Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

tak jsem začal uvažovat, že bych si z výplaty koupil kosmo pero, ale nevím, jestli mám zvolit levnou kosmonautickou účelnost

nebo si připlatit a koupit si bullet design, který je vystavený i v MOMA

jak byste rozhodli vy?

Ja tomu moc nerozumim, ani nevim kolid ty veci stoji, ale pokud bych si chtel udelat velkou radost tak bych si koupil to "poradnejsi" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se poradit nějaké dámské decentní pero kolem litru? Možná takové, aby v kabelce neudělalo paseku. :)

 

PS: Kolem litru myslím 800-1200 ne 1999 :D

Vyloženě dámské dělá třeba Waterman - řada Audace a Ici et La. To jsou vyloženě "kabelkovky". Dají se sehnat kolem 60-70 dolarů i s poštovným na eBay:

 

Audace: http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=waterman+audace+fountain (ty za 70 dolarů, poštovné je u nich zdarma)

 

Ici et La: http://cgi.ebay.com/WATERMAN-FOUNTAIN-ICI-...id=p3286.c0.m14 (60 dolarů i s poštovným)

 

Osahat si je můžeš i u nás (Bibelot, Penshop, Písař), ale vyjde to dráž. Audace cca 1700-1800 Kč, Ici et La cca 2500.

 

//Quasar007 byl rychlejší :)

Upraveno uživatelem Milil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyloženě dámské dělá třeba Waterman - řada Audace a Ici et La. To jsou vyloženě "kabelkovky". Dají se sehnat kolem 60-70 dolarů i s poštovným na eBay:

 

Audace: http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=waterman+audace+fountain (ty za 70 dolarů, poštovné je u nich zdarma)

 

Ici et La: http://cgi.ebay.com/WATERMAN-FOUNTAIN-ICI-...id=p3286.c0.m14 (60 dolarů i s poštovným)

 

Osahat si je můžeš i u nás (Bibelot, Penshop, Písař), ale vyjde to dráž. Audace cca 1700-1800 Kč, Ici et La cca 2500.

 

//Quasar007 byl rychlejší :)

 

A dá se tomu věřit? Rozdíl v ceně v ČR a USA se mi zdá skoro astronomickej... A není tady nějakej dobrovolník, kterej by to za mě objednal? :) Foundryman by si už asi trhal vlasy ... :) Ideálně ale nějakou jinou barvu než fialovou, to bych asi dostal za ušiska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Mam jen takovy dotaz, co s tim pisete? :-) Ja bych asi uzivil jenom pozlacenou klavesnici na notebooku, rucne se asi uz jenom podepisuju :wheelchair:

 

To je právě to, co člověk pochopí, až když se k psaní perem vrátí. Najednou po letech zkratkovitého (a často až nečitelného i zpětně pro mě samého) psaní jsem při psaní plnicím perem začal psát pomaleji a s elegancí, až má člověk chuť se s tím psaním mazlit a přináší to jisté uklidnění a radost. Je to prostě něco jiného než jen psaní poznámek, je to trochu obřad a požitek. Stejně jako ranní natahování hodinek a jiné podobné libůstky. Kdo nevyzkouší těžko uvěří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě to, co člověk pochopí, až když se k psaní perem vrátí. Najednou po letech zkratkovitého (a často až nečitelného i zpětně pro mě samého) psaní jsem při psaní plnicím perem začal psát pomaleji a s elegancí, až má člověk chuť se s tím psaním mazlit a přináší to jisté uklidnění a radost. Je to prostě něco jiného než jen psaní poznámek, je to trochu obřad a požitek. Stejně jako ranní natahování hodinek a jiné podobné libůstky. Kdo nevyzkouší těžko uvěří.

 

Naprosto souhlasím. Propiska může být krásná, stylová, ale jen plnicí pero vede ruku k preciznosti, odlehčí ji a člověk si začne s psaním hrát. S propiskou nikdy nevytvoříš tak vzdušný a lehký podpis jako s perem, ryješ písmena na papír. Dobré pero je nástroj dotažený k dokonalosti funkce i designu, který při péči poslouží jednou i Tvému synkovi/dceři.

 

Navíc platí, že dobré pero a jeho výrobce mají příběh a jméno jako záruku kvality. To ti písadlo za pár korun nedá a stejné je to i s hodinkami. Taky můžeš mít naprosto přesné digitálky, ale pocitově jsou zpravidla o ničem (prostě to ukazuje čas). Automaty, ze kterých v tichu slyšíš strojek, rozehrají v srdci jiné tóny :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...