Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Můj současný inventář

 

1. Pera (seřazeno dle termínu pořízení)

- čínská replika Montblanc Starwalker Rubber & Platinum (F) = dárek od kolegy v práci, tím to vše začalo ...

- Parker Sonnet Sterling Silver Ciselé (F) = reprezentační, imho píše příliš tlustě na každodenní psaní

- Waterman Phileas modrý (F) = skvělý psací nástroj, každodenní pomocník, tenká linka, skvěle klouže po papíru

- Lamy Safari modrý (EF) = také na každodenní psaní, škoda že EF je u Lamy spíše M, ale do bloku na poznámky to jde, tloušťku linky kompenzuje hladkostí psaní

- Lamy Joy 1,5 (kaligrafické) = to má na starosti hlavně má žena, úžasné, kdo nezkoušel kaligrafický hrot, doporučuji

- Waterman Phileas červený (F) = doplněk k prvnímu, jak je asi zřejmé = v modrém modrý inkoust, v tomto červený

 

Oba dva Phileasy nosím sebou každý den v černém koženém obalu z galanterie, byl tam ve výprodeji za 200 Kč, obal zcela splňuje mé požadavky, i když bych si dokázal představit designově prppracovanější (ale také řádově o jednu nulu dražší).

 

2. Inkousty

Mám rád Diaminy pro jejich barvy a vlastnosti (nezatékají na hrot jako Noodler's + většina těch co mám tak nemá problém s rozpíjením hran).

 

Diamine - Imperial Blue, Majestic Blue (nově tento týden !!!), Sadlleback Brown, Monaco Red, Poppy Red, Emerald Green

Noondler's - Luxury Blue, Habanero

 

Mám teď ještě v merku Diamine Kensington Blue (novinka, speciální modrá pro Penshow, která byla teď v říjnu v Londýně) - mám vzorek na papíru z Penshopu, kde inkousty a některá pera kupuji.

Inkoustů bych chtěl víc, ale ...

 

Pro každodenní použití se mi nejvíce líbí Imperial Blue, teď nově také Majestic Blue (na vzorcích z internetu má takový červený lesk proti světlu - ovšem na velkých plochách!, to se asi nebude týkat tenkých linek). Majestic Blue je velmi tmavá modrá, což se mi líbí. Přesto odstínem vládne Imperial Blue.

Luxury Blue patří do skupiny waterproof / bulletproof - takže tady je použití jasné - hlavně podpisy a důležité poznámky, psaní atd.

 

Zjistil jsem, že pro červené poznámky se mi skvěle hodí Noodlers Habanero, krásně stínuje do oranžové barvy a je to velmi zvláštní a okochytající odstín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétne mám zálusk na niečo s italic hrotom. Neškrabú? Rád s nimi píšeš(písal si)? Bolo písmo o niečo zaujímavejšie?

 

Italic hrot nie je vhodný na najbežnejšie každodenné písanie, v prípadě, že potrebuješ zapisovať veci rýchlo (poznámky pri schodzi, telefonovaní, a pod.) Kurzívnym hrotom sa píše pomalšie, ale o to krajšie. Ja osobne pri písaní normálnym hrotom mám takmer nečitateľný rukopis, veci napísané kurzívnym hrotom po mne prečíta takmer každý. Písmo je omnoho úhľadnejšie a krajšie samo osebe - variácia medzi vodorovnou a zvislou linkou mu dáva zvláštny šmrnc.

Italic hrot je náročnejší na kvalitu papiera (podobne ako veľmi tenké hroty) - ale to záleží od toho ako kvalitne je spracovaný.

 

Je však rozdiel medzi jednotlivými hrotmi. Hroty OM, OB, OBB, ktoré ponúkanú niektorí výrobcovia nie sú úplne kurzívne a variácia vodorovnej a zvislej linky je minimálna. Na druhej strane originál kaligrafické hroty majú ostré hrany a sú určené skutočne na kaligrafiu, bežné písanie pre bežného užívateľa sa stáva zložité.

Dobré italic hroty ponúkajú niektorí talianski výrobcovia, napr. Stipula, na vyskúšanie je však najlepčí Pilot 78g z ebay za smiešnych pár dolárov s italic hrotom - je to jedno z mojich najobľúbenejších pier. Alebo Lamy Joy - to je ale viac na hranie, do kancelárie by som si ho nevzal na rozdiel od Pilotu.

Ak sa ti tento typ hrotu osvedčí, je potom najelpšie kúpiť dobré pero s B hrotom a nechať si ho prerobiť na italic - to je presne to, čo mám v pláne - už musím len nájsť to pero, ktoré by ma pre tento účel uspokojilo.

 

Ak by si mal nejaké ďalšie otázky, napíš SZ.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítal som s tým, že najlacnejšie použiteľné bude Lamy Safari - tam je aj výber hrúbky medzi italic hrotmi (1.1mm, 1.5mm, 1.9mm). Ten Pilot 78G sa mi však páči viac, cena je tiež lepšia a kedysi som uvažoval o jeho kúpe. Takže som ho už objednal - B hrot, teal farba. ^_^

Upraveno uživatelem dizi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítal som s tým, že najlacnejšie použiteľné bude Lamy Safari - tam je aj výber hrúbky medzi italic hrotmi (1.1mm, 1.5mm, 1.9mm). Ten Pilot 78G sa mi však páči viac, cena je tiež lepšia a kedysi som uvažoval o jeho kúpe. Takže som ho už objednal - B hrot, teal farba. ^_^

 

Co se týče šířky hrotu - kolem 0.4-0.5 to téměř není vidět, 0.7-0.9 jsou do jisté míry vhodné i pro běžnější psaní (pokud je člověk zvyklý psát pomalu a držet pero pod správným úhlem), nad 1mm jsou to hračky.

 

2Joker - něco najdeš zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítal som s tým, že najlacnejšie použiteľné bude Lamy Safari - tam je aj výber hrúbky medzi italic hrotmi (1.1mm, 1.5mm, 1.9mm). Ten Pilot 78G sa mi však páči viac, cena je tiež lepšia a kedysi som uvažoval o jeho kúpe. Takže som ho už objednal - B hrot, teal farba. ^_^

Lamy Safari se da take koupit s jejich italic hroty, v penshopu se jiste domluvis, v zahranicnich internetovych obchodech jsem videl i nabidku safari nebo alstar s italic hroty.

 

Mam doma Joy s 1.5 a ted bych si chtel koupit Safari nebo Alstar s 1.1 i na "bezne" psani.

Take kouknu na toho Pilota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...