Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Už delší dobu se chystám na zátiší s tímhle perem, ke kterému se myslím z hodinek ideálně hodí Déčka. Tak tady je.

 

attachicon.gifDSCN0965.JPG

 

attachicon.gifDSCN0967.JPG

 

attachicon.gifDSCN0975.JPG

 

attachicon.gifDSCN0996.JPG

 

attachicon.gifDSCN0981.JPG

 

Ako sa Ti s nim pise ? Ja som si vo velkej nadeji kupil brass verziu, ale som krunik dost sklamany, je to ma mna moc male ci co....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako sa Ti s nim pise ? Ja som si vo velkej nadeji kupil brass verziu, ale som krunik dost sklamany, je to ma mna moc male ci co....

 

Úplně v pohodě - s velikostí problém nemám. Pamatuju, že na ZŠ jsem byl schopnej psát i párcentimetrovým špačkem :) Spíš mám problém v tom, že ubývá příležitostí vůbec na papír psát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

potrebujem vasu pomoc. Uz tyzden sa tu hram s tymto https://www.montegrappa.com/configuratore/?id=191&v=948  a neviem sa rozhodnut.

potrebujem vyskladat nejake pero pre muza. prosim dajte vediet co by sa pacilo Vam. mojou poziadavkou je len aby nebolo cele cierne, sede, ci inak tmave. 

ozaj je lepsie kupit hrot F ci radsej M?

vopred vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MB Stalwalker sa mi absolutne nepaci.

tak este raz..nebude to pero pre mna, bude to darcek pre pana stredneho veku. Ak by som vyberala pero pre seba, to by som zvladla. 

Chcem len vidiet zopar vasich napadov, ake pero by ste si vyskladali vy..ako muzi, chcem len inspiraciu a iny pohlad . nechcem inu znacku

bude to asi hlavne podpisove pero. 

cenu neberte teraz absolutne do uvahy ide iba o vizual. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Wanderer napsal:

Podle mě záleží, jak velké má písmo. Čím menší, tím tenčí hrot. Já bych M brzo založil do šuplíku.

Přesně tak a roli hraje i inkoust, já píšu do diáře malým písmem a dokupoval jsem si dokonce EF, protože F pro mě bylo moc silné (TWSBI).
M je podle mě vhodné pouze pro podpisování nebo když člověk píše aspoň centimetrovým písmem.
Navíc, pokud je člověk dlouhodobě zvyklý jen na propisky nebo rollery, tak mu bude i to F připadat tlusté.

Nejlepší by bylo zjistit, jaký hrot používá dotyčný nyní.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Hellé napsal:

Mna z vas picne...dotycny nyni pouziva hrot M..a asi bude pouzivat aj nadalej:-). 

Fakt si z toho konfiguratora nevyskladate ani jedno pero na ukazku? Sklamana som.

Já osobně bych si za třicku také nelajsknul si online nakonfigurovat pero. Výsledek je vždycky velké překvapení, protože naživo je to pero většinou úplně jiné než na obrazovce. Zašel bych do obchodu, omakal si to, vyzkoušel jak píše a co se ti bude líbit, koupil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Montegrappa je slavná značka kromě mě s ní psal i Hemingway 😀 dá se vybrat od cca 5 000 výše nemusí to být hned za 30 k a psaní  s tímhle perem je fakt pohrrrrr.thumb.jpg.a9e261f2e6bb6aba17d14b7e5e727efb.jpgoda konkrétně mám tohle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Prosim, nemate nekdo centropen s vnitrnostmi v dobrem stavu, ktere bych mohl hodit do meho pera (viz foto). Bohuzel se mi znicil ten gumovy mechanismus. 
 

0E1378A8-9F47-45CC-9069-138597D459D7.jpeg

DED91204-77E2-46C5-8704-DAC3E35C3ECC.jpeg

Upraveno uživatelem Honza1234
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se hrotu týče, tak tedy za sebe mám M, ale přesně jak píše

V 9. 7. 2020 v 7:29, Vit napsal:

já píšu do diáře

tak dnes trošku lituji, anžto M je prostě velký.. příště jdu do F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Též vybaven, a nejen na letošní rok. Na půdě jsem po dědovi nalezl tento inkoust. Překvapivě nevyschnul, a píše, jen moc do fialova to není, spíš do modra.

IMG_20210206_160850.jpg

IMG_20210207_193442_hdr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Též vybaven, a nejen na letošní rok. Na půdě jsem po dědovi nalezl tento inkoust. Překvapivě nevyschnul, a píše, jen moc do fialova to není, spíš do modra.


Tak to je velka parada! I ta barva je skvela. Jak to rychle/ pomalu zasycha?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...