Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Proteus and Teatime:

 

Na Japonce mě nedostanete, právě procházím obdobím zamilovanosti k Marlen a Delta, přičemž u Marlen se mi líbí snad 90% produkce. Ok ani jedno není značka se staletou historií, ale já mám za to, že k perům má patřit určité charisma a to z nich já vnímám. Pilot ho dle mne nemá (ok, je to samozřejmě jiná cenová a úplně jiné zaměření) a to ani ve své značce Namiki (tuším, že to patří pod Pilota). Je pravda, že když jsem se koukal na odkazy Sailora, tak mi došlo, že jsou poměrně často v Penworldu a tu a tam dostanou i nějakou cenu a asi i častěji než Delta s Marlenem dohromady. Pro rok 2010 ztískala ocenění Namiki. Někdo jste zmiňoval zajímavé hroty a myslím, že Delta tu a tam v limitovaných edicích, ale hlavně Marlen si hraje s hroty často a často tak design pera přechází i na hrot. A pozor, když už jsme na chronomágu, Marlen má tuším dva modely věnované starému způsobu měření času:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové. Mám dotaz ... už poměrně dost dlouho píšu perem. Chtěl bych si udělat radost a něco pořídit. Momentálně mám něco obyčejnějšího od Balmain a není to ono. Co by ste doporučili řekněme do cca 3 tis. Kč? Nebo je to malá částka na něco slušného? Asi bych preferoval bombičky, přesně jak někdo napsal náhradní bombičky se daj nosit mnohem lépe než lahvička s inkoustem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 3000 Kč koupíš pěkné pero v pohodě. Podíval bych se na nabídku např. na penshop.cz nebo prestiznipsani.cz - vybral si, co sedne designově a plusmínus cenou, pak si to šel někam vyzkoušet (např. do Bibelotu) a koupil za zlomek ceny na eBay :D

 

Jinak v téhle cenovce to je tak Parker, Waterman.. na Montblanc to asi nebude :)

 

edit. většina per z této cenovky umožňuje jak bombičky, tak konvertor + inkoust. Pro mě je plnění pera z lahvičky rituál, píšu radši tedy z konvertoru :) na cesty mám s sebou ale i bombičky, ale obvykle mi stačí naplněný konvertor (ostatně mám u sebe vždy dvě nebo tři pera).

Upraveno uživatelem Martz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 3000 Kč koupíš pěkné pero v pohodě. Podíval bych se na nabídku např. na penshop.cz nebo prestiznipsani.cz - vybral si, co sedne designově a plusmínus cenou, pak si to šel někam vyzkoušet (např. do Bibelotu) a koupil za zlomek ceny na eBay :D

 

Jinak v téhle cenovce to je tak Parker, Waterman.. na Montblanc to asi nebude :)

 

edit. většina per z této cenovky umožňuje jak bombičky, tak konvertor + inkoust. Pro mě je plnění pera z lahvičky rituál, píšu radši tedy z konvertoru :) na cesty mám s sebou ale i bombičky, ale obvykle mi stačí naplněný konvertor (ostatně mám u sebe vždy dvě nebo tři pera).

 

Díky.

 

Je Montblanc o tolik lepší o kolik víc stojí? :-) Pročetl jsem diskuzi a ten inkoust mne trochu nahlodal, ale zase jsem dostatečně levej abych to byl schopnej někde rozlejt, nejlépe samozřejmě třeba po stole plným důležitých dokumentů nebo do notebooku, ale zase ten výběr inkoustu .... no tohle ještě promyslím. Jinak dost se mi líbí design toho PLNICÍHO PERA CROSS VERVE RADIAL CHROME není něco podobného za dostupnější cenu? Já nějak na peru nepotřebuju tu sponku.

Upraveno uživatelem VasekN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

For VasekN:

 

Ahoj Vašku,

pokud se ti líbí přímo toto pero, tak o 20% levnější cena je v Británii. Jestli máš rád barvičky, tak se koukni sem, zde jsou v jiných barvách a třeba modré je "jen" za $130. Sice u něj nemá psanou dopravu worldwide, ale je to spíše na domluvě protože u tohodle ji nabízí, ale to je jen propiska.

Co se týče podobných pen, tak tento design si neuvědomuji, že bych někde viděl. Sice tento "plynulý" design dělá skoro každý, třeba Waterman, ale to pero je v zásadě úplně jiné. Vždy najdeš podobnosti, jen jde o to, které se zrovna líbí tobě. Mimochodem, ten Waterman mám v jiné barvě a je super. Cena mého byla nekřesťansky nízká, proti zde uváděné. Kdyžtak se ptej, rád pomohu, když bude jak.

