Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO
Já vím, že mě poženete, protože to je jako quartz mezi hodinkama. Kuličkové pero, stylus k PDA, laser a vysocesvítivá LED v jednom :D Ale já chtěl vlastně jenom nějaký lepší stylus, než ty tyčinky od lízátka, co k tomu dávají.

mně se to líbí ..... kdyby tam místo HP bylo napsáno Fortis tak by to bylo lepší ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Když jich vezmeš 1000, určitě ti to tam natisknou :) Co se dá dělat, je to určeno pro IPAQ.

já na Ipaq mašinky už moc nejsem .... po všech "manažerských" technických experimentech jsem skončil u tužky a papíru (ADK) a Nokie E50 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že mě poženete, protože to je jako quartz mezi hodinkama. Kuličkové pero, stylus k PDA, laser a vysocesvítivá LED v jednom :D Ale já chtěl vlastně jenom nějaký lepší stylus, než ty tyčinky od lízátka, co k tomu dávají.

 

Jsem na infarkt, sem nepatří laser, ale inkoust. Montblanc nebo mountainbike, tak už i sem to vniklo. VS, ty lotře, že ty nám sem chceš přestěhovat vlákno Čína aneb musíme si zvykat. :lol: :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výprodej TESCO

Možná se to bude někomu hodit: Dlouhé čekání na Sailora si zpříjemňuju oblézáním papírnictví a zjistil sem, že v TESCU (HK u nádraží) je výprodej "luxusních" psacích potřeb. Např. inkousty Pelikan 4001 30 ml Royal Blue, Blue-Black a Briliant-Black po 14,70, pera Sheaffer Javelin za 124, Pelikan M100 za 166, Lamy atd.

 

Díky za tip. Vybral jsem si z toho co zbylo Pelikan M200 (za 240,-) - ale ouwaha - u pokladny nešel přečíst barcode a ani po přepisu mikročíslic snaživou paní pokladní systém nereagoval,takže mi ho neprodali. Vrátil jsem se tam za tři dny a chtěl celou věc v klidu řešit, ale mezitím Pelikan zmizel (odletěl). Vybral jsem si tedy náhradu Lamy Safari - stejný problém. Důrazně jsem se dožadoval vedoucího (nejspíš by Lamy opět zmizelo) a zabodoval jsem. Sice jsem v Tescu trčel 30 minut mezi regálama, ale snížili mi cenu na 87,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na infarkt, sem nepatří laser, ale inkoust. Montblanc nebo mountainbike, tak už i sem to vniklo. VS, ty lotře, že ty nám sem chceš přestěhovat vlákno Čína aneb musíme si zvykat. :lol: :lol:

Já to věděl. Tak ať to odklízeč smaže. Odcházím zdechnout do houští :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze tu mam prvni dojmy ze Sailoru 1911 Demonstrator ve zlate. Pero dorazilo v pekne kozenkove krabicce a soucasti baleni je, krom samotneho pera, bombicka doplnovaci a dve stredne objemove, naplnene modrym inkoustem.

sailor_1.jpg

Po naplneni a zprovozneni pera jsem se jal psani a zkousel jak sedi v ruce. Prvni vec, ktera se projevila uz pri prvnim tahu je, ze Sailor je oproti Parkeru o dost tvrdsi. Tvrdsi ve smyslu, ze kdyz pisu ostra pismenka, jako by se vic zakousaval do papiru. Parker napr. i spicku u maleho t zvladne krasne jemne. Dalsi poznatek, ktery jsem zaznamenal po par radcich, s tim mozna jeste souvisi - Sailor nema rad prilisne tlaceni. Hrot se potom "rozkripe". Na rozdil od Parkeru, ktery pise stejne pod rozdilnym pritlakem. Mozna jsou ale tyhle odlisnosti zpusobene jen tim, ze je rozdilna velikost hrotu. Ac maji oba Fko, byva zvykem, ze Parker ma o tridu nebo dve tlustsi. Je tomu opravdu tak - viz obrazek

test.jpg

To by bylo k samotnemu psani asi vse a jeste par vet ke konstrukci. Parkera bych prirovnal k adolescentovi. Vzhledem vypada dospele, ale pokud se ocitne ve spolecnosti dospelych, rozdily se hned poznaji. Sailor je jednim z tech dospelych. Na prvni pohled vypada propracovane a ikdyz je plastovy, rozhodne nevypada subtilne. Prijemne se drzi a neklouze.

