Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých. Poprosil by som miestne osadenstvo o radu. Po niekoľkoročnej prestávke som si doprial pero Lamy Dialog 3, ktoré používam s kovertorom. Predtým som roky písal s Pelikanmi, ktoré boli všetky s piestovým plnením, a teda úplne bezproblémové. S Lamy sa mi ale stáva, že sa pero tvári úplne vyschnuto, pri tom je ale konvertor takmer plný, je tam akurát pár milimetrov vzduchu. Ten musím vytlačiť a pero potom píše znovu. V čom môže byť problém, resp. môžem sa ho nejak vyvarovať? Vopred ďakujem za akúkoľvek radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konvertor máš originál Lamy dodaný přímo s perem?

Stačí doopravdy jen vytlačit vzduch (pero máš přitom hrotem vzhůru)? Nebo přitom vytlačíš i trochu inkoustu do hrotu?

Upřímně jsem se s tímhle nikdy nesetkal. Zkusil bych pero rozebrat a vyčistit - zejména hrot a feed (to černé plastové pod hrotem, neznám český název).
Pokud se na to necítíš, tak asi reklamace.

Problém s konverotrem by se dal samozřejmě ověřit použitím bombičky nebo jiného konvertoru (myslím, že Lamy používá své vlastní konvertory, univerzální nepasují).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem Ti za reakciu. Konvertor mám originál Lamy, ktorý bol pribalený k peru. Vzduch som vytláčal až kým sa neobjavila kvapka atramentu, potom sa s ním dalo znovu písať - uvidím, ako dlho to vydrží...

K čisteniu pera. Prepláchol som ho akurát vlažnou vodou. Rozoberaním asi máš na mysli vybrať samotný hrot, však? Do reklamácie sa mi úplne nechce, tak to asi ešte skúsim. Za pár dní dám vedieť, ako to dopadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, PrimFanatic napsal:

Kolegové, 

u Parkera Sonnet mi začalo jít velmi snadno sundat zavírátko (mimochodem neznáte někdo nějaké lepší české slovo pro tuto část pera), prakticky padá dolu. Nevíte někdo co s tím ?

 

Vršek, kryt hrotu.

(s opravou neporadím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, PrimFanatic napsal:

Kolegové, 

u Parkera Sonnet mi začalo jít velmi snadno sundat zavírátko (mimochodem neznáte někdo nějaké lepší české slovo pro tuto část pera), prakticky padá dolu. Nevíte někdo co s tím ?

 

Nejsi určitě první stěžovatel, pravděpodobně ani poslední. Buď je vnitřní vložka vršku opotřebovaná, nebo prasklá. Pokud je vršek rozebratelný, tady asi hádám nebude, možná si nějak pomůžeš. Případnou prasklinu můžeš třeba obtáhnout tenkou lepící páskou apod. Výběrem viz odkaz níže:

https://www.youtube.com/watch?v=GpKSHVI_YMM

P. S. Pokud je pero v záruce, zkusil bych kontaktovat prodejce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 4. 2021 v 20:46, Moty napsal:

591b78871528139b24703f045d7b43c1.jpg

Pokud jsem narazil na nějaké zmínky o plnících perech Sabonis, většinou je majitelé pořídili v zemích Latinské Ameriky; zvláště pak v Mexiku, popřípadě v Peru či Argentině. Známé jsou modely jak s hroty IPG (Asie, Indie), tak i s nápisem Sabonis Germany. Je ovšem docela možné, že nápis "Germany" má stejnou vypovídající hodnotu jako "Iridium Point Germany". Tím spíš, že jde o relativně dostupné psací nástroje. Kladu si otázku, proč by Němci vyráběli plnící pera, která pak dovážejí do Mexika a tam je nabízejí za nevelký peníz. Nakonec i webové stránky firmy, které jsou dohledatelné, mluví o mexické společnosti. Viz "Sabonis México", kancelářské potřeby:

http://www.sabonisweb.com.ar/escolaryoficina/content/4-empresa

https://www.facebook.com/SabonisMexico/?ref=page_internal

Suma sumárum, hádám, že tato pera jsou vyráběna skutečně v Mexiku. Co má značka Sabonis reálně společného s Německem, můžu jen spekulovat.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 kapo, vit: dík

2 walter10: díky, to odšroubování vršku víčka mě tak nějak intuitivně napadlo jako cesta k řešení, jenže s ním nehnu ani kleštěma (přes hadr), ani zevnitř není drážka pro šroubovák. V záruce není, mám ho nejmíň 10 let. Každopádně díky za tip, vypadá to, že mi chybí kus tý vnitřní vložky. Až začnou fungovat obchody, zkusím přes ně zajistit servis.

 

Upraveno uživatelem PrimFanatic
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, walter10 napsal:

Suma sumárum, hádám, že tato pera jsou vyráběna skutečně v Mexiku. Co má značka Sabonis reálně společného s Německem, můžu jen spekulovat.  

OK, díky moc za rozbor, byl to dárek dárku z Uruguaye, takže mi to dělá radost a až se rozpadne tak nebudu zas tak špatnej:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Při kopání základu pro dlažbu jsem našel toto a vzhledem k tomu, že mám domek z roku 1932, tak by mě zajímalo, jestli to tam někdo zahodil / ztratil už tehdy nebo později. Nevíte někdo jak starý je tento (předpokládám) kalamář?

IMG_2232.thumb.jpg.6200df5b44eeff2422939279072519ba.jpgIMG_2230.thumb.jpg.bead17614edea7a53076ea9190d8a03a.jpgIMG_2231.thumb.jpg.5294c453ce082e879939beba64adb301.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 13. 9. 2021 v 11:41, michalval napsal:

Při kopání základu pro dlažbu jsem našel toto a vzhledem k tomu, že mám domek z roku 1932, tak by mě zajímalo, jestli to tam někdo zahodil / ztratil už tehdy nebo později. Nevíte někdo jak starý je tento (předpokládám) kalamář?

IMG_2232.thumb.jpg.6200df5b44eeff2422939279072519ba.jpgIMG_2230.thumb.jpg.bead17614edea7a53076ea9190d8a03a.jpgIMG_2231.thumb.jpg.5294c453ce082e879939beba64adb301.jpg

Hodně krásná práce 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...