Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Nazdar vespolek

při slídění na PenShopu jsem si všiml u per Waterman Edson poznámky "hrot s vyspělým systémem pro regulaci toku inkoustu, který nevyteče ani ve vysoké nadmořské výšce".

Znamená to snad, že vlivem nižšího tlaku vzduchu v horách nebo v letadle, může z běžného pera nekontrolovaně vytékat inkoust? Ještě jsem o tomto problému nikdy neslyšel. Pokud jsem to pochopil správně, nakolik je, prosím, tento problém hodný pozornosti? Znamená to snad, že do hor si brát raději jiné psadlo než plnicí pero?

Děkuji předem za odpověď(i)

Upraveno uživatelem Geront66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar vespolek

při slídění na PenShopu jsem si všiml u per Waterman Edson poznámky "hrot s vyspělým systémem pro regulaci toku inkoustu, který nevyteče ani ve vysoké nadmořské výšce".

Znamená to snad, že vlivem nižšího tlaku vzduchu v horách nebo v letadle, může z běžného pera nekontrolovaně vytékat inkoust? Ještě jsem o tomto problému nikdy neslyšel. Pokud jsem to pochopil správně, nakolik je, prosím, tento problém hodný pozornosti? Znamená to snad, že do hor si brát raději jiné psadlo než plnicí pero?

Děkuji předem za odpověď(i)

 

Neměl jsem nikdy problém ani v letadle, ani v Alpách. Ale připomnělo mi to, že se dělají spešl přetlakové náplně do kuličkáčů co pak bez problémů píší skoro kdekolil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný den všem,

poprosil bych o identifikaci tohoto pera. Vydražil jsem ho za krásných 40,- Kč. Předpokládám, že by se mělo jednat o Pelikan Souverän ??? a víčko od nějakého starého Mont Blancu.

Délka v otevřeném stavu je 123 mm

Délka v zavřeném stavu je 128 mm

Plnění pístové

Délka víčka je 53 mm

post-8004-032695600 1287650726.jpg

post-8004-076293000 1287650737.jpg

post-8004-028286500 1287650743.jpg

post-8004-042043200 1287650750.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..O těch náplních vím: Fisher Space Pen: http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Pen

Dokonce i tohle používá náplň do Space Pen: http://www.baliyo.com ..

 

Také náplne vyrába ešte minimálne UNI (rad PowerTank).

Krásný den všem,

poprosil bych o identifikaci tohoto pera. Vydražil jsem ho za krásných 40,- Kč. Předpokládám, že by se mělo jednat o Pelikan Souverän ??? a víčko od nějakého starého Mont Blancu....

 

http://www.pelikan-guide.com/

Škoda toho neoriginál viečka a pokrúteného tela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, potrebujem radu pri vybere plniaceho pera.

 

Mam par kriterii, ktore by malo splnat, ale kedze sa peram nevenujem, tak poznam znacku akurat tak Parker, no ale kedze je tu tento pekny topic a ma uz tolko stran kolko ma.. proste kde inde by mi niekto dobre poradil? V papiernictve? :D

 

Takze poziadavky, ktore musi to pero splnat:

Nepisem vela, ale ked, tak nech to stoji za to..

Material ocel, nie plasty..

Farba strieborna, cierna, maximalne modra a ich kombinacie ( zlato rozhodne nie )

Vrchnak nechcem srobovaci, strhal by som zavity..

Skor sirsie ako uzsie, nech sa dobre drzi

To miesto KDE sa drzi, aby bolo nejak vybrusene, zdrsnene, alebo aspon nejak tvarovane.. dost sa mi potia dlane a smykalo by sa mi

Hrot mam najradsej F-ko

Bombicky aby do toho sli tie vacsie ( nech to nemusim stale menit :) )

 

Teraz pisem parkerom frontier

Posted Image

Predtym som mal Schneider, Senator, Parker, a ine..

 

A pre ilustraciu, v jednom casopise som videl reklamu na CSOB, tak prikladam fotku. Nejak si predstavujem moje dalsie plniace pero ( neviete nahodou co to je zac? )

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

A pre ilustraciu, v jednom casopise som videl reklamu na CSOB, tak prikladam fotku. Nejak si predstavujem moje dalsie plniace pero ( neviete nahodou co to je zac? )

...

 

Ahoj,

 

predpokládám, že mají půjčené pero i inkoust. Inkoust je značky Montblanc, ale bohužel to pero neznám a nepodařilo se mi ho na rychlo ani najít...

