Přejít na obsah

Slusny hodinar v Praze


Doporučené příspěvky

Vim, ze to tady na foru uz lidi resili tisickrat, ale je to tady nehezky rozeseto v nekolik vlaknech a casto to nejsou informace moc aktualni. Tak se ptam po tisiciprve, s jakymi hodinari/hodinarstvimi v Praze mate dobre zkusenosti (neposkrabou hodinky, nevadi jim, ze po nich neco chcete, nereknou si za zkraceni tahu 500 korun, nenasvaci vam do ciferniku, umi ze stareho zeleza udelat zazraky etc.)? A propos, co takhle tyhle informace shromazdit na jednom miste a rozdelit je podle oblasti (velka mesta - Praha, Brno, Ostrava - nebo podle kraju nebo co ja vim)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vim, ze to tady na foru uz lidi resili tisickrat, ale je to tady nehezky rozeseto v nekolik vlaknech a casto to nejsou informace moc aktualni. Tak se ptam po tisiciprve, s jakymi hodinari/hodinarstvimi v Praze mate dobre zkusenosti (neposkrabou hodinky, nevadi jim, ze po nich neco chcete, nereknou si za zkraceni tahu 500 korun, nenasvaci vam do ciferniku, umi ze stareho zeleza udelat zazraky etc.)? A propos, co takhle tyhle informace shromazdit na jednom miste a rozdelit je podle oblasti (velka mesta - Praha, Brno, Ostrava - nebo podle kraju nebo co ja vim)?

 

Tak takového v Praze neznám Každý umí (alespoň z mé vlastní zkušenosti) minimálně jednu z věcí, které si uvedl  B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to za hodinky? Pokud quartzky, tak můžeš zkusit Jiří Wildt, U Kavalírky 3, Praha Košíře (kousek od Plzeňské), tradiční hodinář, ochotný opravovat i ono staré železo na které se ptáš.

 

S panem Wildtem nemám úplně nejlepší zkušenost. Základní úkony asi ok, ale kousky na kterejch mi záleží, bych mu nesvěřil..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frýdl je expert na Seika a není drahý. A rozhodně neto, no jak je uvedeno výše :worried_anim:

 

Ještě přidám tip na Martina Brože, pasáž Alfa u Václaváku. Je šikovnej, ale dražší hodinky bych mu asi zatím nesvěřil

 

 

 

Diky, to rad slysim. Asi pro zacatek zkusim p. Broze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pravoslav Brada, V Olšinách, Praha 10 (50m od metra A Strašnická), opravil od kapesních Omeg, přes zlaté Doxy (včetně zlatnické práce), nové Adriatica - automat, až po čtvrťové pendlovky z 19 století, vše ve špičkové kvalitě. A za cenu často poloviční, než nabízeli jiní a jinde... Zkuste ho, mám s ním zkušenosti pomalu 20 let... I to je výmluvné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám svoji pozitivní zkušenost s Markem Frýdlem, opravoval strojek ETA 2824-2, rozumná cena, žádný prach pod sklíčkem, vrypy na pouzdře apod., takže doporučuji. Najdete ho ve zlatnictví Janka, ul. Sokolovská 5/34, naproti vstupu do metra Frolenc ?B? u zastávek tramvají 8, 24. Tel.: 605 172 676

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravoslav Brada, V Olšinách, Praha 10 (50m od metra A Strašnická), opravil od kapesních Omeg, přes zlaté Doxy (včetně zlatnické práce), nové Adriatica - automat, až po čtvrťové pendlovky z 19 století, vše ve špičkové kvalitě. A za cenu často poloviční, než nabízeli jiní a jinde... Zkuste ho, mám s ním zkušenosti pomalu 20 let... I to je výmluvné...

 

S ním mám také zkušenosti... je Zvláštní, není blbej. Jak k němu člověk začne nosit dražší hodinky, dělá špatně, jako prase a ještě zvyšuje ceny. Mě spravil všecko, ale kamarád měl potíže. Mé první hodinky u něj byly dámské IWC z 60. let - vypadal jsem zřejmě, jako když jsem je rozbil mamince. Udělal výbornou práci - za 500kč vyčistil celé hodinky a spravil nátah otočením součástky (díly nejsou - tohle bylo provizorium). Nikdo jiný mi to nechtěl spravit, každý chtěl díl vyměnit. Potom jsem k němu nosil hodinky, než jsem se s tím naučil zacházet - výměny řemínku, atd., dražší zboží. Pak jsem potřeboval vyměnit péro u celkem obyčejných hodinek. Za to si řekl 800kč. Celkově mé opravy byly dobře udělané, žádný prach a žádná kejda na cifernícich.

