Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

je to naprostá zbytečnost a póza se skvělým marketingem.

Jak se to vezme. Já jsem dlouhou dobu používal různé "obyčejné poznámkové bloky" a narážel jsem na pár problémů, kterými, zdá se, Moleskine netrpí.

- u bloků s kroužkovou vazbou se často utrhávaly listy nebo natrhávaly nahoře a dole u vazby

- při nošení v tašce se dost ožvýkávaly rohy a hrany, občas se něco zmuchlalo apod.

- u bloků s pevnou vazbou často při otevření vypadávaly listy z vazby

 

První Moleskine mám zatím o něco déle než týden, takže je možné, že ještě změním názor, ale zatím to vypadá OK. Takže teď je o to, najít inkoust, kterým do toho půjde psát bez rozmazávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli tady odkaz na ty stranky uz padnul, ale muzu vrele doporucit obchod http://www.hisnibs.com . Jeho nabidka je hodne osobita, ale myslim, ze muze zaujmout. Sam jeho majitel je velky milovnik per, coz je jistou zarukou, ze jim prodavana cinska producke zas tak uplne spatna nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gelovkou, ale to je taky na pytel, spíš jde jen o zvyk. nejlepší je propiska. jinak moleskinerií jsem byl taky postižen, ale dva ze tří moleskinů co mám doma nikdy nebyly rozbaleny a do třetího jsem už rok nic nenapsal, je to naprostá zbytečnost a póza se skvělým marketingem.

 

Naprosto miluji tydlety "odborníky na všecko" :bangin: , kteří nakupují zřejmě podle časopisů pro dívky něco, co evidentně nepotřebují a pak generalizují svoji kraťoulinkou NEzkušenost.

Moleskine používám mnoho let (jak privátně, tak profesně) a píši do nich plnícími (hroty EF, F a inkoust Parker Quink - DarkBlue, DarkGreen) a kuličkovými pery Parker (Sonnet Stainless Steel CT, Sonnet Silver Lustre).

Bez nejmenších problémů. Schne to hned a když píši hned, myslím tím H-N-E-D. Samozřejmě standardně nepoužívám bombička (ani na cestách, jen velmi výjimečně), ale inkoust natahuji z originálního kalamáře do konvertoru v peru.

Pokud jde o samotné Moleskine "papírnictví" používám jak diáře, tak nemálo modelů poznámkových bloků. Ideální doplněk elektronických prostředků. Tyhle výrobky se mnou procestovaly kus světa. Nepoznal jsem lepší "materiál" a že jsem toho vyzkoušel.

A pokud jde o marketing. Sebelepší marketing z lejna :shit: zlato neudělá. Kouzlo Moleskine je právě v tom, že si na nic nehraje. Je to vychytané zboží v nejmenším detailu. A především funguje. Škála rozměrů a typů papíru pro každou příležitost, pro psaní v ruce, ve stoje, např. ve vlaku, v letadle apod. Kapsička na drobnosti, gumový pružný uzávěr, ... Stejně jako např. time managementové diáře ADK apod., se kterým jsem kdysi v ČSSR začínal. Byl jsem jeden z jejich prvních zákazníků.

Znám taky spoustu lidí, co dostali ÁDéKáčka v zaměstnání zadarmo, nikdy se s nimi nenaučili pracovat, protože na první našlápnutí to nepochopili a na to, aby si o tom něco přečetli, byli moc líní a pak chodili a říkali, že to je diář na hovno.

Moleskine jsou taky "jen" zápisníčky, ať už si pod tím člověk představuje cokoliv. A přesně kolem toho se točí i ten marketing. Nikdo netvrdí, že to zažene žízeň a nebo to někoho uzdraví. I když...

A že si z reklamních říkaček pár čtrnáctek cvrkne do textilu? A z čeho ne? To nijak nesnižuje super výrobek za slušný prachy s vysokou užitnou hodnotou. Kdyby aspoň třetina věcí byla udělaná tak jako tyhle notesy, nebrodíme se v této bohem zapomenuté zemi po kolena v těch místních sračkách. Howgh. :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto miluji tydlety "odborníky na všecko" :bangin: , kteří nakupují zřejmě podle časopisů pro dívky něco, co evidentně nepotřebují a pak generalizují svoji kraťoulinkou NEzkušenost.

...

