Přejít na obsah

IWC LE


vlastik

Doporučené příspěvky

Pěkné hodinky, podobné se teď draží na aukru za 15 tis., jsem zvědav kam se cena vyšplhá. V těchle typech hodinek se absolutně neorientuju, jedny se prodávají za 5 tis. druhé za 500 tis. aniž by tam člověk viděl velký rozdíl :)

 

http://aukro.cz/muzejni-zlate-14k-iwc-schaffhausen-z-r-1901-top-i1548268476.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1902

 

To určitě ne, budou tak o 10 let mladší.

EDIT: do roku 1905 se používalo jiné logo (JWC) a jiný způsob upevnění natahovacího soukolí. Už podle čísla pouzdra 624xxx je to nad 1910.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné hodinky, podobné se teď draží na aukru za 15 tis., jsem zvědav kam se cena vyšplhá. V těchle typech hodinek se absolutně neorientuju, jedny se prodávají za 5 tis. druhé za 500 tis. aniž by tam člověk viděl velký rozdíl :)

 

http://aukro.cz/muzejni-zlate-14k-iwc-schaffhausen-z-r-1901-top-i1548268476.html

 

To je naprosto neporovnatelný kus, ty moc vysoko nepůjdou, přes dvacet podle mě ne. Strojek je dost zašlý, regulační páčka hodně mimo (asi se potkává vlásek, takže servis) a hlavně pouzdro je oklobané úplně ze všech stran. A k tomu ty blbé kecy prodejce...

 

EDIT: to už jsou na aukru lepší tyhle: http://aukro.cz/zlate-panske-hodinky-iwc-krasny-kousek-i1543478179.html

Krásně zachovalé a nepoškozené a hlavně - takhle staré IWC (asi 1889) jen tak někdo nemá. Tomu říkám sběratelský kousek.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je naprosto neporovnatelný kus, ty moc vysoko nepůjdou, přes dvacet podle mě ne.

 

Tak to se pleteš, ty půjdou tak za 40.000 a "vydraží" je nějaký "nováček".

Ten prodejce to tak má skoro vždy - nové nicky šponují cenu na neskutečnou výši a za měsíc je prodejce vystaví znova :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos: jo ty jsou pěkné, akorát mě trochu zaráží vyjádření prodejce o ceně zlata. Proboha přece si nebudu kupovat takové hodinky kvůli hodnotě zlata, které na nich je par desítek gramů! Hodinky takového druhu musí mít přece cenu mnohonásobně vyšší než to zlato. Pokud ne, tak nestojí za nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To určitě ne, budou tak o 10 let mladší.

EDIT: do roku 1905 se používalo jiné logo (JWC) a jiný způsob upevnění natahovacího soukolí. Už podle čísla pouzdra 624xxx je to nad 1910.

 

 

Brnknul jsem klukovi, co se mi vrtá v hodinkách a máte naprostou pravdu, takže se opět projevila Urban Legend, ty hoďky jsou 1912 a ne 1902, moje chybka, omlouvám se, ale u nás se tradovalo vždy 1902 a nikdo to dál nezkoumal.

Co se týče slova limitka, tehdy se spíše hodilo něco jako speciální edice a opět je to poznat podle odlišného uložení korunky a podle vyjetého pouzdra ke korunce - ten hodinář se docela vyzná, vrtá se mi ve všem a troufne si i na stroje v záruce, aniž by z toho měl strach, navíc není závislý na své odpovědi, tzn. nemám důvod zkoumat, jestli mi řekl pravdu.

Jsem rád, že se líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to po zadání čísla pláště 624000 napsalo rok 1915. Můžeš prozradit celé výrobní číslo pláště a strojku? Klidně mi to napiš soukromou zprávou, pokud bys to nechtěl zveřejňovat.

A na uložení korunky a na krčku nevidím nic zvláštního, můžeš to nějak upřesnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...