Přejít na obsah

ARTEGO 300m


cecil

Doporučené příspěvky

Ahoj

tak po delším brouzdání u kolegů na WUS jsem neodolal a požádal zdejšího člena SaKal kterému tímto moc děkuji o pomoc při koupi těchto hodinek.

Artego 300m diver jsem si vybral v opískované verzi a to nejen díky pozitivních ohlasech na ně ale proto že tento tvar pouzder mám velmi rád.Hodinky již na první dojem vypadaji velmi robustně a kvalita zpracování je příkladná.Strojek je osvědčená Myiota 8215 a musím konstatovat že šlape naprosto perfektně, zatím +3s/den.Sklíčko je safírové s vnitřním antireflexem.Velkou pochvalu si zaslouží špičková luminiscence, srovnatelná se Seiko Monster indexy s lumi výplní jsou pěkně kvalitní a trochu ve stylu Orient 300 či Seiko MM.Samotný ciferník je keramický, což mu velmi přidává na atraktivnosti bohužel to na fotkách nejde nijak poznat ale ve skutečnosti to vypadá velmi dobře.Rozměr hodinek je 46x15,8 a váha na originálním tahu se všemi dílky mi ukázala 280gr.Tvar pouzdra je klasický vintage želví krunýř, typický pro model Seiko 6309 či Doxy Sub a já mám pro tento typ hodinek velkou slabost.Tah samotný je velice pěkně opracován,v rozměru 24mm a je opravdu těžký. Opískované je pouzdro,korunka dýnko i tah ze spodní strany.Korunka je velmi masivní a velmi dobře se s ní manipuluje i v rukavicích.Luneta má velmi tuhý chod ale přesný a krásně dolehá.Hodinky přišly v krásném koženém pouzdru které je vhodné i jako cestovní.Bohužel se mi moc nevydařila fotka s Orient 300m které jsou stejná váhová kategorie, avšak Orienty jsou o dost vyšší mají 17mm nicméně vzhledem k celkové až brutální masivnosti Artego jsou téměř vyrovnané.K Artego 300m velmi pasuje kaučuk Isofrane, jenž mám zatím k Orient 300 ale do budoucna bych si jej rád pořídil v rozměru 24mm, právě k nim.V závěru mohu hodinky všem vřele doporučit, sedí dobře i na menším zápěstí díky tvaru pouzdra nicméně 46mm a váha hodinek samotných může být pro někohoho limitující.

 

p.s. SaKal děkuji za velmi pěkné fotky.

artego 1.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zatím reším tech. problémy a nejdou mi načíst velice pěkné obrázky os SaKala tak zatím jsem si vypůjčil fotky z netu.Jedna velmi pěkná na řemeni Isofrane v leštěné verzi.

post-1779-094166900 1304671014.jpg

post-1779-052896100 1304671516.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

kluci děkuji a obvzláště děkuji Šakalovi za nádherné fotky a velkou pomoc při koupi mých Artego, které se mi nedařily z tech. důvodů a především mojí blbosti zde vložit.Artega mají za sebou 20m ponor a vedly si fantasticky, v kalné vodě nádherná čitelnost.Ještě jim chybí k dokonalosti 24mm Isofrane.Rád bych poopravil údaj o váze a po přidání všech dílku tahu, se váha zastavila na 290gr.Na pouzdro se nemohu vynadívat, trochu mi připomíná Super Kontiki a strojek se nakonec ustálil na krásných +2s na korunce, takže kdo chce zajímavé a velmi robustní divery za více jak slušnou cenu, navíc s lumi co předčí i Monstra tak neváhejte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...