 

:speak_cool:

Pisu si do nej poznamky teprve druhym rokem, ale lepsi zapisnicek opravdu abys pohledal. Kdyby byl jeste papir o neco lepsi, nebylo by co vytknout. Desim se jen toho, ze diky ruznym takyuzivatelum dostavaji prichut snobarny pro pozery. Ale clovek se nesmi nechat znechutit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před rokem jsem dostal od kamaráda sadu Rotring Initial - inkoustové pero s hrotem F na bombičky + kuličkové pero. Naprostá spokojenost:)Darovanému koni na zuby nehleď! Používám bomby Schneider.

Pak mám ještě sadu Ballograf - inkoustové pero má hrot M, s tím moc spokojen nejsem když píšu do Protokolu o zkouškách (kniha se má 50 let archivovat) a občas trochu prosvítá asi je to tloušťkou linky a také inkoustem:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha, tak ten problém s rozmazáváním inkoustu u Moleskine papíru je způsoben inkoustem. Bombičkovaný Cross při troše snahy máznu i po týdnu, Lamy z flašky je naprosto bez problémů po ca čtvrt hodině a navíc neprosvítá - dokonce i když píšu tím vintage C-S, který má podstatně širší hrot než nový Cross. No nic, vyhrabu někde adapter na plnění Crosse z flaštičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Chystal jsem se přejít z TMI na Moleskine a navštívil proto 1. patro Luxoru, kde mají skromnou nabídku a to včetně rozbalených modelů, notně již ohmataných. Kvalita papíru se s TMI nedá srovnat a pokud jsou tam exempláře od srpna 2008, tak to moc nevydrží. Hledám dál, Moleskine to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto miluji tydlety "odborníky na všecko" :bangin: , kteří nakupují zřejmě podle časopisů pro dívky něco, co evidentně nepotřebují a pak generalizují svoji kraťoulinkou NEzkušenost.

já jsem nijak nezpochybnil, že jsou lidé, kteří daný produkt využijí, ale těch je drtivá menšina, protože tenhle produkt je především MARKETING, to že je velmi kvalitní je vedlejší věc... Moleskin je především jeden velký HYPE a já znám mnoho lidí (včetně mně), kteří si jej pořídili jen kvůli tomu, že naletěli řečičkám o Picassovi, Hemingwayovi, Van Goghovi a spol... reklamu a image má tenhle produkt skvělý, ale taky proto stojí nehumánní peníze, které prostě výsledná kvalita neospravedlní. jinak nepochopím, proč blbý blok vyvolává tak agresivní reakci :crying_anim02: že by to byl "linux syndrom"?

Upraveno uživatelem mengelis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystal jsem se přejít z TMI na Moleskine a navštívil proto 1. patro Luxoru, kde mají skromnou nabídku a to včetně rozbalených modelů, notně již ohmataných. Kvalita papíru se s TMI nedá srovnat a pokud jsou tam exempláře od srpna 2008, tak to moc nevydrží. Hledám dál, Moleskine to nebude.

 

Problém nemusí být v moleskinech, ale v Luxoru. Navštív kavárnu fra v šafaříkově ulici kde najdeš kompletní sortiment (jak co do množství tak co do konzistence vzorků)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kteří si jej pořídili jen kvůli tomu, že naletěli řečičkám o Picassovi, Hemingwayovi, Van Goghovi a spol...

Já jsem si Moleskine pořídil na zkoušku proto, že mi z různých důvodů nevyhovovalo to, co jsem používal dříve... S Moleskine jsem zatím (po vyřešení problému s inkoustem) spokojen. Jsem ale dalek toho, tvrdit, že je to jediný použitelný a nejlepší a blablabla produkt na Zemi.

 

ale taky proto stojí nehumánní peníze, které prostě výsledná kvalita neospravedlní.

Já nevím, já jsem to kupoval na Amazonu a cena byla vcelku rozumná...

 

jinak nepochopím, proč blbý blok vyvolává tak agresivní reakci

Jo, v tom se shodneme - ať si každý používá, co chce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ceste mam Sailor 1911 hrot M. Zatim pouzivam inkousty Waterman Florida Blue a Black Blue. Chci se zeptat mistnich vlastniku:

1. jaky inkoust pouzivate?

2. pouzivate cartridge Sailor?

Mám sailora 1911, používám inkoust Sailor - naprostá spokojenost. V peru nezasychá a na papíře velmi rychle. Mám černomodrý. Inkoust plním do konvertoru Sailor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...