Přeji hodně štěstí při výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemůžu mluvit nijak obecně, ale ze všech ostatních per, které mám (Parker Vector s různými hroty, Parker Sonnet), je můj vintage Mont Blanc zdaleka nejlepší. Nedokážu to ani pořádně popsat - píše lehce, tence, je ergonomický do ruky... ale nepoužívám ho, protože to je dědictví a moc si ho cením. Podobný tu prodával nedávno v bazaru Jakubisko za asi 2500 Kč. (doporučuji)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se nedí čemu divit, Parker dle mě dnes už není pero, ale totální shit, který žije ze své historie, ale to jak podkopává kvalitu a zpracování u levnějších modelů je humus. Prostě obrat Parkera dělá reklamní průmysl a pár lepších modelů to asi nezachrání. Montblanc je na tom lépe (nevím, kde se dělají pera, část výroby Montblancu se také dělala, možná i stále dělá v Čechách, mám info pouze o kožených výrobcích, které šly jen na některé trhy, protože z Čech nešla 100% kvalita, na druhou stranu to můžou být drby). Ikdyby to byla pravda, stále je Montblanc alespoň určitým symbolem a dokladem prestiže (ikdyž se rozmohla moda, že rádoby manažeři kupují levné kuličkovky Montblancu, aby tam měli tu jejich zakulacenou Davidovu hvězdu:-) Ale budiž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím že Japonci nemájí špatná pera, ale zajímá mne názor na Viscontiho a Crosse.

 

 

Máme doma obě značky, přítulka tohle http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=9906 a http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=4274 a já mám tohle http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=10391 a http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=6021

 

No, co k tomu napsat ... když napíšu, že s oběma značkami absolutní spokojenost, tak tím je řečeno vše. Pokud bych si ale mezi nimi měl vybrat, tak jednoznačně Visconti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkery su ozaj kramy (je teda pravda ze ja ficim na lacnajsich parkeroch) mam celkom tri, dve gulickovky a jedno plniace. Gulicku som si kupil na pisanie do indexov a plniace z hecu, dalsiu gulicku som dostal ako dar. ... no aby som to zkratil:

 

-obom gulickam uz sa podarilo vytiect, jednej dokonca dva krat

-jednej gulickovke praskla obimka ale pravda je ze pero v zaruke vymenili za nove

-na plniace pera nie som ziadny odbornik, ale Vector mi pride ako strasne kopyto, cinske plnaiace pero za 50 pise ovela prijemnejsie... na hrote je napisane F ale s F to nema nic spolocne, pravda je ze pouzivam len obyc atrament, ale aj tak, ked to s nim dokaze cinsky sunt tak parker by mohol tiez

 

nad gulickovkami som nakoniec zlomil palicu a kupil waterman, zatial spokojnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cali...

 

mám presne tie isté skúsenosti s Parker perami. Či už náplňami do guličkového pera, alebo plniacim perom. Zaujímavé je, že náplň vytiekla len F-ková. Ale nakoniec som to vzdal, kúpil Sailor guličkové pero a mám svätý pokoj. A som nadmieru spokojný. Náplne stoja tak isto ako do Parkera a sú kvalitnejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Atramentom myslím si že nie. Skôr kvalitou papiera a ako veľmi tlačíš na papier. Atrament od Parkera sa mi nepáčil. Zdal sa mi taký "vodový". Aj farba bola taká o ničom. Teraz mám atrament od Sailor-a a Pilot-u a to je už iné kafe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázka, zda o zasněženém vrcholu hory má být referováno jako o šesticípé hvězdě.

Ale za Davidovu hvězdu měli ten útvar i jiní a proto na jejich trhy dodával MB pera s trojúhelníkem místo obvyklého loga.

Každopádně se těším, až si článek přečtu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázka, zda o zasněženém vrcholu hory má být referováno jako o šesticípé hvězdě.

Ale za Davidovu hvězdu měli ten útvar i jiní a proto na jejich trhy dodával MB pera s trojúhelníkem místo obvyklého loga.

Každopádně se těším, až si článek přečtu!

 

zajímavé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) No dobrá otázka, ale co třeba proč o židovském symbolu referovat jako o zasněženém vrcholku? Jestli firmu zakládají lidé s židovskými jmény, logo nese tvar symbolu, který o několik let dříve zakotvil v židovské obci a později se stane symbolem nově vzniklého Izraele a současně velké procento významných světových značek má židovské kořeny, pak opravdu logo považuji za zasněžený vrcholek:-)) Ale to je přeci jedno ne? Jde přeci o pera.

Upraveno uživatelem Mike-72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...