Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Sakra.. Kroužím nad tím vláknem už pěkně dlouho a bohužel, ta pera se mi hrozně líbí.

Takže, dal jsem si jak jinak studentský limit 3tis.

Mám nějaké favority, zkoušel jsem si i jak padnou do ruky v obchodě, spokojenost.

Jen mi prodavači nebyli schopni jaksi vysvětlit hroty.. EF, F, M, B,.. Nevím, který se hodí na co..

 

Budu rád za vysvětlení. A pokud by měl někdo lepší tip v těchto cenových hladinách, budu rád.

 

Jinak já jsem nadšen tímto:

fav 1

fav 2

fav 3

A co třeba Sheaffer? Sheaffer. Jinak penshop.cz je dobrý obchod. Sám jsem tam kupoval své první plnicí pero - Pelikan M215, když jsem po univerzitě nastupoval do práce. Teď jsem si pořídil Conway Stewart Centenary brown a u téhle firmy už určitě zůstanu. Je to to co jsem hledal. Možná si časem pořídím CS Churchill nebo Duro.

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co třeba Sheaffer? Sheaffer. Jinak penshop.cz je dobrý obchod. Sám jsem tam kupoval své první plnicí pero - Pelikan M215, když jsem po univerzitě nastupoval do práce. Teď jsem si pořídil Conway Stewart Centenary brown a u téhle firmy už určitě zůstanu. Je to to co jsem hledal. Možná si časem pořídím CS Churchill nebo Duro.

Tady asi těžko radit, že? :) Každý si asi musí najít "to svoje".

To vidím na dlouhou a nákladnou cestu.. :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra.. Kroužím nad tím vláknem už pěkně dlouho a bohužel, ta pera se mi hrozně líbí.

Takže, dal jsem si jak jinak studentský limit 3tis.

Mám nějaké favority, zkoušel jsem si i jak padnou do ruky v obchodě, spokojenost.

Jen mi prodavači nebyli schopni jaksi vysvětlit hroty.. EF, F, M, B,.. Nevím, který se hodí na co..

 

Budu rád za vysvětlení. A pokud by měl někdo lepší tip v těchto cenových hladinách, budu rád.

 

Jinak já jsem nadšen tímto:

fav 1

fav 2

fav 3

Z Tebou vybranych se mi libi nejvic to prvni, modre.

Neco o hrotech je tu http://www.nibs.com/SailorNibPage.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejideálnější by bylo, kdyby tady nějaká dobrá duše počmárala papír vícero typy :thumbsup_anim:

a pak to tady vyfotili :))

V obchodě to člověka asi vyzkoušet nenechají..

 

EDIT: Zapomněl jsem na slušné slovíčko Prosím :-)

Upraveno uživatelem Šimon Stoklasa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V obchodě to člověka asi vyzkoušet nenechají..

 

Ve slusnem obchode nechaji. Napr. v Brne ve Wagneru jsem takhle nejaky zkousel.

 

Jen orientacne, nemate nekdo pero LAMY Safari? Zaujalo me uz pred par mesici. Prijde velmi povedeny, takovy hravy (telo je z plastu) ale zaroven decentni (velmi povedeny design). Cena je za hubicku. Delali i ruzne "limitky" v podobe ruznych specialnich barevnych kombinaci. Neco jako ruzne Nomos barevne serie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak LAMY Safari mám Matt Black a spokojenost veliká.Je lehoučké,snadno se s ním píše,má průhled na stav náplně.Na drsnější zacházení ideální.Cena myslím přjatelná,takže ztráta nebo nevratné poškození tolik nebolí.Vzhled pera ovšem odpovídá ceně,takže na velkou parádu to není.Na to jsou dražší kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen orientacne, nemate nekdo pero LAMY Safari? Zaujalo me uz pred par mesici. Prijde velmi povedeny, takovy hravy (telo je z plastu) ale zaroven decentni (velmi povedeny design). Cena je za hubicku. Delali i ruzne "limitky" v podobe ruznych specialnich barevnych kombinaci. Neco jako ruzne Nomos barevne serie.

presne ako hovori HB63 ... lahucke, dizajnovka, ale na take to lahodne pisanie mam ine pera ... Safarko mam v F-ku, zlta s ciernymi detailami (aj hrotom) a na take to "domace pisanie" je ok. kazdopadne ako doplnok zbierky, trosku "ine" plniace pero, alebo entree do sveta plniacich pier nie je zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejideálnější by bylo, kdyby tady nějaká dobrá duše počmárala papír vícero typy :thumbsup_anim:

a pak to tady vyfotili :))

V obchodě to člověka asi vyzkoušet nenechají..

