Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

A vy ty péra necháváte válet po stole, nebo si je vždycky po použití někam strčíte? Myslím něco jako: ztrácíte je často? Hodinky má člověk připoutaný na ruce.......

 

Když pobíhám po ČSA, tak mám MB většinou s sebou. Dvakrát jsem ho ale zapomněl v práci na stole a večer jsem vážně zvažoval hodinovou cestu zpět na letiště...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to už něco napovídá. K/urvadrát, ještě starosti s propiskou.

 

no.... anebo jej nosit v kapse obleku, ale ne vždycky mám sako s sebou a do kalhot se mi ho dávat nechce, aby se mi náhodou nezlomilo... jsou to trable. Ale pouzdro je základ.

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mike:

No, třeba proto, že Davidova hvězda nemá okrouhlé rohy? Nebo proto, že jako odkaz na vrchol hory MB interpretuje své logo i firma MB?

Ale samozřejmě, když něco zakládá Nehemjáš s Eberštajnem, nějaké propojení zasněženého velikána a štítu Davidova lze dohadovat :). Já k tomu ale nemám tvrdá data.

Jde jen pera, nepokouším se o flame, jen jsem chtěl přispět zajímavostí.

 

Článek jsem přečetl a má poetický úvod, není to jen PR. Díky za něj!

 

(Jdu hledat fotku Meisterstücku s trianglem...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem po vyzkoušení několika plnicích per skončil u Montblanc Meisterstuck 149 (zvané pro jeho velikost doutník) a jsem z psaní s ním stále nadšený. Nádherný a impozantní kousek, dokonale fungující, každé psaní tak trochu obřad. Pero mám pro běžné užívání na stole na koženém podstavci držáku na dopisy, společně s nožíkem na dopisy a s lupou. Na přenášení mám originál pouzdro Montblanc, jak jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vy ty péra necháváte válet po stole, nebo si je vždycky po použití někam strčíte? Myslím něco jako: ztrácíte je často? Hodinky má člověk připoutaný na ruce.......

 

Po stole, radši po zavinovačce, pro přesun zavinout a do aktovky.

post-7847-037031300 1289766031.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to už něco napovídá. K/urvadrát, ještě starosti s propiskou.

 

Ja se vcera po celodennim maratonu vracel pro Parkera 50km:-(

Skoda ze se neda nosit v nejakym bojovym futralu taky na ruce jako hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A no dobře, a tak kam si strkáte ta pouzdra? Já to nemyslel že jako proti vám.

 

Pero je falický symbol. Po pravdě řečeno se s ním píše strašně a je to jen otázka zvyku a pocitu výjimečnosti, proč se s nimi píše. Jinak je to strašnej voser, plnit, čistit, nerozbít. Normální člověk by to dobrovolně nedělal. Kam je strkáme? Myslím, že toto slovo není přesné. My je chráníme, hněteme, jemně se dotýkáme, hýčkáme a v nestřežených chílích nevědomě laskáme. Děláme kolem toho prostě píčoviny, že jednomu zůstává rozum stát. Ostatně sama práce s perem je něco mezi autoerotikou, parkovým exhibicionismem, homosexualitou a každodenní prací gigola.

 

Nabízí se otázka, jestli díky peru máme větší úspěch u žen. No ... nemáme. Proto je podle oficiálních výzkumů mezi lidmi píšících perem větší počet sebevražd. Ale nutno podotknout, že se to týká hlavně některých značek, které nedodržují standardní postupy výroby a jejich pera často vytečou. To je pak katastrofa. Pokud by Tě nějak zvlášť zajímalo, kam si strkám pero já osobně, tak do gumy. Mám v diáři takové očko z gumičky na zasunutí pera. Považuji to za nejlepší místo. Je, ale nutné dodat, že né všechny diáře mají očko s gumičkou a né každá gumička tak dobře drží. Používám silné pero, takže se bez gumy neobjedu, protože diáře s koženým očkem mývají očko příliš malého průměru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny přítomné a poprosím o radu.

Pokukuju po nějakém novém peru pro každodenní použití. Stále se při návštěvách Písaře a Penshopu vracím k Pelikan Souverän m800. I když vezmu do ruky VISCONTI, AURORU a pod, srdce mne stále táhne k té zeleno černé kombinaci od Pelikana. Máte s těmito pery nějaké (nejlépe kladné) zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny přítomné a poprosím o radu.

Pokukuju po nějakém novém peru pro každodenní použití. Stále se při návštěvách Písaře a Penshopu vracím k Pelikan Souverän m800. I když vezmu do ruky VISCONTI, AURORU a pod, srdce mne stále táhne k té zeleno černé kombinaci od Pelikana. Máte s těmito pery nějaké (nejlépe kladné) zkušenosti?

 

Zkušenost nemám, ale pero krásný. Takže bych to neřešil, jde přeci jen hlavně o potěchu ducha:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny přítomné a poprosím o radu.

Pokukuju po nějakém novém peru pro každodenní použití. Stále se při návštěvách Písaře a Penshopu vracím k Pelikan Souverän m800. I když vezmu do ruky VISCONTI, AURORU a pod, srdce mne stále táhne k té zeleno černé kombinaci od Pelikana. Máte s těmito pery nějaké (nejlépe kladné) zkušenosti?

 

Snad jen to, že hrot M je u Pelikánů trochu silnější, až síly B jiných značek. Takže raději F, pokud má být stopa plná a EF, když je žádán filigránský pomalý tah.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plnicí pero Pelikan Souverän M800 Black-Green

 

na PenShopu 9 490,- CZK

tady http://www.thewritingdesk.co.uk/showproduct.php?brand=Pelikan&range=Souverän+M800/M805&cat=pens za Ł267

tady http://www.fuellhalter.de/index.php?list=KAT04 za ? 319.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plnicí pero Pelikan Souverän M800 Black-Green

 

na PenShopu 9 490,- CZK

tady http://www.thewritingdesk.co.uk/showproduct.php?brand=Pelikan&range=Souverän+M800/M805&cat=pens za Ł267

tady http://www.fuellhalter.de/index.php?list=KAT04 za ? 319.

 

Mám nabídku na nové za 4.500,- Kč tak asi neodolám. Ve čtvrtek si ho jedu vyzkoušet a vybrat sílu hrotu :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem pár dní M805. Krásný pero a v zelené ještě k tomu klasika.

Ale vracel jsem ho kvůli vadnému hrotu, pak praskl (nebo se prasklý už vrátil?), vrátil jsem ho definitivně.

 

Prý šla kvalita peli (nebo jen hrotů?) do kopru, když se výroba přesunula do Malaisie (tuším).

Je mi líto, že Ti to kazím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...