Přejít na obsah

Cigars / doutníky


Pepso

Doporučené příspěvky

kdekolvek clovek kupi kubu ci uz anglicko, nemecko, svajciarsko, spanielsko , kuba  ...  vsade sa najde ucpany kusok a poslednu dobu  aj  nedotiahnute kusky sa objavuju, ktore maju tak lahky tah  ze  to  uz ani nema poriadne chute ...

 

Conn A.  mi este ostalo par kuskov  a za mna stale jeden z najlepsich aktualnych kubanskych ,,,

post-37960-0-22257800-1496310606_thumb.jpg

 

nedavno som spopolnil  posledne kusky zo samplerov LP...  tie najdlhsie double corony  :-)

 

LP No.9   klasika  vyborna  i ked neprinesie zadny extra vyvoj v priebehu horenia  a ze to hori skoro 3 hodky ...

(cca  3cm usek v strede  mal  v strede hluche miesto  takze par korekcii a pak zase pohoda, )

LP T52    tak ten sa drzal  tradicie predoslych kusov z tohoto sampleru ,  utiahnuty po krajoch a v strede nedotiahnuty "diera"   cize horenie mizerne  tunel jak prasa , v polke uz ma nebavil   takze  po hodke  skoncil v popelniku....

 

inac obe kusky aj po tolkych mesiacoch krasna aroma, a este stale plno oleju   :-)   fakt reprezentativne doutniky ...

len by to chcelo  sa drzat tradicie ktoru propaguje DE  ze maju  luxusnu konstrukciu  :-)  trosku pedantnejsie

post-37960-0-88849400-1496311035_thumb.jpg

 

Arturo Fuente Anejo  No. 55     alias  Maduro 'OPUS X'   --  pre mna urcite velmi mile prekvapenie,

snad najlepsie maduro co som mal, chutovo a aromou odlisny od OPUS X  ale  ten vyzraly tabak  to je  fakt luxus...

plno aromatickeho dymu , chute ktore sa drzia pekne na jazyku ,   stipka  korenia , vela smetanovej cokolady a kavy ...

konstrukcia a vzhlad ideal  - to Fuente fakt zvlada na jednotku  .. perfektny tah, horenie,  drzanie popola  ukazkove ...

 

post-37960-0-63673900-1496311488_thumb.jpgpost-37960-0-34045900-1496311498_thumb.jpgpost-37960-0-20409900-1496311510_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta T52 byla ze stejne serie jako to vadne Toro, asi nejakej problem ve vyrobe. Ja teda vicemene kourim jen No.9 takze nemam uplne relevantni info o soucasne kvalite, pokusim se to napravit. 

Omlouvam se jmenem vyrobce s tim ze tato situace muze nastat maximalne dvakrat za 10 let :-)

 

Dnes:

Undercrown Belicoso

Enclave Robusto

Oliva V Churchill Extra

 

Vse horelo dobre, i kdyz musim rict ze Enclave jsem ukoncil cca 1/3 pred koncem, nejak byl slabsi chutove, asi jsem ho mel zaradit na zacatek spis ...

Celkem cca 4 hodiny koureni, prijemny vecer :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

William Walker,dostal jsem ho,prý z Globusu,Nikaragua?Velmi pevný,olejnatý,na začátku trochu hůře táhnul ale po odklepnutí vše Ok,možná špatně zapálen...ale jinak celkem fajn.Trisku mi připomíná Flor de Oliva.Je více zemitý..

post-1779-0-14062300-1496409048_thumb.jpg

post-1779-0-83066300-1496409080_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2013 COHIBA SIGLO VI  TUBO

 

- konstrukcne  bez vyhrad , COHIBA pri  tych drahsich kuskoch  vie ubalit doutnik ktory je nacpany po okraj ale pritom ma idealny tah ,  horienie taktiez  bez problemov, produkcia dymu priemerna... ale zato aroma dymu velmi velmi prijemna

 

chutovo  presne to co sa da ocakavat  len u Cohiby,  velky podiel travnateho nadychu a citrusu ,  cedr, kava ,  smetana/vanilka ....

 

skoda  tej  "premiovej" ceny za ktoru sa teraz predava , pretoze  nemyslim ze poskytne o tolko odlisny zazitok  ako  HU Conn A, Bolivar BF , RA  ... ,  OK chutovo je COHIBA specificka a odlisna od inych znaciek   ale to sa  da zase vraviet ze Montecristo je tiez chutovo odlisne ako Partagas a pod ....

 

...skusit urcite  ANO  doporucujem , ale kupovat  celu krabicu  je  plytvanie financiami .....  :-)))

 

post-37960-0-24456100-1496662149_thumb.jpgpost-37960-0-03194500-1496662157_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tikal: pekneeeee :-)

dneska uz prakticky nezohnatelny doutnik...

 

-ale celkovo kuba po 10 rokoch je stale dobra.. ale velmi jemna.. pre tych co by cakali intenzitu jak ma nicaragua tak budu sklamany.. to je fakt na take pomale vychutnavanie idealne s nejakou jemnejsou whisky alebo rumom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tikal: pekneeeee :-)

dneska uz prakticky nezohnatelny doutnik...

 

-ale celkovo kuba po 10 rokoch je stale dobra.. ale velmi jemna.. pre tych co by cakali intenzitu jak ma nicaragua tak budu sklamany.. to je fakt na take pomale vychutnavanie idealne s nejakou jemnejsou whisky alebo rumom...

 

No vždyť už také mám jenom čtyři...

Jo, je jemný, ale pořád sqělý.

A rum nebyl, páč jsem byl autem, ale káva a okurková limonáda také šla.

Hlavně táhnul, to byl svět ještě normální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned jak jsem doplnil humidor,jsem si rozbalil asi nejlevnější Nicaragujský doutník.Battalion.Je již děrovaný ale po pár tazích jsem jej přistřihnul.Hned po zapaléní lehce krémová chuť.Je jemný ale příjemný,cítím cedr,oříšky a trošku kůži.Pěkně táhne a dobře drží popel.Za ty peníze to není vůbec špatné..Akorát k němu popíjím presso.

post-1779-0-88291300-1497427688_thumb.jpg

post-1779-0-85803800-1497427706_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych doplnil že je velice pěkně a pevně ubalen poměrně žilnatý.Vcera jsem kouřil auroru 107,to byla katastrofa.Velmi špatně zabalený a na konci roztřepený a nedržel vcelku.Battalion je daleko lépe udělaný a dokonce i mně chutnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Battalion tedy neznam, ale Aurory bych se zastal. 107 je povedeny kus, mel jsem par krabic (zbyva mi uz asi jen posledni pul krabice) a jeste jsem nenarazil na spatne baleny kus. Naopak, mam je za jedny z nejlepe balenych ne-nikaragujskych doutniku. Musel jsi si vytahnout Cerneho Petra... to se stane i jinym firmam. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...