Jump to content

Report z dnesniho drancovani bazaru, zastavaren a příbuzných

Recommended Posts

• Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

sundat jde všecičko, takže i totok otázkou ovšem je, jestli to projde bez porušení podstaty podkladu, a to se domnívám, že nikoli k druhé části dotazu: je to stejně buranský tuzing, jako nalepenými ob

Od kamaráta som dostal tieto menej sa vyskytujúce hodinky ?????? ZIM - ????? ????? ????????????

15 kam

centralna sek

Kal 2608

v.č. 09634, čiže r.v.1950, alebo aj skôr.

Presnosť chodu je neuveriteľná : 20" /24 h.

post-14366-0-24161000-1461231755_thumb.jpg

post-14366-0-79913300-1461231764_thumb.jpg

to je docela pěkný, gratulace, mě by jen zajímala ta vazba mezi výrobním číslem a rokem výroby,

pár Zimů mám a nevím jak to odhadnout, ženevský pruhy,  to dělali v Zimu dokdy?

V pozdější produkci to již není, odhad asi 80. léta, tam je podobné primácké 68.4, taky bez chuti a bez zápachu a miniaturní kameny.

**

S Gordonem je to v tomto případě trochu jinak.  :photo:  :photo:

Ten vzorek č.983 z jeho galerie nejsou hodinky z roku 1950, to tam ani není přímo napsáno.

Je tam totiž uvedeno - "1950s". To však není rok 1950, ale obecné označení k odhadu - padesátá léta. Nelze to tedy brát jako bernou minci k přesnému roku. Přesné určení je tímto způsobem ze strojku možné jen v případě, že je na kalibru skutečný rok a kvartál. Není-li uvedeno je to u hodinek CCCP se vší pravděpodobností počátek šedesátých let a dále. 

U Zimu jsem k tomu dál nepátral, tahle značka a výrobna mi nepřišla ani zajímavá ani kvalitní, Už na pohled je na kalibrech Zimu i celkovém provedení patrné, že hodinky z Poljotu nebo Vostoku jsou kvalitativně úplně jinde. Byly u Zimu zajímavé jen málokteré designy, ale je jich hodně málo.

Takže to spojení mezi výrobním číselm a rokem výroby padá, pokud není rok vůbec uveden. No a tady u tebe není, takže bůhví, co to vůbec je za rok. To už nikdo nedohledá,, dle mého názoru je to jen zajímavý kus na případného dárce orgánů pro Pobědy z 1.závodu Kirova.

** 

Edited by eloga

Zdravím zdedil som tieto POLJOT a chcel by som ich dať dokopy vedeli by ste mi poradiť ? Bohužial sú nefunkčné a bez remienka. Ak by ste mal niekto na predaj remienok bol by som rád. Ďakujem za pomoc

IMG_20160424_145042.jpg

jafurak

nojo, co k tomu ještě dodat, budeš se muset smířit s tím, že hodinky v CCCP byly po válce a v padesátých letech značené nějakým výrobním číslem a identifikací kvartál/rok. V šedesátých letech odpadl kartál/rok a na kalibrech byla jen nějaká čísla, která se dala považovat za "výrobní".

V dalším období 70/80.let se ta numera přestěhovala na dýnko, pokud tam byla, ale občas tam byl i jen kalibr. A nebylo to všude stejné, i když GOST na to měli. Kalibr tam někdy býval i předchozích obdobích, ale celkově to je hodně připálený boršč, ze kterého není nikdo moudrý, ale můžou z toho profitovat jen  skládačí a "vyhledávači zázraků", protože nikomu dnes nestojí za to se dohadovat o ruské výběhovky v ceně pár dolarů.

Tady je link, kde se dá vidět do kalibrů u modelů, o které je zájem. 

http://www.netgrafik.ch/civil_watches.htm

http://russianwatches.altervista.org/index3.html

**

ještě toto

U Gordona je Poběd mraky, dost a dost, i  ze Zimu. A všechny Zimky, pokud jsou skutečně z padesátých let, mají značení kvartál/rok, to platí. Není důvod si myslet, že když tam nic není, že je to rok 1950.

Hele a ty seš hodinář?

**

Edited by eloga

ještě tu něco přidám....

kalibr s kvartálem 3/50, Pobědy s centrálkou z 1.závodu im.Kirova a Zimky na design, takový skoro jako art deco.....

takový jo, jedny s ruským popisem a jedny s anglickým na vývoz, ale ty jsou v přípravě na lázně.

**

post-18915-0-94318800-1461522343_thumb.jpg

post-18915-0-63066200-1461522366_thumb.jpg

post-18915-0-14740900-1461522378_thumb.jpg

post-18915-0-42780800-1461522417_thumb.jpg

post-18915-0-15856600-1461522434_thumb.jpg

taky je na místě připomenout, že velká část ruských hodinek z 50/60 let je nositelem radiace, což si sběratelé nosí domů.......

včetně nejrozšířenějších modelů z 1.závodu Kirova o vojenských ani nemluvě....

**

post-18915-0-83353000-1461578723_thumb.jpg

post-18915-0-26331500-1461578946_thumb.jpg

Edited by eloga

nejsou to stejný hoďky,  teda stejný model a typ jo, ale ne totožný kus.

Jinak je to jen ilustrativní, foto je z ruských zdrojů.

**

Edited by eloga

to je pravda, jen už nevím ty souvislosti v ruském textu odkud jsem to vytáhl. Měl jsem to jako ilustraci, které Sportivnije jo a které ne. Podobně to má Poběda, Šturmanskie, Moskvy, Kamy a vše, co má podobné ručičky a tou barvou malované indexy nebo tečky u čísel. Jinak k tomu rozdílu - je možný, že ty jedny byly po nějaké dekontaminaci. Ale už nevím, vyhrabal jsem ty obrázky při úklidu disku. 

V každém případě stalinské hodinky /obecný design padesátých let/ svítí - prověřovali jsme měřením podobné Moskvy  a Kamy a byl to frkot. Ukázalo se, že takové vintage CCCP jsou poněkud nevhodným dárkem do rodiny sběratele ruských artefaktů s nově narozeným dítětem. Navíc si myslím, že když někdo tohle měl na ruce 20-30 let, muselo se to projevit negativním způsobem na jeho zdravotním stavu.  Já od jisté doby tyhle "svítivky" neberu vůbec. Ony už působením rádia stejně nesvítěj, tak je to stejně k ničemu. Ale na ebay to ukrajinci prodávají fest. Volím u starých ruských CCCP jen pozlacené ručičky, to je jistější. 

**

Ale v podobné záležitosti by mně docela zajímalo, jak na tom jsou hodinky vyrobené jako vzpomínkové na Gagarina z materiiálu ruských raket SS20. Máte to někdo?

:eek:

Ty blaho, ja tyhle hysterii z radioaktivnich matrosu nejak nerozumim.Uz se to tu resilo mnohokrat.Tim padem by si musel vyloucit PSI a 99% diveru, nebo obecne hodinek s tritiovym/fosforovym naterem na ruckach a indexech, starsich rekneme 30 let,mozna min,mozna vic.Tim padem veskery starsi Seiko divery(nejenom) ,nez treba 7002, pac promethium asi taky nebylo uplne v pohode, nez ho nahradil lumibrite.Pokud nebudes volizovat cifernik a snupat bordel z rucicek, nevidim duvod k tomu z toho mit strach...