Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Zkušenost nemám, jen mi ho ukazoval velice příjemný pán v Penshopu, bylo tuším od Lamy.

Sám jsem levák a píšu teď levným Parkerem Frontierem F a nemám problém. U druhého pera (Cross Verve) je znatelný rozdíl ve psaní "proti hrotu" a normálně. Po směru prostě doslova jezdí po papíře. Kdybych to ale nezkusil, tak mi to snad ani nepřijde.

A nemáš s tím nějaké zkušenosti? Jsem levám a je umění natrefit na pero které by mě vyhovovalo.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

A když jsme u těch leváků, nemáte tip na inkoust pro leváky? Napadl mě buď nějaký dobře usychající, nebo omyvatelný (který má ale nevábnou barvu). Pokud poradíte, budu rád, stačí třeba i jen značka.

A podmínka je aby to bylo cenově únosné na každodenní psaní, má to být dárek a nechci příjemce zruinovat :-)

Děkuji mnohokrát :-)

Edit: a musí také dobře jezdit, levákům to drhne o papír :-)

Případně jestli máte tip na hezké barvy inkoustu, pro mladou slečnu

Upraveno uživatelem Drexxy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edlštajn je super, mám doma tři. Ty kalamáře jsou moc pěkný.

Jinak zasychatelnost inkoustu záleží i na papíru, na který se píše. Čím kvalitnější, tím hůř inkoust zasychá.

 

Safra, to vypadá moc pěkně, já do pera Montblanc používám inkoust Montblanc a moc odvázaný (tedy pokud jde o barvu) z něj nejsem. Až mi dojde, tak bych zkusil Edlštajn, cenově je to prakticky stejné (360,- Kč). Díky za tip.

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

úplnou náhodou jsem přišel na to, že ošoupaná pera a vlastně vše je možné dočasně oživit pruhledným voskem na boty, já použil ten ve spreji, malé odřeninky se krásně zatáhnou a vosk tomu dodá ještě lesk a ochranu. Abych ale pero nerozežral tím ředidlem které do toho míchají, stříkl jsem vosk na hadřík a až po vysm.dění vytřel do lesku :-)

Edit: prokouknou i hodinky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravim,

stal jsem se majitelem plniciho pera Mont Blanc Boheme, pero bylo nove, nepouzite, ale uz starsiho data (2003)

Koupil jsem si bombicky MB v Pisari (u pera je i pistovy adapter, ale zvolil sem pro zacatek bombicky)

 

K problemu, pero pise, ale vynechava. Respektive na zacatku, kdyz nasadim hrot na papir, tak treba 2-3mm nepise a az pak zacne. Myslel, jsem si, ze by mohl byt hrot "zaoxidovany", kdyz tak dlouho lezel, ale je potazeny iridiem, kasne se leskne a i kdyby byl, tak po napsani par slov se ten hrot=spicka, ktera klouze po papire, musi ocistit jak nic.

 

Hrot je M, s druhym perem co mam, Waterman Paris F se nic takovyho nedeje, nemusim tlacit a krasne pise. Nevite, v cem by mohla bejt zrada?

 

Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:rolleyes:

 

...tak jsem si udelal malou radost - protoze si ji samozrejme zaslouzim :whistle: - a na http://www.giardino.it jsem si objednal plnici pero delta dolce vita stout, s hrotem B :smile_anim: ... protoze ho strasne nutne potrebuju ... :angel: a k tomu jako darek za 20 ojro stipulu passaporto 15 ... :smoke: - http://www.giardino.it/pens/stipula/passaporto15.php - takze se mam na co tesit ... :clap:

 

post-10403-080041900 1322391255.jpg

post-10403-081157700 1322391529.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:rolleyes:

 

...tak jsem si udelal malou radost - protoze si ji samozrejme zaslouzim :whistle: - a na http://www.giardino.it jsem si objednal plnici pero delta dolce vita stout, s hrotem B :smile_anim: ... protoze ho strasne nutne potrebuju ... :angel: a k tomu jako darek za 20 ojro stipulu passaporto 15 ... :smoke: - http://www.giardino.it/pens/stipula/passaporto15.php - takze se mam na co tesit ... :clap:

 

post-10403-080041900 1322391255.jpg

post-10403-081157700 1322391529.jpg

 

Jak se s tím Stoutem píše? Já koupil oversized verzi. Ten stout je ještě silnější, že jo? A jinak mám aktuálně zálusk na Vespucciho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se s tím Stoutem píše? Já koupil oversized verzi. Ten stout je ještě silnější, že jo? A jinak mám aktuálně zálusk na Vespucciho.

 

...pise se s nim fajn, hned mi padnul do ruky, asi i tim, ze ja jsem zvyklej na silnejsi pera, hlavne pri podepisovani tak zvlastne vytacim ruku a pri tom fakt sedelo ... :smile_anim:

 

ten vespucci vypada moc hezky :smile_anim:

Upraveno uživatelem michal_45
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou se mi nějak kupí pracovní povinnosti a tak jsem se rozhodl, že si pořídím něco na organizaci času a psaní úkolů. Chtěl bych nějaký začátečnický set pero + denní diář. Cena dohromady kolem 1-1,5 tisíce. Je mi jasné, že tady jsem asi trochu mimo běžnou cenovou relaci, ale chci pro začátek něco "na vyzkoušení" jestli mi tento systém bude vyhovovat.

 

1) Dokázali byste poradit použitelné pero kolem 500-800Kč? Chtěl bych mladý a svěží design, zaujalo mě třeba Lamy Joy, ale to je prý kaligrafické a pro běžné psaní nevhodné. Takže snad Lamy Safari?

2) Denní diář. Chtěl jsem něco jednoduchého a elegantního, třeba moleskine. Ale pak jsem zjistil, že by bylo dobré něco, k čemu se dá připnout pero. Těžký kožený diář mě ale příliš neláká. Existuje "neco mezi"? Třeba diář v tvrdých deskách s poutkem na pero?

 

A pro doplnění teoretických znalostí - nějaký link, kde bych se o perech obecně dočetl něco víc? Jaké jsou druhy, čím se liší a jaké mají jednotlivé možnosti výhody/nevýhody?

 

Díky za odpovědi. Chtěl bych nakoupit co nejdřív, nutně do vánoc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...