Jump to content

Report z dnesniho drancovani bazaru, zastavaren a příbuzných

Recommended Posts

• Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sundat jde všecičko, takže i totok otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými ob

• 4 weeks later...

Právě teď jedny pozlacené, jdoucí, velmi slušné Poljoty s datumem. S takovým příjemným cifrem a pouzdrem. S donáškou až do domu. Ani panáka nechtěla.

• 4 weeks later...

Tak včera mě syn z výletu do Humpolce dovezl z místního vetešnictví tyto krásně zachovalé dámské Poljoty  de Luxe.s 23.kameny , dokonce shockproof . Prý tam toho moc neměli, ale tyhle nejdoucí , mimochodem po natažení krásně jdoucí  :rolleyes: , dámské mechaniky  nakonec za dvacku vzal. Doma jsem se jim podíval dovnitř a co mě nejvíc překvapilo, je tenoučký strojek a setrvačka s vyvažovacíma šroubkama ,když jsem je  změřil ,tak bez dýnka a bez sklíčka , má tak 2,5 mm. Od včerejška běží a to i celkem přesně. 

post-27512-0-27101400-1428300617_thumb.jpg

post-27512-0-36407000-1428300663_thumb.jpg

post-27512-0-93349400-1428300701_thumb.jpg

post-27512-0-25153400-1428300764_thumb.jpg

Tak to je dobrý úlovek! Myslím, že se těmhle říkalo Patek Philippe RVHP :-) Cena bejvá okolo litru.

Strojek je znám svou tenkostí, někde se to tu už rozebíralo, nejtenčí strojek Východní provinience.

A jsou pánský, ne?

Včera de luxový oblekový úlovek..........

Tak včera mě syn z výletu do Humpolce dovezl z místního vetešnictví tyto krásně zachovalé dámské Poljoty  de Luxe.s 23.kameny , dokonce shockproof . Prý tam toho moc neměli, ale tyhle nejdoucí , mimochodem po natažení krásně jdoucí  :rolleyes: , dámské mechaniky  nakonec za dvacku vzal. Doma jsem se jim podíval dovnitř a co mě nejvíc překvapilo, je tenoučký strojek a setrvačka s vyvažovacíma šroubkama ,když jsem je  změřil ,tak bez dýnka a bez sklíčka , má tak 2,5 mm. Od včerejška běží a to i celkem přesně. 

To jsou oba krásné kousky pánové! Gratulace

Tak to je dobrý úlovek! Myslím, že se těmhle říkalo Patek Philippe RVHP :-) Cena bejvá okolo litru.

Strojek je znám svou tenkostí, někde se to tu už rozebíralo, nejtenčí strojek Východní provinience.

A jsou pánský, ne?

Děkuji za uznání, jen se bojím , aby se syn nenakazil tím hodinkovým vire, už má troje hodinky na poličce :D

Díky čtvercovému tvaru sice vypadají větší , ale chtělo by to cca 0,5 cm víc , tyhle mají  29 na 29 mm, tak možná na nějakou útlejší zápěstí , já mám 18,5 -19 cm.

Musím jim ještě dát du pucu sklíčko, pouzdro je celkem OK, asi je nikdo moc nenosil. 

• 2 weeks later...

Gratuluji, jak jsou velký a jdou ?

Díky, velikost je slušná i na dnešní dobu, bez šuplery cca 36x40. Hodinky jsou funkční a v poměrně slušném stavu. Patrně asi delší čas ležely v šuplíku nějaké oblastnije bolnitse....:)

máte? znáte? viděli jste?

tohle jsem dnes viděl poprvé v životě, Stoličnyje v automatu

post-953-0-75160700-1429948607_thumb.jpg

Mám stejný pouzdro i s korunkou, stejnej strojek (tehdy ještě jako AvtopodZavod), ale by Poljot.

Počítám, že to bude to samý jen s jiným cifrem / labelem. Stoličnie jsou u nás všeobecně vzácný, někde mám všeho všudy jedny.

Zde je foto (z netu). Pozn. určeny na vývoz do ČSSR - mají dole označení výroby jako "SSSR".

Resize-of-IMG_3642.JPG

Edited by odjinud
  • 3 weeks later...

Zdravím obdivovatele ruských hodinek, mám jich doma asi jenom deset kousků a nesbírám je :)  :sad01_anim: na rozdíl od Primek, které počítám na plné bonboniérové krabice :(. Ale na "Bleším trhu" jsem neodolal a za cenu krabičky cigaret jsem koupil zašpiněné POBEDY průměru 32 milimetrů (co do počtu kusů to snad byl nejvyráběnější typ hodinek na světě), které po očištění a vyleštění sklíčka docela prokoukly - viz obrázky dole - a pěkně tikají a jdou obdivuhodně přesně s odchylkou pár vteřin za den, i když po oleji v rubínových miskách není ani stopy. Po čtení na zdejším Fóru a otevření hodinek jsem identifikoval že mají 15 rubínových kamenů, vyrobeny ve 2 čtvrtletí roku 1957 a výrobní číslo 59971 (což podle relativně nízkého čísla odhaduji asi číslovali každé čtvrtletí znovu od 1), podle ciferníku (ve skutečnosti s leskle zlatými číslicemi) byly vyrobeny v "2 MOSKOVSKYJ ČASOVIJ ZAVOD" (v přepise do latinky). Nerozumím ale té značce s číslem 23 na můstku strojku - je to snad číslo typu strojku? Překvapilo mne pečlivé provedení strojku s frézovanými pruhy na můstcích a poctivého kruhového zápichu okolo otvoru ložiska minutové ručky uprostřed strojku, což má asi zabraňovat roztékání oleje a což obojí Primky nemají  :thumbsdown_anim: . Také mne velmi překvapilo, že dosti ošoupaný povrch boku hodinek naproti korunce je jen lehoučce nažloutlý a prakticky se barvou neliší od lesklého původního povrchu. Na posledním obrázku je porovnání se spodními obdobně ošoupanými Primkami, které ale vypadají ošklivě mosazně žlutě strakatě "olezle" :thumbsdown_anim:. Z čeho dělali pouzdra POBED, je to bílá mosaz? Podle "normální" váhy hodinek mi to nepřipadá na hliníkovou slitinu. Může mi někdo zde zkušenější, co má doma krabice ruských hodinek :thumbsup_anim: poradit co jsem to vlastně za POBEDY koupil?

post-19465-0-88660000-1432201308_thumb.jpg

post-19465-0-92782100-1432201332_thumb.jpg

post-19465-0-50749300-1432201365_thumb.jpg

post-19465-0-14053400-1432201379_thumb.jpg