Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

tak jsem dnes dostal tip na zajímavý web a nedá mi to se nepodělit.

"Diamante by Aurora" může být jistě zajímavý druh investice, ale osobně mne zaujaly spíše některé extravagantní modely od Faber-Castell a nebo řada Porsche Design.

Mohl by mi někdo ze zdejších znalců sdělit, jak jsou na tom F-C s kvalitou "psacího komfortu" pro uživatele? Hodlám si jej někde "osahat" v reálu, ale zatím se mi to nepoštěstilo :-(

 

Zcela subjektivně je podle mně Faber Castel úplně nejlepší poměrem vzhled - fuknčnost - prestiž - kvalita - dostupnost servisu a dílů. Je to téměř nezničitelný psací nástroj. Vzhledem ke své profesi používám také obyčejné tužky FB-C s gumovou ochranou, která funguje zároveň jako guma. Naprosto jedinečná kvalita, nikdy se mi narozdíl od Koh i - nooru nestalo, že by se lámala tuha při ořezávání atp. Hodně práce za slušné peníze. Řada Graf FB-C je pak hodně vychytaná....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, poradil by mi někdo, kde se dá zakoupit hnědé kožené pouzdro Conway Stewart na jedno pero? Na internetu jsem našel několik obchodů, ale vzhledem k tomu, že cena je cca 25 USD a poštovné je 40 USD ten nákup není až tak efektivní. Na webu prodejce jsou vyprodaná. Nevíte o něčem bližším za rozumné poštovné? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, poradil by mi někdo, kde se dá zakoupit hnědé kožené pouzdro Conway Stewart na jedno pero? Na internetu jsem našel několik obchodů, ale vzhledem k tomu, že cena je cca 25 USD a poštovné je 40 USD ten nákup není až tak efektivní. Na webu prodejce jsou vyprodaná. Nevíte o něčem bližším za rozumné poštovné? Díky moc.

 

Londýn - Selfridges.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne, pekne... a hepy brzdej! :D

sice s dennim zpozdenim, ale dik :)

 

Videl som ho aj naživo, myslim, že v oceli, na stranke Watermanu ma nezaujalo (podľa mňa zle nafotene), naživo je absolutne uchvatne, sice mierne pripomina LG stylus ale pri dostatku financii by som nevahal ;)

Take se mi moc libi. Jedine kvuli cemu jsem se rozhodoval je Mkovy hrot. Ale jak jsem vycetl a vyzadal si fotku pisma od prodejce, tak Waterman by mel mit zase hroty trochu jinde, a tak jeho M by se mohlo rovnat Fku od Parkera. Na zaver jeste male upresneni ceny, bude nakonec vyssi kvuli PayPalu, ale ja ho proste chci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám běžně a to přiměřeně jejich stavu, stáří a konstrukci - plastový moderní Rotring Core na stavbu vytáhnu, Conway Stewart z roku 1935 ne.

 

Zdravím, pořídil jsem Rotring Core a potřebuju sehnat konvertor. Parker tam nepasuje, waterman taky ne, nemá někdo nějaký tip?

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

knihomol: (je to jen o plnících perech)

http://inventors.about.com/library/weekly/aa100897.htm

 

Pro mě úžasný příhěh má japonský Sailor, založený 1911 v Hirošimě.

edit: Kubo, to je nádhera

 

Díky za info. Nakonec jsem to už nevydržel a objednal tohoto krasavce Conway Stewart Centenary v klasické hnědé. Zatím jen odkaz z oficiálních stránek. Tuším, že majitelů tu asi moc nebude. Spíš je tady preferovaný Montblanc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

knihomol: řekl bych, že i Sailor tu bude hojně zastoupen. Nejen proto, že je u něj skvělý a zde oblíbený poměr cena/výkon, ale i proto, že má úžasnou nabídku hrotů, včetně vychytávek jako zoom, music, architect, king eagle. http://www.nibs.com/SailorSpecialtyNibs.htm#ARCH

Já mám Sailor Professional Gear Standard s B hrotem, plním ho inkoustem Sailor Red Brown a jsem šťastný jak blecha.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridávam sa k používateľom Sailor-a. Je to skvelé pero. Mám aj dve plniace perá od Pilot-u, ale tie som odložil do krabičiek. Sailor je skvelý. Používam tmavomodrý Sailor atrament.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...