnání kurzu takhle změnila nacenění hodinek.

Tam se ceny vždy držely u dna, od dob, co tam nakupuji, nebo minimálně pokukuji a samozřejmě srovnávám s ostatními e-shopy (cca 4 léta, možná 5), nic podobného nepamatuji, takže v tom, troufám si říct, vize budoucí akce nebude.

 

Jestli se tam někde chystá podobný svinstvo, jaké se děje nyní s HDD, a před lety se dělo, jak píšeš, s paměťmi (což já naštěstí nepamatuju), máme se na co těšit...:cigar:

Upraveno uživatelem Vencalekl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli s tím nebudesouviset solidní růst dolaru za poslední půlrok z 16,50 na 20,00 to je 20%

U Eura je to o něco míň ale taky pro dovoz nic moc.

 

 

 

 

Já jsem zase vždycky nakupoval ve www.suuntoshop.cz kde měli doposud nejlepší ceny toho, co jsem chtěl a skladovost byla samozřejmá. I v případě nejasností při obdržení zboží, vždy ochotně poradili. Nicméně teď tam šly ceny téměř u všech hodinek o 10 - 20% nahoru a to by musela koruna sakra lítat aby snaha o dorovnání kurzu takhle změnila nacenění hodinek.

Tam se ceny vždy držely u dna, od dob, co tam nakupuji, nebo minimálně pokukuji a samozřejmě srovnávám s ostatními e-shopy (cca 4 léta, možná 5), nic podobného nepamatuji, takže v tom, troufám si říct, vize budoucí akce nebude.

 

Jestli se tam někde chystá podobný svinstvo, jaké se děje nyní s HDD, a před lety se dělo, jak píšeš, s paměťmi (což já naštěstí nepamatuju), máme se na co těšit...:cigar:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Suunta sú v Európe dosť predražené, hlavne na Slovensku. moje Suunto Core stáli v dobe, keď som si ich kupoval 400 euro. Ja som ich mal z ebay-u aj s expresnou dopravou a preclením za 350 dolárov. A to som ich mal za 5 dní od objednania doma.

 

K tej nepresnosti, ktorá tu bola spomínaná..je pravda, že Suunto nepatrí medzi najpresnejšie digitálky, mne urobia mesačne minútu dozadu. S výdržou batérie som spokojný..menil som po 2 rokoch.

Upraveno uživatelem hanni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Já jsem zase vždycky nakupoval ve www.suuntoshop.cz kde měli doposud nejlepší ceny toho, co jsem chtěl a skladovost byla samozřejmá. I v případě nejasností při obdržení zboží, vždy ochotně poradili. Nicméně teď tam šly ceny téměř u všech hodinek o 10 - 20% nahoru a to by musela koruna sakra lítat aby snaha o dorovnání kurzu takhle změnila nacenění hodinek.

Tam se ceny vždy držely u dna, od dob, co tam nakupuji, nebo minimálně pokukuji a samozřejmě srovnávám s ostatními e-shopy (cca 4 léta, možná 5), nic podobného nepamatuji, takže v tom, troufám si říct, vize budoucí akce nebude.

 

Jestli se tam někde chystá podobný svinstvo, jaké se děje nyní s HDD, a před lety se dělo, jak píšeš, s paměťmi (což já naštěstí nepamatuju), máme se na co těšit...:cigar:

 

 

s tím eshopem jsem taky spokojenej, kupoval jsem tam HR3 a potom Core black, nízké ceny a hlavně dobrej přístup k reklamacím. U těch HR3 ke konci záruky odešel displej a bez problémů poslali asi do 14-ti dnů novy. Můžu jen doporučit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přibyli nějaký nový modely Corů a barevné variace stávajících, viz odkaz: http://www.suuntoshop.cz/index.php?category_id=15

Nic potrobnějšího, než co píšou v shopu, jsem se nenašel, protože oficiální stránky nějak zapoměly nové modely zmínit... Ale nevypadají špatně, takoví tancí :tank: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajta krajta, omlouvám se za pravopis, bohužolos už to nejde opravit - potrestám se sám :suicide_anim: :-).

 

Přibyli nějaký nový modely Corů a barevné variace stávajících, viz odkaz: http://www.suuntosho...?category_id=15

Nic potrobnějšího, než co píšou v shopu, jsem se nenašel, protože oficiální stránky nějak zapoměly nové modely zmínit... Ale nevypadají špatně, takoví tancí :tank: .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jedny z nich mám: Suunto Core Limited Edition Silver. Jsou v pohode...

 

Přibyli nějaký nový modely Corů a barevné variace stávajících, viz odkaz: http://www.suuntosho...?category_id=15

Nic potrobnějšího, než co píšou v shopu, jsem se nenašel, protože oficiální stránky nějak zapoměly nové modely zmínit... Ale nevypadají špatně, takoví tancí :tank: .

 

post-7272-094536600 1333566627.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslel tyto modely, to jsou ty nejvíc horké novinky...

http://www.suuntosho...=product&id=788

http://www.suuntosho...=product&id=787

 

Jinak musí říct, že ten model, co zrovna máš, se mi ze všech Corů, co jsem kdy měl, vždycky líbil nejvíce ;) .

 

Jedny z nich mám: Suunto Core Limited Edition Silver. Jsou v pohode...

 

 

 

Upraveno uživatelem Vencalekl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem se přes jakousi promiskuitu nakonec vrátil k tomu ,,svému", tedy k hodinkám značky Suunto, konkrétně model Core. Podrařilo se mi sehnat již nevyráběný kus v perfektním stavu označovaný jako Orange, tedy s oranžovým, i když v realitě hnědým, displayem. Včera mi k hodinkám došel, na fóru koupený, černý řemen Hirsch Extreme a tak jsem udělal pár snímků... Myslím, že jim sluší, ostatně posuďte sami :-).

post-14806-092181700 1350744216.jpg

post-14806-043366300 1350744217.jpg

post-14806-095204200 1350744217.jpg

post-14806-041535900 1350744218.jpg

post-14806-068361100 1350744218.jpg

post-14806-003648100 1350744219.jpg

post-14806-031745800 1350744219.jpg

post-14806-053318700 1350744219.jpg

post-14806-078102400 1350744219.jpg

post-14806-097746000 1350744219.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...