Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

dneska mi dorazil "Pelikan", jsem rozhodně mile překvapen, pero nejenže vypadá líp než jsem čekal, ale především píše daleko líp... píše se s ním docela komfortně a příjemně, sedne do ruky, nedrhne, nevynechává, tloušťka akorát... nedělá kaňky :rolleyes: co víc dodat, přikládám fotografie...

inkoust je Parker, konvertor jsem dostal s perem, měl jsem ze začátku dost problém naplnit, pokud si pero oblíbím, rozhodně ho obdaruju nečím lepším

post-8186-060772300 1285091634.jpg

post-8186-027657000 1285091640.jpg

post-8186-066507800 1285091645.jpg

post-8186-042702600 1285091651.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preji vsem dobry vecer,

potreboval bych poradit s nakupem propisky,rolleru,nebo neceho takoveho(vubec se v tom nevyznam) je to dar.Pero by melo byt reprezentativni,uzivatel si moc nepotrpi na psaci potreby,tudiz to nemusi byt luxusni plnici pero.Pokud je to mozne rad bych se vesel do ceny kolem 3-4 tisic.

Predem dekuji za napady a navrhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preji vsem dobry vecer,

potreboval bych poradit s nakupem propisky,rolleru,nebo neceho takoveho(vubec se v tom nevyznam) je to dar.Pero by melo byt reprezentativni,uzivatel si moc nepotrpi na psaci potreby,tudiz to nemusi byt luxusni plnici pero.Pokud je to mozne rad bych se vesel do ceny kolem 3-4 tisic.

Predem dekuji za napady a navrhy.

 

No já pokud bych vybíral, tak by horkým favoritem byl cross verve. Designově oceněné písátko se skvělým rodokmenem. Na ebay se dá koupit okolo 100-150 baků. Teda jestli to není pro ctěnou paní. Ta by ho asi musela držet obouruč.

 

post-1551-096879500 1285355783.jpg

 

post-1551-039447000 1285355797.jpg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti doporučim jednoznačně Waterman, to je pro mě symbol luxusního psaní, Parker koupíš od pár stovek a Cross není tolik známá značka.

Vybíral bych mezi Expert, Perspective a Hémisphere, všechny tři jsem měl v ruce, Perspective je nejlepší a nejdražší, Hémisphere je trochu střídmější a levnější. Expert na mě od začátku působil, že se snaží vyvolat dražší dojem, než jaký je. Všechny jsou do 4 tisíc, všechny v Praze koupíš, třeba v OC Palladium je takový "stánek" hned před vchodem k M&S

 

http://www.luxusni-pera.cz/kategorie/waterman/expert/

http://www.luxusni-pera.cz/kategorie/waterman/perspective/

http://www.luxusni-pera.cz/kategorie/waterman/hemisphere/

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(railmaster)Ak by som ho aj dal zrenovovať, asi by som ním nepísal a ani ho nenaplnil. Na to mám dosť iných, za ktorými by ma toľko nemrzelo.

Hm, já mám zase přesně opačný přístup. Osobně mám daleko větší požitek a radost z toho, že staré věci mohu používat tak, jak je použivali lidé přede mnou (i když třeba občas omezeně, dávám na ně větší pozor apod.). Všechny svoje funkční hodinky, včetně kapesních nosím* (pochopitelně že na kolo si neberu renovované Prim Cal 50, na Eterny z roku 1912 dávám větší pozor než na konfekční Fortisy či Poljoty apod). To samé manžetové knoflíčky z dob c. a k. monarchie, které jsem zmiňoval ve vedlejším threadu. I z těch hrníčků po pradědečkovi se občas napiju.

 

A abych nebyl úplně off-topic - příští týden letím zase do NY a čím dál tím víc mám chuť koupit si a používat nějaké pěkné plnicí pero ze dvacátých let. Neseženu-li černého Chuchilla, nejspíš to tak dopadne, protože pera ze dvacátých let mívají často styl velmi podobný.

___

* Proto jsem například ve Violinu napoprvé nepochopil Kamilův dotaz, zda svoje Prim Sport I nosím, nebo zda jsem si je vzal jen zvlášť při příležitosti toho setkání, abych je mohl ukázat :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(railmaster)Ak by som ho aj dal zrenovovať, asi by som ním nepísal a ani ho nenaplnil. Na to mám dosť iných, za ktorými by ma toľko nemrzelo.

Hm, já mám zase přesně opačný přístup. Osobně mám daleko větší požitek a radost z toho, že staré věci mohu používat tak, jak je použivali lidé přede mnou (i když třeba občas omezeně, dávám na ně větší pozor apod.). Všechny svoje funkční hodinky, včetně kapesních nosím* (pochopitelně že na kolo si neberu renovované Prim Cal 50, na Eterny z roku 1912 dávám větší pozor než na konfekční Fortisy či Poljoty apod). To samé manžetové knoflíčky z dob c. a k. monarchie, které jsem zmiňoval ve vedlejším threadu. I z těch hrníčků po pradědečkovi se občas napiju.

 

A abych nebyl úplně off-topic - příští týden letím zase do NY a čím dál tím víc mám chuť koupit si a používat nějaké pěkné plnicí pero ze dvacátých let. Neseženu-li černého Chuchilla, nejspíš to tak dopadne, protože pera ze dvacátých let mívají často styl velmi podobný.

___

* Proto jsem například ve Violinu napoprvé nepochopil Kamilův dotaz, zda svoje Prim Sport I nosím, nebo zda jsem si je vzal jen zvlášť při příležitosti toho setkání, abych je mohl ukázat :-)

 

Sohlasím s tímto názorem. Je příjemné věci používat a né se na ně dívat.

 

Je příjemné věci používat a né se na ně dívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Objevil jsem při úklidu propisku, dostal jsem ji před lety a zahrabal. Entergy by měla být jaderná elektrárna někde v USA. Říká vám značka Barlow/Salm něco?

Nechcete ji někdo?

post-147-078201400 1285575684.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PARKER, PARKER, PARKER a zase ten PARKER

Tak jse zase po delší době otevřel šuplík s uloženými pery a jal se je trošku oprášit. Vzhledem k tomu, že už v nich začínal být zmatek, přišla doba na roztřídění alespoň podle výrobce.

post-8004-064849500 1285576725.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska mi dorazil "Pelikan", jsem rozhodně mile překvapen, pero nejenže vypadá líp než jsem čekal, ale především píše daleko líp... píše se s ním docela komfortně a příjemně, sedne do ruky, nedrhne, nevynechává, tloušťka akorát... nedělá kaňky :rolleyes: co víc dodat, přikládám fotografie...

inkoust je Parker, konvertor jsem dostal s perem, měl jsem ze začátku dost problém naplnit, pokud si pero oblíbím, rozhodně ho obdaruju nečím lepším

 

Co je to za Pelikána

 

Co je to za Pelikána a jaký hrot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...