Snad ti to trochu pomůže při hledání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pre ilustraciu, v jednom casopise som videl reklamu na CSOB, tak prikladam fotku. Nejak si predstavujem moje dalsie plniace pero ( neviete nahodou co to je zac? )

Posted Image

 

Na obrázku je tohle pero http://www.arde.cz/pro-muze/kancelar-a-obchod/panska-pera/xetra-plnici-pera/plnici-pero-xetra-052-0511_02540161

Upraveno uživatelem Mike-72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za rychle odpovede!! :)

 

este jedna otazka: preco je k tomu peru ten atrament? snad to neni pero, ktorym treba nacucnut atrament cez hrot.. mal som take, ale bola to strasna babracka, na bezny zivot "pre mna" nepouzitelne

 

mne sa najviac pozdava system bombiciek, je to ciste, mozem ich vymenit rychlo aj mimo bytu, nahradne mombicky nosim vzdy, ale trepat sa niekam s atramentom.. to nie.. na to som moc pohodlny, dokonca aj hodinky s rucnym natahom su pre mna skor zataz ako ze by som si "uzival" kazdodenny ritual natahovania

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za rychle odpovede!! :)

 

este jedna otazka: preco je k tomu peru ten atrament? snad to neni pero, ktorym treba nacucnut atrament cez hrot.. mal som take, ale bola to strasna babracka, na bezny zivot "pre mna" nepouzitelne

 

mne sa najviac pozdava system bombiciek, je to ciste, mozem ich vymenit rychlo aj mimo bytu, nahradne mombicky nosim vzdy, ale trepat sa niekam s atramentom.. to nie.. na to som moc pohodlny, dokonca aj hodinky s rucnym natahom su pre mna skor zataz ako ze by som si "uzival" kazdodenny ritual natahovania

 

To netuším, z webu také nejde poznat jestli to je na bombičky nebo ne. Musel bys tam napsat/zavolat.

 

Mě by ještě zajímalo, co to ta ČSOB ma v té reklamě .. co to tam maj jako definici bohatstva?? .. relax? nebo že je relativne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za rychle odpovede!! :)...

este jedna otazka: preco je k tomu peru ten atrament?

....

 

No hele napíšu to asi takhle, Někdo nosí Seika 5 někdo Rolexky. Někdo používá pero s bombičkami a někdo prostě lahvičku s inkoustem a když je takto stylová tak i vystavuje.

 

Další pohled je ten, že proti bombičkám je inkoust v lahvičce levnější řešení, i když ne tak čisté, ale že bych se u plnění per někdy ušpinil...snad ani ne.

Další plus je množství kvalitních odstínů na trhu, bombičky mají tak 5 možností?

Velikost konvertoru je dle mého názoru větší než normální bombičky, sice existují i velké bombičky, ale ti nejdou do každého pera.

A poslední věc, "každé" plnící pero jde používat s konvertorem, jen je potřeba pro pero najít vhodný velikostí. Většina výrobců má svoje konvertory. Tady na jejich stránkách ho mají.

 

Zde máš přímo to pero na anglickém shopu o něco levněji. Jinak doplním, toto je modní značka a pera mají od značky Waldmann no tomto odkazu pod číslem 4 najdeš i svoje vysněné budoucí pero.

A zde odkaz na německou ebay. I s dopravou za rovných 150 Euro. Při dnešním kurzu cca 3700 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele napíšu to asi takhle, Někdo nosí Seika 5 někdo Rolexky. Někdo používá pero s bombičkami a někdo prostě lahvičku s inkoustem a když je takto stylová tak i vystavuje.

 

Další pohled je ten, že proti bombičkám je inkoust v lahvičce levnější řešení, i když ne tak čisté, ale že bych se u plnění per někdy ušpinil...snad ani ne.

 

 

Bombičky sice nepoužívám, ale spíše bych řekl, že hlavní klad je, že jdou nejen snadno a čistě vyměnit, ale jdou i nosit s sebou kdekoli, zatímco nosit pro případ nouze lahvičku je voser.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JiříR dakujem, je to zaujimava myslienka, mat moznost zmenit farbu atramentu, a kedze sa jedno pero da plnit aj bombickami aj natahovat atrament ( po zmene bombicky za tu srandu ) tak potom je to uplne super, urcite si zozeniem aj nejaky farebny atrament.. len tak na ozvlastnenie :)

 

dakujem vsetkym co mi poradili.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, jo! V případě nové produkce může být Japsko krok správným směrem. Zajímavé hroty v Evropě moc nejsou (snad jen Visconti, kdyžtak mě někdo doplňte).

 

(A klikám Ti na plus v tom hodnocení vpravo dole, abych vyrovnal mínus, které tam vidím - za názor by se nemělo trestat.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče, jo! V případě nové produkce může být Japsko krok správným směrem. Zajímavé hroty v Evropě moc nejsou (snad jen Visconti, kdyžtak mě někdo doplňte).

 

 

Pošli nějaký link na zajímavé Japonské značky, rád se mrknu. Ikdyž mám rád spíše Italy, možná proto, že na českém trhu v podstatě s perama nejsou a dělají pro mě zajímavé designy (trochu nesnáším hlavní proudy a z některých značek /např. Parker:-/ mám spíš kopřivku.:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mike-72...

presne tak, japonské pero. Sú super. Ja mám jedno od Sailora a dve od Pilota a sú super. Neokukané, nepoznané širokou verejnosťou. A hroty sú fakt výbornej kvality. Neoľutuješ. Uvažujem, že jedného sailora ešte zakúpim. Niečo na štýl MontBlancu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...