 

EDIT: Zapomněl jsem na slušné slovíčko Prosím :-)

 

Tak zrovna v tom PenShopu to velice ochotně člověka vyzkoušet nechají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne ako hovori HB63 ... lahucke, dizajnovka, ale na take to lahodne pisanie mam ine pera ... Safarko mam v F-ku, zlta s ciernymi detailami (aj hrotom) a na take to "domace pisanie" je ok. kazdopadne ako doplnok zbierky, trosku "ine" plniace pero, alebo entree do sveta plniacich pier nie je zle.

 

Jo, diky vsem za postrehy. Pery pisu uz cca. 4 roky, mam jednoho obyc. Parkera, jedno nerezove LAMY a jedno vintage, stridam vsechny. To Safari me zaujalo prave svym odlehcenym designem jako vhodny nastroj do kapsy, o ktery si nemusim delat moc starosti. Az na nej nekde narazim, tak ho asi koupim. Libilo by se mi bile s doplnky (hrot, spona) z kovu stribrne barvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mi prodavači nebyli schopni jaksi vysvětlit hroty.. EF, F, M, B,.. Nevím, který se hodí na co..

 

Budu rád za vysvětlení.

To značení je dost pružné, každej výrobce si to dělá podle sebe. Lze pouze říct, že je to označení tloušťky (v některých případech i tvaru) hrotu, resp. linky kterou hrot nakreslí. Neexistuje však žádné pevné pravidlo, že síla F = 0,x mm. Záleží také na tom, jakým způsobem se tím kterým hrotem píše. Jak jak se na hrot tlačí, jak rychlý je tah, pod jakým sklonem.

 

Základní značení má tento význam:

M (medium) = střední hrot

F (fine) = slabší hrot

EF (extrafine) = extra slabý hrot (někdy též označovaný jako X)

B (bold) = silný hrot

EB (extrabold) = extra silný hrot

 

Myslím, že na psaní běžných textů je pro většinu lidí nejvhodnější hrot F. Linka je dostatečně silná a písmenka se neslévají. Hrot M je vhodný pro toho kdo píše větším písmem. Pěkný velký podpis pod smlouvou zas vykouzlíš hrotem B nebo EB. Extra slabý hrot EF se hodí tomu kdo píše velmi drobným písmem nebo se mu prostě líbí jemné linky.

 

Jak už jsem však psal, každej výrobce to má postavené jinak a nejlepší by bylo si zkusit co ti bude vyhovovat (budeš-li mít tu možnost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jinak se zeptám.

Používáte vícero hrotů a nebo jedete jen na jednom typu?

 

V podstatě mám jen hroty F a EF, každé F ale píše jinak, takže je to těžké, síla stopy je různá, konečně, ono záleží i na papíru. Když čmárám do nějakých tabulek, které mají velmi úzké řádky, není nad EF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes strávil velmi příjemnou půlhodinku v penshopu ... původně jsem jel jenom nechat si poladit zlobící plničák Cross, přitom jsme příjemně splkli o F1 (jsme na stejné vlně McL :) ), ukázali mi novinky vč. pera pro pana presidenta (to je, pánové, moc nádherný kousek ... to pero) a na závěr jsem nafasoval kalendář s tou rajdou Kristelovou. Koupil jsem si dva nové inkousty a Moleskin zápisník a .. a vůbec. Takhle se dělá byznys :)

 

Můžu jen doporučit :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal jsem od Jakubiska Piloty-Demonstrator dětem a jako uživatel předválečných dědečkovských per (Parker a R-U noname) jsem tiše záviděl, nevydržel a přibral Libelle v M-ku a nemůžu se nabažit,nádherná silnější linka, prostě paráda. Tímto nesměle velebím a děkuji Jakubiskovi (snad to není moc off-topic) :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...