 

sailor.jpg

parker.jpg

 

Takze final conclusion :) Parker dostava 7/10 za hrot a 5/10 za telo. Sailor 6/10 za hrot a 7/10 za telo. Zaroven budu doufat, ze se rozepise a psani nebude tak tvrde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P205

A teď sem na řadě já!

Především velmi děkuji Afrikabovi, hodně sem otravoval. Otravoval sem i jednoho svého kamaráda s PayPal účtem a ještě sem nakoupil ve výprodeji. Mám 3 skvělá pera! A až budu mít PP, koupím si další!

Pučil sem si foťák a vůbec neumím fotografovat (zítra to zkusím bez blesku, snad to bude lepší).

1. pero výprodej 124,7 Kč Sheaffer, pravděpodobně Javelin, tmavěčervené poloprůhledné (zajímavost - na klipu je napsáno Japan), F hrot:

 

Píše tence, ale je třeba zezačátku přitlačit, velká bombička (2 prorážecí v krabičce s perem, koupil sem náhradní s kuličkou), líbí se mi, že je přes poloprůhledný plast vidět kolik je v bombičce inkoustu.

 

2. pero Ujuku $87 Platinum 3776 Prezident PTB-10000B tmavě červené EF hrot:

 

Krásný velký zlatý 14K hrot (se srdíčkem pro Moniku), píše nádherně zcela bez tlačení, velká bombička s velkou kuličkou.

 

3. nejlepší nakonec Afrikab (Taizo) Sailor 1911 mid size žluté EF hrot:

 

Tohle pero sem si hned zamiloval, nádherný tvar! Krásně mi sedí v ruce! Má menší zlatý 14K hrot než P. Píše velmi podobně jako P (mě se zdá, že ještě lépe, ale asi nejsem objektivní). Malounko mě mrzí, že bombičky sou prorážecí.

Asi bych měl vysvětlit tu posedlost bombičkama (posedlost perama snad všichni chápou): Plním si bombičky injekční stříkačkou, příde mi to čistější, než máchat pero v inkoustu.

Eště k J "tvrdýmu psaní": Naopak se mi zdá, že Sailor a Platinum píší víc lehce, nemusím vůbec tlačit, hrot se skoro nedotýká papíru, klouže po vrstvičce inkoustu. Možná moc tlačíš.

post-2007-1192298391.jpg

post-2007-1192298794.jpg

post-2007-1192299295.jpg

post-2007-1192299331.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teutonia potřebuje uměřenou klasiku vedle tohoto by vypadala jako cylindr na Matějské nic ve zlém.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Conradovi pro inspiraci a dobrou noc:

 

Mňam.

 

I když nebýt té poměrně výrazné kresby na klipu by mohl railmaster ukázat,že je individualista a nekonformě smýšlející osobnost a zvolit i tento model

BTW ale čert to vzal i ten klip bych nějak překousl kdyby mě ho nutili.

2.2.9_1.jpg

post-227-1192311555.jpg

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po naplneni a zprovozneni pera jsem se jal psani a zkousel jak sedi v ruce. Prvni vec, ktera se projevila uz pri prvnim tahu je, ze Sailor je oproti Parkeru o dost tvrdsi. Tvrdsi ve smyslu, ze kdyz pisu ostra pismenka, jako by se vic zakousaval do papiru. Parker napr. i spicku u maleho t zvladne krasne jemne. Dalsi poznatek, ktery jsem zaznamenal po par radcich, s tim mozna jeste souvisi - Sailor nema rad prilisne tlaceni. Hrot se potom "rozkripe". Na rozdil od Parkeru, ktery pise stejne pod rozdilnym pritlakem. Mozna jsou ale tyhle odlisnosti zpusobene jen tim, ze je rozdilna velikost hrotu. Ac maji oba Fko, byva zvykem, ze Parker ma o tridu nebo dve tlustsi.

 

Ja bych chvili pockal, mel jsem tu samou zkusenost se Sailorem s EF hrotem. Jakoby na zacatku byl trosku tvrdy, ale chtelo to trosku zvyku. Ja si zvykl na hrot a on si jakoby zvyknul na mou ruku. Ted uz klouze po papiru jedna basen.

 

Ale mam i zkusenost s F Parkerem. Hrot je o neco malo tlustsi a jakoby zaoblenejsi. U japonskych per (Platinum, Sailor, Pilot) jsem s tim nesetkal. Asi to bude tim, ze japonska pisenka se pisi kapku jinak nez ta evropska. Viz napriklad zoom hrot u Sailora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...