Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

To je dobra volba. Zvlast rada Kaweco Sport. Mam ho uz nekolik let v mosazne verzi a je to jedno z mala per, co vydrzi roli denniho psaciho nastroje nemocnicni krysy. Jedina konkurence je Parker Vector, ktery mam uz od gymplu (stydno napsat, ze pulky devadesatek).

Jeste bych doporucil si k nemu poridit klip na noseni v kapse. Jedina pizka na krase jsou bombicky. Ale plneni se da vyresit injekcni strikackou s jehlou (mohu poslat).


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne jak pises, pero nema zady racionalni vyznam, ale propisky me zkratka jednoho dne prestaly bavit, jako digi hodinky. S perem se pise mnohem lepe, nuti to cloveka psat pomaleji a pekneji, ikdyz jako ITak napisu rukou maximalne par slov denne, ale proc si to prave proto neuzit?

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, MegaTenese napsal:

Presne jak pises, pero nema zady racionalni vyznam, ale propisky me zkratka jednoho dne prestaly bavit, jako digi hodinky. S perem se pise mnohem lepe, nuti to cloveka psat pomaleji a pekneji, ikdyz jako ITak napisu rukou maximalne par slov denne, ale proc si to prave proto neuzit?

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
 

Přééésně! Je to o tom pocitu ze psaní, kouzlu a nostalgii, kterou to celkově vyvolává, o kráse toho pera, protože to si člověk asi nekoupí jen nějakej čínskej plasťák na jedno použití, atd. A plnění pera je něco jako ruční natahování hodinek s manuálním strojkem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou iracionalitou docela nesouhlasím.

Píšu hodně a nechci, aby za mnou zůstávaly tašky propisek či náplní.

Pero má jiný - lepší haptický feedback, pomáhá mi myslet.

Když už musím něco vlastnit a používat, ať je to co nejestetičtější, nejkvalitnější.

Iracionálně inhaluji vůni duběnkového inkoustu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt je, že z pohledu čisté potřeby něco napsat/zaznamenat je celkem jedno, zdali k tomu použijeme tužku, propisku, plnící pero, nebo třeba tmavě zelený mentolový bonbón. Popřípadě počítačovou či jinou klávesnici, dotykové pero na display apod. Čas lze funkčně odečítat z mechanických hodinek, digitálních hodinek, z televize, rádia, mobilního telefonu, počítače, atd. Někomu stačí odhad podle slunce. Nabízí se spousta možností. Teď už záleží na každém, co z toho si vybere, respektive jestli si dokáže u preferovaného způsobu najít i nějakou přidanou hodnotu. Takže například v případě plnícího pera oproti propisce si může říci: 1) Šetřím přírodu, nemusím nakupovat různé plastové náplně, jednou za čas pořídím větší lahvičku inkoustu. 2) Při psaní lépe rozvíjím jemnou motoriku ruky, prstů. 3) Zapojuji více myšlení; vnímám tekutost inkoustu, jeho chování na papíře (rozpíjení, barvu, stínování, čas zaschnutí, vrstvu, odolnost atd.), celkový dojem ze zapsaného textu. 4) Mám rád proces plnění inkoustu z lahvičky, podobně jako když si jdu připravit dobrou kávu (ať už použiji pákový kávovar, moka konvičku, french press, aeropress, různé filtry ad.), atd., atp.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, nepoužívám nic, tohle jsem napsal jen pro zábavu na stole a list papíru. Důvod malýho tiskacího písma je prostej - někdy v 2. ročníku SŠ jsem totiž psacím tak škrábal, že jsem to po sobě nebyl schopnej přečíst, tak jsem se takhle přeškolil. Začátky byly dost těžký, ale zvykl jsem si. Asi nepřekvapí, že po těch letech bych ted psacím písmem už plynule psát nebyl schopnej :)

Myslím, že cos psal výše Ty, tak to vypadá mnohem líp. A to jsem se tady u toho ještě hodně snažil. Souhlasím s tím, že když člověk píše perem, donutí ho to psát pomalej a uklidnit se. Je to vlastně i určitá forma relaxace.

Je to hrozný, jak ta moderní technika svým způsobem člověka otupuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MegaTenese Mohl by Ti pomoci hezký seznam na jetpens.com:

Citovat

The Best Waterproof Fountain Pen Inks

Water can be a fountain pen user’s worst enemy, turning your precious writings to ruins. But not all inks are created equal when it comes to water. To find out which of our 500+ fountain pen inks are the most waterproof, we decided to test every single one. Crazy? Possibly. Worth it? Definitely.

Viz https://www.jetpens.com/blog/the-best-waterproof-fountain-pen-inks/pt/829

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsi spokojený s tím Parkerem IM? Za mě hezké, ale funkčně naprosto tragické pero. (Měl jsem problém se dvěma nedobře zpracovanými hroty, které drhly po papíru, krom toho hůř spouštěly, což se zlepšilo až po mírné úpravě zabroušením, největší problém byl ale v zasychání jakéhokoliv mnou užívaného inkoustu už po cca dni nepoužívání pera; nejspíše se jednalo o vadu vršku, neboť s uzavřeným plastovým bylo slušně použitelné. Časem se ukázalo, že tento problém řešilo mnoho dalších vlastníků.) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...