Kamarád k němu přinesl horu kapesních hodinek. Půlku toho nespravil, půlku spravil jako prase, napočítal si to, co neudělal (nová ručička, ale na hodinkách ručička nebyla). Hodinky byly špinavé. A za opravu jako takovou si napočítal neuvěřitelnou částku.

Tož asi tak... Teď k němu chodim jenom pro "jednorázové" řemínky, stěžejky (20kč/ks :-( :-( ) a teď tam půjdu zaškrabat na dvířka, jestli má skla. Už mě zná. A je arogantní a protivný. :-) Mám z něj legraci.

Pokud k němu ponesete první hodinky, doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abychom to měli pohromadě, přepostnu kontakt, původně uváděný v sekci Prim. Paní hodinářka ale dělá i jiné běžné hodinky, mě dělala Seiko, Citizen, Corteberty...

 

Pro všechny, kteří mohou využít, bych rád se svolením paní hodinářky zveřejnil kontakt. Osobní zkušenost velmi dobrá, servisuje všechny kalibry, disponuje i nějakými díly - pozor, pro fanatiky - na sporty tak max korunky :) Je rychlá a precizní. Cenově rozumné, nic neobvyklého.

Sídlí na Praze 4, blízko metra Chodov, ulice Kosmická 743/1 (přízemí paneláku)

Pozor - příjem zakázek jen po telefonické dohodě!

Kontakt: paní Schneiderová, tel. 777562665

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes jsem si přinesl od p.Brady z Vršovic své 35 let staré automaty Citizen Eagle 7.Měl jsem je tam na vyčištění,promazání a výměnu sklíčka.Mělo to stát 850 Kč a taky to tak stálo-v tom problém není.První zádrhel byl ten,že se celkově zpozdil oproti slíbenému termínu o 1 měsíc,druhým jsou smítka pod sklíčkem,což jsem zjistil až doma a třetím je přesnost.Když jsem mu je předával,tak šly tak okolo třech vteřin do plusu,což se dá krásně regulovat.Nyní,za těch asi 7 hodin,co je mám doma udělaly přes 30 sekund.Strojek je to dávno zaběhlý a tak nevím,jestli mám pár dní vyčkat,něco mi říká,že není na co.To,že je arogantní a nevrlý je svatá pravda.Člověk aby se bál na něco zeptat.

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím dát ostatním za pravdu, p. Brada je fakt samorost. Dal jsem si k němu hoďky na miniopravu, jen srovnat uvolněnou vteřinovku. Udělal to na počkání, práce 5 minut. Doma jsem si všiml, že vteřinovka přesně nesedí, že je zkrátka nevycentrovaná o 1/5 sec. Tak jsem je druhý den donesl zpět, jestli mi je přerovná na přesný střed. Napřed se se mnou dohadoval, že takhle je to správně, že přeci hodinařinu dělá spoustu let. Když jsem trval na svém, dost nasupeně se podvolil, že tedy ať si přijdu odpoledne-co minulý den trvalo 5 minut bylo teď nemožné, prostě byl nas...upenej. Tak jsem si k němu došel napotřetí a s bezchybně nastavenou vteřinovkou si je odnesl. Čekal jsem, že korekci udělá zdarma, jako reklamaci, ale on si v klidu řekl o tutéž částku, jako předevčírem. S úsměvem jsem mu zaplatil a ještě přidal stovku dýško s vědomím, že už se neuvidíme. Tož tak.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos ho musel hodně rozčílit.Já,když se ho zeptal,jestli je v mých Citizenech Miyota,tak přestal s prací a nervozně odsekl"Miyota je Citizen a Citizen je Miyota,kdyby tam bylo napsáno Citizen,tak to nezaplatíte".Na mou otázku,jak ví,že bych to nezaplatil už neměl síly a jen vykulil oči k prasknutí.Už tam opravdu nepůjdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...