Jump to content

Report z dnesniho drancovani bazaru, zastavaren a příbuzných

Recommended Posts

To co vypadám jako 23, je myslím logo  2.časového závodu, později brand  Slava. Stav ciferníku se mi líbí, poudro už ne. Mám za to, že to je mosaz, v ruských zdrojích - Latuň,  to číslování v kvartálech je pravděpodobné, ale těžko to tvrdit, pokud by to nebylo info z ruských chrono-zdrojů. Klidně to může být všelijak, bo v Rusku je možné úplně vše I z důvodů utajení a matení nepřítele.   :photo:

S pobědami je to tak, že více se cení 1.závod, Kirova, pozdější brand Poljot. Ale provedení kalibru je skutečně příjemné.

**

• Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sundat jde všecičko, takže i totok otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými ob

eloga - dík za vysvětlení značky mých POBED, to pouzdro je na obrázcích hodně zvětšené a v reálu vypadá docela dobře, pro mne přijatelně, že si tyto hodinky klidně někdy z nostalgie a recese vezmu na ruku - jsou z doby kdy začínaly naše Primky - ale ty Primky srovnatelně staré a srovnatelně opotřebované ale mosazně, žlutě, skvrnitě "olezlé" bych si asi na ruku nevzal :thumbsdown_anim: . To tenkrát soudruzi z PRIMU na soudruhy z 2 MOSK. ČAS. Z_D bohužel neměli. :sad01_anim:

ok, v pohodě, Pobědy na ruku, no to je taky dnes již odvážný počin, mám jich pár, ale jinde než doma sem to na ruku nevzal. Ruské strojky z padesátých let mají skutečně mnohem lepší vizuální provedení než Prim. Ale to bych pánům z NMNM nevyčítal, oni tehdy začínali a nakonec to s kalibry 66/68 dotáhli docela daleko. Mám teď ruské na tapetě, zatím si s nimi hodináři ví rady a celkem s oblibou se do nich pustí.

**

Edited by eloga

Toto mám z blešáku v Bělehradě. Chodí docela pěkně, rozchází se tak o minutu za 2-3 dny. Myslíte, že jsou real?

http://www.imgup.cz/image/d5T

zřejmě jo, vevnitř bude cal. Vostok 2209, ten je solidní a má těch 18 jewels. Když dáš foto strojku, bude to ok, možná to je i na dýnku - číslo 2209. Někdy to bývá, pokud to ve fabrice zrovna stihli a bastlíři to potom nerozházeli.

**

• 5 months later...

Dnesny ulovok :eek:

Tak to muselo být za rudochů kulervoucí. Dneska to jednomu přijde jako že je to trochu škoda. Třeba je to jen nějaký obtisk a šlo by to dolů...? Co já se tohohle cifru nasháněl- tohle vidět, dokud jsem ho ještě neměl, asi by mi praskla nějaká žíla...

Čo som pozeral, nie je to obtisk ale vyzerá to tam úplne odnova ten nápis. Neviem sám čo to má znamenať to "akai". Že by to boli nejaké firemné hodinky? Alebo reklamný predmet? Neviem. Ale idú presne všetko ako má.

Čo som pozeral, nie je to obtisk ale vyzerá to tam úplne odnova ten nápis. Neviem sám čo to má znamenať to "akai". Že by to boli nejaké firemné hodinky? Alebo reklamný predmet? Neviem. Ale idú presne všetko ako má.

akai v 80.letech minulého století byla, možná ještě je značka japonské hifi techniky, zesilovače, bedny atd.

akai v 80.letech minulého století byla, možná ještě je značka japonské hifi techniky, zesilovače, bedny atd.

To je jasné, otázka je- půjde to sundat? A nebo-má se to vůbec odstraňovat, nebo je to cenný doklad své doby..?

To je jasné, otázka je- půjde to sundat? A nebo-má se to vůbec odstraňovat, nebo je to cenný doklad své doby..?

sundat jde všecičko, takže i totok

otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli

k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými obtisky zničený lakovaný ciferník Prim elegant,

takže spíše než doklad doby je to doklad neutuchající lidské blbosti

sundat jde všecičko, takže i totok

otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli

k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými obtisky zničený lakovaný ciferník Prim elegant,

takže spíše než doklad doby je to doklad neutuchající lidské blbosti

Asi jo. Taky bych se bál do toho cifru hrábnout, a s tím nápisem to holt dneska parádu na díze neudělá :lol2:

No, budem asi zháňať nový ciferník. :lol2:

Ale teraz váže, pozeral som to veľmi podrobne a vyzerá to fakt ako "od výroby". 

Rád by som poznal príbeh tých hodín, možno by to bolo veľmi zaujímavé. Lebo ozaj som nevidel nikde poljot 3133 s takto upraveným ciferníkom.

No, budem asi zháňať nový ciferník. :lol2:

Ale teraz váže, pozeral som to veľmi podrobne a vyzerá to fakt ako "od výroby". 

Rád by som poznal príbeh tých hodín, možno by to bolo veľmi zaujímavé. Lebo ozaj som nevidel nikde poljot 3133 s takto upraveným ciferníkom.