Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Pera mě teď asi baví víc než hodinky ;) mám to ve vlnách... postupně sem dám ještě pár fotek

Mimochodem, kde nakupujete inkousty, bloky/zápisníky a vlastně i pera? Před lety jsem často nakupoval na penshop.cz, ale před nedávnem jsem tam zavítal a přišlo mi tam dost vymeteno. Mám rád třeba inkousty Diamine, ale v českých eshopech není moc výběr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voděodolný Diamine mi zasychal v peru (píšu EF) a tak jse přešel na jiní voděodolný inkoust Noodler’s 54th Massachusetts.
Zápisníky používám Paper blanks.
A pero mám TWSBI Diamond.

S touto sestavou, která mi byla postupně poraděna zde, jsem velmi spokojen.
Ty (PEtrs) ale hraješ jinou ligu.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PEtrS napsal:

Mimochodem, kde nakupujete inkousty, bloky/zápisníky a vlastně i pera?

Diplomata jsem koupil zde: luxusni-pera.cz. Nasel jsem ho někde v Indii, pak poptal u nich (nebyl na eshopu), ale domluva rychla, takže do 3 dnů jsem ho měl doma, a to před svátky. Za mě palec nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě české shopy procházel a nabídka mi nepřišla nic extra. Kdysi měl penshop obrovský výběr per, zápisníků a inkoustů, ale teď je to bída. Mrknu na ebay.
 

BTW ten TWSBI je super, už jsem ho objednal ;)

A ať jen nepovídám, tak přidám další kousek ze sbírky:
Visconti - Van Gogh Starry Nigth

Tohle je moje perová recidiva. Kdysi jsem ho měl,  prodal a zase po čase koupil. No prostě něco jako Moony v hodinkách ;) 
Každý kus je originál a vypadá trochu jinak. Existuje hromada barevných variant na základě různých uměleckých děl. Na víčko je možné si dát iniciály (v ceně pera), které jsou přichycené magnetem.

 

IMG_6983.jpg

IMG_6982.jpg

IMG_6981.jpg

obraz-na-platne-hvezdna-noc-vincent-van-gogh-75x100-cm.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 2. 2021 v 12:20, Vit napsal:

Voděodolný Diamine mi zasychal v peru (píšu EF) a tak jse přešel na jiní voděodolný inkoust Noodler’s 54th Massachusetts.

 

Díky za tenhle tip. Taky hledám nějaký dobrý voděodolný (tj. alespoň trochu permanentní) inkoust, ale nechci nic vyloženě agresivního a nic kvůli čemu bych musel pera po každém použití čistit aby to v nich (natrvalo) nezaschlo... Pokud by měl někdo další tipy, tak jsem jedno velké ucho...

Co se týče těch nákupů, tak jsem dříve také nakupoval v penshopu, ale teď je tam výběr opravdu menší než býval, některé značky úplně přestali nabízet (třeba Pelikány)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@GentlemanT Dám tip na inkoust Noodler's Bullet Proof Black, který používám cca 8 let. V peru nezasychá, neobarvuje vnitřní části mechanismu, po zaschnutí do papíru má velmi dobrou odolnost jak proti vodě, bělidlům apod., tak i proti UV záření. Našel jsem i jedno starší foto, kde je naplněný v TWSBI 540:

Fotografie-0624_re.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, walter10 napsal:

@GentlemanT Dám tip na inkoust Noodler's Bullet Proof Black, který používám cca 8 let. V peru nezasychá, neobarvuje vnitřní části mechanismu, po zaschnutí do papíru má velmi dobrou odolnost jak proti vodě, bělidlům apod., tak i proti UV záření. Našel jsem i jedno starší foto, kde je naplněný v TWSBI 540:

 

Díky za tip! Koukám, že Noodler's nabízí hodně odolných inkoustů, to bude stát za bližší prozkoumání...

 

 

před 13 hodinami, HonzaS napsal:

V práci používám černý dokumentní koh-i-noor: https://eshop.koh-i-noor.cz/katalog/zbozi/katalog.asp?skup=84B3

A můžu se zeptat, s jakým perem to používáš? Nějak nemám odvahu dát takový inkoust do MB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi byly inkousty Noodler's v nabídce na kasmidas.cz či Kayu.cz. Dostupný je i jejich web noodlers.cz, kde tyto inkousty blíže představili. Viz třeba i prezentace v PDF v příloze. Jestli je ale někdo u nás nabízí aktuálně, netuším. Já jsem si inkoust nechal poslat z USA, konkrétně z e-shopu penboutique.com, nějaké drobnosti i z nizozemského lacouronneducomte.nl. Dobré reference má i britský e-shop purepens.co.uk, popřípadě americký gouletpens.com. Každopádně těch dobrých obchodů je samozřejmě víc. Viz třeba i nabídky na Ebay či Amazonu. Druhou věcí je, nakolik bude dodání inkoustu ze zahraničí výhodné.

Noodler's Ink PRÉMIOVÉ INKOUSTY 100% VYRÁBĚNÉ USA.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, skumal niekto vplyvy starnutia atramentu na jeho vlastnosti? Ja som pred rokmi dostal sadu Waterman, kde bol aj atrament, skusil som a nebolo to ono. Vratil som sa pokorne ku gulickovemu. Polezal si v supliku cca 5 rokov. Nedavno som vsak tu flasu objavil a z nudy skusil znova.... odlezanie mu prospelo, fungujem s nim co by hlavnym nastrojom uz tri mesiace a gulicka zahala. Otazka je co bude ked sa flaska minie.... da sa niekde zohnat Waterman atrament uz "odlezany"?  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali, čoveče, v tom rozjetí pera mohlo sehrát roli víc věcí (vnitřnosti pera získaly povlak a inkoust líp stéká, někdy to ale může být i důvod, proč se peru naopak psát nechce, nebo používáš jiný papír, inkoust zhoustl díky odpaření vody, apod.).

Samozřejmě že občas někteří nadšenci zkoušejí i experimentovat. Někdy třeba přidáním např. destilované vody (naředí), nebo naopak - jak už padlo výše - obsah nahřejí a nechají inkoust nepatrně zhoustnout. Někdo zase různé inkousty míchá, atd.

Každopádně platí doporučení, že před naplněním pera je dobré inkoust lehce protřepat. A zvlášť pak v případě starších zásob. (Popřípadě jednou za čas protřepat všechny skleničky z čistě preventivních důvodů, viz možná tvorba usazenin.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...