Jump to content

Report z dnesniho drancovani bazaru, zastavaren a příbuzných

Recommended Posts

• Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sundat jde všecičko, takže i totok otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými ob

Nevím, čuměl jsem teď na ně a mosaz nikde neprosvítá.

Buď jsou dobře pokovený a zvládly mj. i ten škrábanec (on teda v reálu zase není tak hluboký), nebo je to ocel.

Jestli to zjistím, dám vědět.

Ty digi jsou fakt mosaz? Protože ta vrstva je docela silná (když vidím ty škrábance)

Tak ten je dobrej :lol2: !!!

Co jsi odpověděl???

Otevřít se je nemusíš bát - vezmeš nůž s tenkou čepelí, dáš do spáry mezi pouzdrem a víčkem, přesně na druhé straně než je korunka a jemně zatlačíš, no a víko odskočí :)

Jenom dej majzla - je to silně nakažlivé, než se naděješ sháníš šroubováčky, svěrky, otvírače .......!!!!

Tak jsem si dnes troufl, vzal čepel a vida, šlo to hladce jak si řekl ;) zde je foto strojku.... 

Jen mám takový začátečnický problém s natahováním. Nikdy předtím jsem natahovací hodinky neměl a zkrátka nevím jak moc natahovat abych je "nepřetáhl" (vím, resp. četl jsem, že technicky vzato hodinky přetáhnout nelze, ale chápete co myslím...aby tam něco neprdlo a konec). Jde o to, že když točím korunkou, přijde mi, že už se docela dost vrací zpátky (takové to trhnutí zpět)...jde to sice víc ztuha, než když začnu kroutit z úplného zastavení hodinek, ale pořád to jde a já prostě nevím jaký odpor čekat a kdy přestat. Posledně co jsem je natahoval, vydržely mi běžet cca půl dne. Chce to točit víc, nebo takhle staré hodinky zkrátka mají ani ne denní rezervu nátahu? Jakoukoli radu ocením, už jen proto, že si plánuji koupit nové natahovací Hamiltony tak abych s nima nebyl uplně za trubku a hned je neodrovnal  :helpsmilie: :frusty:  

post-32970-0-20679900-1401647543_thumb.jpg

Gratuluji k prvnímu kroku  :thumbsup_anim:

Hodně nízké číslo a datum výroby!!

Hodinky se nemusíš bát natahovat, mě tento kalibr vydrží natažen okolo 40 hodin.

Přeskakování zřejmě způsobuje nedotažená "západka" u kola perovníku, nebo.... chce se na to podívat??!!

Asi bych je dones k hodináři a nechal udělat komplet servis?!

A nebo začni sám, jenom fakt bacha, je to strašná nákaza!!!!

A ať nejsem úplně OT, tak jeden dnešní :)

Fakt parádní strojovna tahle kopie zenith,prej se to dá seřídit jak chronometr, tak jsem zvědav jak mě to na podzim až bude čas půjde ?!

post-22963-0-60870200-1401713172_thumb.jpg

post-22963-0-20949300-1401713266_thumb.jpg

Jo, jo, to jsou ony... teda ten strojek se dělal ve 2 variantách, jeden byl značen jako chronograf (rusky "preciznoe") a jiný, ten samý jako běžný (bez označení). Přitom šlo o ten samý stroj! Asi podle toho, jak se jim to povedlo vyrobit... ty máš teda bez toho označení...

Jo, jo, to jsou ony... teda ten strojek se dělal ve 2 variantách, jeden byl značen jako chronograf (rusky "preciznoe") a jiný, ten samý jako běžný (bez označení). Přitom šlo o ten samý stroj! Asi podle toho, jak se jim to povedlo vyrobit... ty máš teda bez toho označení...

jen to zkusím částečně uvést na pravou míru, jedná se o výrazy chronometr a precizijonnyj, ve vostok precision je červený stroj 2809 a ve volna bílý stroj 2809, ten samý stroj je ještě v almaz, ale 2809A bez mikroregulace

• 2 weeks later...

Na sobotní Ostravský blešák jsem se sice dostal až v hodinu, kdy už naděje na dobrý úlovek klesla na miminum, přesto mé náročné vstávání po bujaré noci bylo odměněno. 

Otázkou je, jestli jde jen o origo dýnko, nebo tak hodinky mohly být. Vím, že na ciferníku značené hodinky ( meče a S... ), nemusely mít značené dýnko, ovšem netuším, jestli je opačný případ správný...?

post-11236-0-76992000-1402945851_thumb.png

Dobrej úlovek, gratuluju!

Co jsem četl, tak to bylo tak, že buď měly tohle dýnko a nic na ciferníku, nebo ciferník s meči a číslem a bežný dýnko bez nápisu. Kombinace obojího se podle mě nedělala.

A k tomu tvýmu dýnku jsem viděl snad jen právě tyhle Pobedy (ciferník, ručky). Takže by to mělo sedět.

Co jsem četl, tak to bylo tak, že buď měly tohle dýnko a nic na ciferníku, nebo ciferník s meči a číslem a bežný dýnko bez nápisu. Kombinace obojího se podle mě nedělala.

A k tomu tvýmu dýnku jsem viděl snad jen právě tyhle Pobedy (ciferník, ručky). Takže by to mělo sedět.

Přesně tohle jsem chtěl slyšet! :) Díky