Jump to content

Report z dnesniho drancovani bazaru, zastavaren a příbuzných

Recommended Posts

• Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sundat jde všecičko, takže i totok otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými ob

Jo jo ten bastlik ve vlakne o potapecskych....Ja mam jako svaty gral v teto serii tyto- http://www.ussrtime....ails.pl?id=1401 -ale vzhledem k poctu vyrobenych kusu,je to asi nesplnitelny sen..

Šance sehnat je nebude tak 100% zoufalá, jak Mark Gordon naznačuje na svých stránkách USSR TIME. :D

Hodinky se totiž nevyráběly jen pro sovětské polární expedice v letech 1956-57, ale byly dokonce normálně uváděny v katalozích ještě v roce 1960 a to v různých modelech! Jižní hodinky ?Antaktida? (????????????) měly ještě své severní dvojče se značkou ?Polnočnyj poljus? (?????????? ?????? = Severní pól), které měly typové číslo ?53ČN? (?53???).

Antarktidy by měly mít varianty ČN-189K (bílý číselník), ČN-196K (černý číselník, ten má Mark Gordon) a ČN-196Ka (až na drobnosti shodný s ČN-196K). ?Polnočnyj poljus? měl dvě číselníkové varianty ČN-189K (bílý číselník), ČN-196K (černý číselník).

Uvnitř tikal strojek ČN-47M (???-47??). To je 24 hodinová varianta strojku ČN-10M/ K-26 z hodinek ?Sportivnije?, které jsem popisoval v předchozím příspěvku.

Odhaduji, že zoufalství při shánění těchto hodinek nastane nyní s jistotou pouze 99%.:rolleyes:

Odhaduji, že zoufalství při shánění těchto hodinek nastane nyní s jistotou pouze 99%.:rolleyes:

Borci!!!

Kde to vsechno berete?? To fakt nechápu??

S Váma rozhodně nechci mít vůbec nic společnýho!!:suicide_anim:

To zavání chorobou!!

Konec!!!!Nechci nic vědět!! Děkuji!:crying_anim02:

Ja

....tak po prvni injekci jsem zjistil ze existuji jeste vyvozni Sportivnie v nerezu...lecba je pry na nic,doporucuji mi utraceni...cozpak o to,ja bych za ne i utratil...nema nekdo?whistle.gifsmile_anim.gif

Tak přidávám jedny dámské hodinky nazvané podle hlavního města SSSR.

Jsou takřka netknutý jenom to sklíčko je popraskaný:(

Jo nemáte ho někdo doma, nebo kde to můžu koupit??

post-22963-071796200 1353588931.jpg

Edited by Onipep

....tak po prvni injekci jsem zjistil ze existuji jeste vyvozni Sportivnie v nerezu...lecba je pry na nic,doporucuji mi utraceni...cozpak o to,ja bych za ne i utratil...nema nekdo?whistle.gifsmile_anim.gif

...no nechci tě strašit,ale v nerezu existují i "Šturmanskie"...

Vzhledem k tomu, že asi nic slušného nenakupujete, předvádíte tu to, čeho jsou plné bazary a ještě se u toho poplácáváte po zádech, neudržel jsem se, a vytáhl něco ze sejfu. Ne, není to úlovek ani dnešní, a ani včerejší, ale podle mě to sem patří víc, než co jiného.

Je to 1.MČZ UROFA 59 FLYBACK

Pouzdro chromované, velikost bez korunky a tlačítek je 38 mm. Sklíčko je prdlé na sedmé hodině, ale to jsem neřešil. Strojek byl vyroben v polovině roku 1949 v 1.moskevském hodinářském závodu Kirova (později Poljot). Hodinky jako celek jsou podle mě o něco mladší, tipl bych si, že byly sestrojeny okolo roku 1960. Usuzuji tak podle provedení pouzdra a tvaru tlačítek. Hodinky už nemají šroubovací dýnko a prachu odolná tlačítka. Tento model už podle mě nebyl vyroben pro armádu a pokud ano, tak pouze pro její velení.

pár fotek:

post-953-055082300 1353680332.jpg

post-953-041915500 1353680333.jpg

post-953-026953300 1353680334.jpg

post-953-025440700 1353680335.jpg

více se můžete dočíst tady

Toljo,

Je tohle predchudce Strely?

Toljo,

Je tohle predchudce Strely?

Tyhle hodinky byly vyráběny před kalibrem 3017, ale funkcemi, počtem vyrobených kusů a sběratelskou oblíbeností hrají jinou ligu, než poljot 3017. Dost možná je to i jinej sport, jen to hřiště mají stejný.

post-953-098271400 1353695315.jpg

post-953-049418400 1353695317.jpg

post-953-045662900 1353695318.jpg

Vzhledem k tomu, že asi nic slušného nenakupujete, předvádíte tu to, čeho jsou plné bazary a ještě se u toho poplácáváte po zádech, neudržel jsem se, a vytáhl něco ze sejfu. Ne, není to úlovek ani dnešní, a ani včerejší, ale podle mě to sem patří víc, než co jiného.

Zas tak moc si nefandi, Toljo :)

GUB v originální krabičce a s komplet všemi papíry. Koupeno kdysi v Bílé Labuti.

Kluci, kde po té Praze chodíte, že tohle musí koupit Brňák? :D

(koupeno před cca. dvěma týdny, ale už jsou u kamaráda-sběratele v Německu)

post-1118-080313900 1353695357.jpg

post-1118-061846700 1353695371.jpg

post-1118-025709700 1353695396.jpg

post-1118-086764500 1353695410.jpg

post-1118-060679200 1353695423.jpg

post-1118-097335600 1353695434.jpg

GUB v originální krabičce a s komplet všemi papíry. Koupeno kdysi v Bílé Labuti.

No to je velká krása.Dfm,že ta minut. ručka je stoplá na minutě.Drahně let zpátky vykazovala podobné parametry,takže ručková pinzeta a šlo to i s hřídelí.Dobrej kup...Jo a ještě něco :houšt a větší ty kapky.. Edited by Chosé24

No to je velká krása.Dfm,že ta minut. ručka je stoplá na minutě.Drahně let zpátky vykazovala podobné parametry,takže ručková pinzeta a šlo to i s hřídelí.Dobrej kup...Jo a ještě něco :houšt a větší ty kapky..

Stopky jsou v pořádku, až jsem se sám divil :)

Panečku,tomu teda říkám úlovek,v takhle krásným stavu a ještě s papírama a krabičkou,ten strojek je nádhernejnotworthy.gif.Ono když tady občas koukám na ty Toljovi kousky(hlavně ty Strely a UG...),tak fakt čumím.Měl jsem Glashütte Spezimatic,taky v parádním stavu,ale oproti tomuhle chronu to byl bezcennej krám.

GUBky jsou moc pěkný, k tomu doklady s krabičkou, a cena jistě nebyla přemrštěná - to je opravdu výborný nákup, ale proč to dáváš sem, do sekce ruských hodinek? Ukaž raději šturmanskie gagariny, nebo něco podobného.smile_anim.gif

.....Je to 1.MČZ UROFA 59 FLYBACK

Pouzdro chromované, velikost bez korunky a tlačítek je 38 mm. Sklíčko je prdlé na sedmé hodině, ale to jsem neřešil. Strojek byl vyroben v polovině roku 1949 v 1.moskevském hodinářském závodu Kirova (později Poljot). Hodinky jako celek jsou podle mě o něco mladší, tipl bych si, že byly sestrojeny okolo roku 1960. Usuzuji tak podle provedení pouzdra a tvaru tlačítek. Hodinky už nemají šroubovací dýnko a prachu odolná tlačítka. Tento model už podle mě nebyl vyroben pro armádu a pokud ano, tak pouze pro její velení....

....více se můžete dočíst tady

Chronograf Typ 59 (UROFA 59) z 1.MČZ ve vzácné verzi s bílým číselníkem! Opožděně blahopřeji.

To je skutečně velmi velká vzácnost. Ale ne zase taková, že by se o ni nic nevědělo. Jedny z nich má na svých stránkách super guru sovětských hodinek Mark Gordon (sbírkové číslo 0307) a fotky dalších se dají najít na zahraničních fórech.

Současný předpoklad je, že se jedná o původní sovětskou výrobu z roku 1950 (maximálně do roku 1951), kdy vzniklo jen velmi omezené množství této verze. Tvoje hodinky tuto dataci pravděpodobně posouvají už do roku 1949! Tvoje hodinky se ale liší povrchovou úpravou ruček - dosavadní nálezy měly ručky modřené, tvoje je mají pozlacené. Tvar je ale identický. Je otázka, zda je to originální stav nebo pozdější oprava.

Co se týče zahraničních vzorů, toto provedení pouzder a tlačítek měli švýcarští výrobci minimálně už v polovině 40. let. A co je nejdůležitější už v roce 1949 se vyráběla kapesní verze Typu 59 pro sovětské námořnictvo ? ta má pouzdro, číselník, ručky, tlačítka chronografu identické s bílou náramkovou verzí. Pochopitelně pouzdra a korunka se liší tím, že jedny jsou kapesní a druhé náramkové.

Dokonce bych si dovolil vyjádřit soukromou myšlenku, že bílý číselník byla specialita pouze pro sovětské námořnictvo ? možná nejdříve začali s kapesním chronografem a později přešli na náramkový model. Něco podobného se stalo u německé Kriegsmarine za 2. světové války, kdy chronografy Hanhart (válečný souputník Tutim/Urofa 59).

GUB v originální krabičce a s komplet všemi papíry. Koupeno kdysi v Bílé Labuti....

Tak se nám ta rodinka německých pilotních chronografů, na jejímž počátku je originální německý kalibr UROFA 59, pěkně sešla. Ano, ve vlákně o ?ruských? hodinkách. Tolja sem dal hodinky ze sovětské poválečné výroby a teď přibyl ještě východoněmecký bratr s kalibrem GUB Kal. 64, který je z celé rodiny nejmenší a také nejmladší. Kdo by se o tento východoněmecký kalibr a jeho hodinky zajímal více, tak tady je asi nejlepší odkaz www.glashuetteuhren.de (jak jinak než v němčině).

Ve svém článku o ruských kalibrech jsem uvedl, že tyto hodinky se vyráběly pro potřeby východoněmeckého letectva. Takže menší oprava. Hodinky sloužily jak u letectva NVA, tak šly i do ?běžného? prodeje. Žádná láce to ale nebyla. Posuďte sami: pozlacená verze GUB kal. 64 stála u nás v roce 1962 vysokých 1600,- Kčs. Ale běžné pochromované primky s kalibrem řady 50 stály jen 360,- Kčs. Asi nejzajímavější údaj je, že průměrná hrubá měsíční mzda zaměstnanců v civilním sektoru byla v roce 1960 pouze 1300 Kčs (!) Asi proto trvalo téměř 3 roky od výroby v NDR, než se hodinky prodaly v Praze.

Edited by Petr_P