Jump to content

Report z dnesniho drancovani bazaru, zastavaren a příbuzných

Recommended Posts

Mne sa pred tyzdnom podarilo najst tieto. Hlavne ma zaujal cifernik, skoda ze z hodinovky vypadol stred.

SQbXYSK.png

tohle je primárně sekce ruských, respektive sovětských hodinek, švýcary sem nepatří

• Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sundat jde všecičko, takže i totok otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými ob

• 2 weeks later...

Dva zajímavé úlovky z poslední doby:

- vojenské dýnko k Pobědám - blešák v Praze v ČKD, 2 borci, podle akcentu z Moravy, měli krabici od bot plnou nefunkčních Poběd. Při hrabání se v ní jsem narazil na toto dýnko. Tep mi narostl o 50% a prohrabal jsem ji celou. Nic... ani jedno další, ani žádné s ním, ani jiné Pobědy MVS s meči na cifru a samozřejmě ani jsem nedohledal, k jakým to patřilo... nakonec jsem vzal jen to dýnko pro svoje pobědy, bylo zadara... :-)

- digitálky B6-02, úplně první ruské digi (tj. i první ve Východním bloku) (1974-1980), koupené za kilčo v místním bazaru. Poctivý retro kousek oceli (tedy poniklované mosazi :-) )

Až dorazí správná vývrtka, vrazím tam baterku a uvidíme, jestli šlapou :-)

post-22024-0-64706300-1399565834_thumb.jpg

Dva zajímavé úlovky z poslední doby:

- vojenské dýnko k Pobědám - blešák v Praze v ČKD, 2 borci, podle akcentu z Moravy, měli krabici od bot plnou nefunkčních Poběd. Při hrabání se v ní jsem narazil na toto dýnko. Tep mi narostl o 50% a prohrabal jsem ji celou. Nic... ani jedno další, ani žádné s ním, ani jiné Pobědy MVS s meči na cifru a samozřejmě ani jsem nedohledal, k jakým to patřilo... nakonec jsem vzal jen to dýnko pro svoje pobědy, bylo zadara... :-)

- digitálky B6-02, úplně první ruské digi (tj. i první ve Východním bloku) (1974-1980), koupené za kilčo v místním bazaru. Poctivý retro kousek oceli (tedy poniklované mosazi :-) )

Až dorazí správná vývrtka, vrazím tam baterku a uvidíme, jestli šlapou :-)

attachicon.gifpobeda-digi.jpg

To dýnko s číslem vojenské správy je bomba, na nějaké hodně pěkné pobědy. Získat takovou věc gratis určitě potěší.  :lol2:

Já mám jedny Pobědy doma po tátovi. Jen nevím v kterém roce to bylo vyrobený a tady koupený, , jestli před měnou nebo až po měně. Jsou origo celý a po  natažení hned jdou.  Info zjistím až to otevřu novým nářadím od Conrada. 

**

**

Jo, do dýnko už je na mejch Pobědách od dne pobědy (toho novodobýho tedy, 8.5.), ještě zjistit na jaký typ přesně patří.

Ale asi je to šumák, já vím že dýnko je echt, hodinky v armádě nebyly a prodávat to nebudu.

Včera jsem byl u prarodičů a děda mi udělal obrovskou radost když mi našel svoje staré ruské hodinky, které mu dala kdysi dávno jeho teta. Podle všeho jsou to úplně obyčejné Pobědy, kterých byly vyrobeny mraky. Našel jsem je i na tomto fóru v jiném vlákně a pochopil jsem, že budou dobrých 60 let staré. Na svůj věk myslím že vypadají skvěle. Až na prasklé sklíčko mezi 10-12 a trošku odrbané pouzdro fungují, i když mi přijde, že trošku spěchají. Řemínek je nepůvodní humusácká sm.dutá koženka, do které evidentně potila ruku ještě ta teta. Přemýšlím, že bych jim dal nějaký pěkný kožený řemínek, nechal je promazat, vyčistit a seřídit a hrdě je nosil jako vintážky s rodinným odkazem  :rolleyes: Omluvte kvalitu obrázků, foťák nemám takže jen z mobilu. 

post-32970-0-89846400-1400487658_thumb.jpg

post-32970-0-99249300-1400487674_thumb.jpg

post-32970-0-27207500-1400487701_thumb.jpg

post-32970-0-76861900-1400487711_thumb.jpg

Správně jsi je zařadil, jedná se o nejvíce vyráběné hodinky na světě :)

Když je otevřeš, tak tam zřejmě najdeš krásnej mechanickej strojek kde budou vyražené čísla, jedno je seriové a druhé čtvrtletí a rok výroby - něco jako 3 - 59 ... .

Jinak samozřejmě nejdůležitější je ten příběh - gratulace :)

Otvírání raději nechám někomu zkušenějšímu, nikdy jsem to nedělal tak bych nerad něco pokazil. Docela mě teď dostala přítelkyně, které jsem je nadšeně ukazoval, svým dotazem: "A to těch padesát let jedou pořád na tu stejnou baterku?"  :clap:  :lol2:

Tak ten je dobrej :lol2: !!!

Co jsi odpověděl???

Otevřít se je nemusíš bát - vezmeš nůž s tenkou čepelí, dáš do spáry mezi pouzdrem a víčkem, přesně na druhé straně než je korunka a jemně zatlačíš, no a víko odskočí :)

Jenom dej majzla - je to silně nakažlivé, než se naděješ sháníš šroubováčky, svěrky, otvírače .......!!!!

Otvírání raději nechám někomu zkušenějšímu, nikdy jsem to nedělal tak bych nerad něco pokazil. Docela mě teď dostala přítelkyně, které jsem je nadšeně ukazoval, svým dotazem: "A to těch padesát let jedou pořád na tu stejnou baterku?"  :clap:  :lol2:

...málem jsem smíchy poprskal displej, fakt dobrá hláška... :goof: