Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Problém je v tom, že novodobý Parker už nie je to, čo býval a s Diplomatom tu si moc ľudí skúsenosť mať nebude. Inak klasické, nie moc drahé... napríklad Reform 1745 - na nemeckom eBay-i sa do 10? aj poštou asi vlezieš. Je to dokonca "piston filler", ale je dosť malé a ľahké.

Reform%201745.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tys nasel prusvitnyho Frontiera...??? o toho mam zajem! :)

ja mam jednoho se zlatym hrotem a telem z nerezu a jednoho (rozhodne neprusvitneho) sediveho... :)

Jo, našel: http://penshop.cz/Default.asp?CatID=515&am...yp=41&SORT=

Černej průsvitnej: http://penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=4510

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem plnil bombicky strikackou a jehlou... uz mam vsude konvertory - krome Parker Contact, tam plnim bombicku Ruby Diamine... :)

 

Já plnil bez jehly, zkusil bych to vyfotit - jak :) je to elegantní. Jinak jsem to zkoušel proto, že bombička má proti konvertoru zhruba dvojnásobnou kapacitu.

 

Teda, ale Ruby barva je dost divočina, kam s tím píšeš? :oneeyed02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já plnil bez jehly, zkusil bych to vyfotit - jak :) je to elegantní. Jinak jsem to zkoušel proto, že bombička má proti konvertoru zhruba dvojnásobnou kapacitu.

 

Teda, ale Ruby barva je dost divočina, kam s tím píšeš? :oneeyed02:

 

Ja bombicky plnim standardne (jak jsem jiz v tomto vlakne psal). Mam lahvicku inkoustu a pro plneni pouzivam strikacku a uriznutou tlustou jehlu. Neni to takova ta "spejle" (ti z vas, kteri daruji krev, znaji :thumbsup_anim: ), ale i tak ma neco malo pres milimetr. Jen jsem serizl hrot do rovna a zapiloval okraje. Tenhle postup mi maximalne vyhovuje (nemusim cistit hrot, neumaze se). Lahvicka inkoustu vydrzi "naveky", bombicka ma slusny objem a nosim u sebe permanentne 2 pera, takze plnim jen jednou za cas. Horsi to bylo jeste nekolik let zpatky, kdy jsem popsal i nekolik desitek A4 tydne a psal jednim perem, to jsem plnil kazdy tyden treba i dvakrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bombicky plnim standardne (jak jsem jiz v tomto vlakne psal). Mam lahvicku inkoustu a pro plneni pouzivam strikacku a uriznutou tlustou jehlu. Neni to takova ta "spejle" (ti z vas, kteri daruji krev, znaji :thumbsup_anim: ), ale i tak ma neco malo pres milimetr. Jen jsem serizl hrot do rovna a zapiloval okraje. Tenhle postup mi maximalne vyhovuje (nemusim cistit hrot, neumaze se). Lahvicka inkoustu vydrzi "naveky", bombicka ma slusny objem a nosim u sebe permanentne 2 pera, takze plnim jen jednou za cas. Horsi to bylo jeste nekolik let zpatky, kdy jsem popsal i nekolik desitek A4 tydne a psal jednim perem, to jsem plnil kazdy tyden treba i dvakrat.

 

Tak já používám jen stříkačku bez jehly. Stříkačka má průměr "hrotu" akorát tak, že projde otvorem v bombičce a dokonale ho ucpe. Postupuju tak, že do stříkačky naberu dostatek inkoustu (klidně více) a trochu vzduchu. Pak na stříkačku v poloze hrotem nahoru nasadím bombičku a natáhnu vzduch z bombičky tolik, aby vznikl podtlak. V tomhle stavu to otočím bombičkou dolů a opatrně stříkačku povolím - inkoust se sám nasaje do bombičky. Pak už je možné bez obav i stříkačku vytáhnout.

Voila :)

 

 

Kibi: Aha, uniklo mi, že to je roller. Tak to jo. Myslel jsem, že máš plnicí pero s takovým divokým inkoustem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to plnici pero :)

 

Jo, já jsem jen zagooglil a vyplivlo mi to rollery... :)

No prostě dobrý, já píšu jen dvěma barvami.. buď blue-black (oblíbená) nebo royal blue. Ale přemýšlel jsem zkusit nějakou tmavší zelenou, fakt je, že to je taková svěžest do poznámek :)

 

edit.

tady moje zátiší z pracovního stolu (Canon 5D+Canon 85/1.2L :worried_anim: )

post-2573-1254748615.jpg

Upraveno uživatelem Martz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte niekto nápad kde zohnať tú náhradnú gumenú srandu, v ktorej je atrament (anglicky je to "sac")? Poprípade ako sa to správne prekladá do slovenčiny/češtiny/nemčiny?

parts.gif

Upraveno uživatelem dizi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muj prvni barevnej pokus byla Diamine - Imperial Purple, Woodland Green - doporucuju ti, pak jeste Jade Green - fakt vesela zelena a posledni Ruby...

samozrejme jeste blue Parker a Dark Blue...

a uplne posledni prisustek je z dneska! inkoust Sailor Blue a pero Sailor 1911 Fountain Pen Black, hrot M - zlato 14 k... hodne me prekvapila sirka stopy... spis bych to tipoval na EF! a i v tehle sirce je stopa lehce kaligraficka... fakt cumim... :D

Díky za tip na tu zelenou, asi si ji nechám nadělit od Ježíška. Od začátku září za mnou chodí a ptá se, co bych si přál pod stromečkem :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se někdo má. Za mnou ještě Ježíšek nepřišel a nezeptal se co bych rád dostal :crying_anim: Plnicí pero jsem od nikoho nedostal. Vždy vlastní nákup. Achjo.

Měl bych otázku na znalce. Několik příspěvků zpět jsem zvažoval nákup pera od Koh-i-nooru nebo Montblanc. Nakonec vyhrál Parker Duofold Centennial Black s F hrotem. Co mě však šokovalo byla pořizovací cena. V Anglii je doporučená retailová cena ÂŁ 260, cca 7200,-, v ČR 13.500,-. Díval jsem se na stránky. Obchodník má kamenný obchůdek. Pokud se neplete je uvedený i na stránkách Parkeru jako autoriz. prodejce. By mě opravdu zajímalo v čem může být tak veliký rozdíl. V marži obchodníka?

 

 

Díky za tip na tu zelenou, asi si ji nechám nadělit od Ježíška. Od začátku září za mnou chodí a ptá se, co bych si přál pod stromečkem :whistling:
Upraveno uživatelem Gilius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO... Přirovnal bych to k PARNIS...

Já jsem jedno pero hned objednal a otestuji si, jak "PARNIS" funguje. Za těch 44$ mi test stojí a dám tady vědět.

Nebo hodnocení "PARNIS" je ze zkušenosti?

Edit: přidán obrázek objednaného pera, dnes odešlo z US.

post-3826-1255074584.jpg

Upraveno uživatelem kejklik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento konkrétní model jsem nezkoušel, měl jsem možnost ale zkusit několik čechto číňanů, pár jsem jich na zkoušku zakoupil. Kvalita zpracování nebyla úplně nejhorší, i když na detaily přihlížel nelze - třeba two-tone "zlacení" hrotu "lehce" nakřivo a pod., k dle mého gusta poměrně kýčovému vzhledu většiny z oněch per při hodnocení nepřihlížím. Vůči čemu jsem měl vyhrady byly nekvalitní konvertory z měkkých plastů nekonzistentní tok inkoustu a nekvalitně zpracované špatně píšící hroty (na téměř všech čínských perech od 5 do 50 dolarů stejné). A navíc na můj vkus je drtivá většina těchto per moc těžká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...